• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  Wspomóż klasztor

  Rok 1739 był dla naszej wspólnoty rokiem szczególnym. To właśnie wówczas kapucyni przybyli do Sędziszowa Młp., a dzięki serdecznemu przyjęciu, osiedli tutaj w ufundowanym przez wojewodę wołyńskiego Michała Potockiego klasztoru i kościóła pw. św. Antoniego.

  Choć minęło prawie 250 lat serca ludzi sędziszowskiej ziemi nadal pełne są ciepła i ogromnej życzliwości. Za tę życzliwość i zaangażowanie z mocą dziękujemy i zapewniamy o naszej żarliwej modlitwie o błogosławieństwo za naszych wszystkich dobrodziejów.

  Dziękujemy za modlitwę, którą codziennie otaczacie nasze powołania, za życzliwe słowa, którymi wspieracie nasze zaangażowanie w pracę, do której nas Bóg posyła. Dziękujemy za szczególną atmosferę w lokalnej, sędziszowskiej wspólnocie, dzięki której to właśnie tutaj mogą wzrastać kolejne pokolenia kapucyńskich nowicjuszy. Dziękujemy Wam także za dary składane w naturze, ofiary na tacę i te składane na furcie oraz wszelkie zaangażowanie, którego przejawów doświadczamy z Waszej strony każdego dnia. Podziękowania kierujemy również w stronę dobrodziejów z innych części Polski i świata, którzy wspierają naszą lokalną wspólnotę. Wszystkim Wam błogosławimy i chcemy prosić Boga by sowicie wynagradzał szczodrość Waszych serc!

  Za pięć lat będziemy świętować 250 lecie konsekracji tutejszego kościoła. W związku z tym rozpoczęliśmy przygotowanie do tego wydarzenia, decydując się na remont kompleksu klasztornego. W grudniu 2011 r. zakończony został pierwszy etap remontu polegający na przygotowaniu dokumentacji technicznej klasztoru i kościoła. W tym roku planujemy zlecić zrobienie projektu remontu oraz zmodernizować system grzewczy klasztoru. Z racji obecnego stanu technicznego zabudowań klasztornych nie powinniśmy odkładać tego przedsięwzięcia w czasie. 

  Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o dalsze wsparcie, zarówno w żarliwej modlitwie jak i w postaci składania materialnej ofiary. Z serca Wam dziękujemy i błogosławimy. W intencji naszych dobrodziejów w każdym miesiącu odprawiamy 10 Mszy Św.

  Dziękujemy za każdą ofiarę.

  Jeśli chcesz wspomóc klasztor:

  
04 1600 1013 1846 9080 2000 0001

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim
  ul. Jana Pawła II 42
  
39-120 Sędziszów Małopolski

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.