Klasztor

Switch to desktop

17 Niedziela Zwykła - 24.07.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie bratu Michałowi Drausowi, byłemu gwardianowi klasztoru, za obecność, modlitwę i wygłoszone słowo Boże. Bóg zapłać!

2. Przeżywamy Światowe Dni Młodzieży w Diecezji. W poniedziałek, o godz. 9.00 odbędzie się Msza św. w Parku Papieskim w Rzeszowie z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa.
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się we wtorek - mszą św. otwarcia na Błoniach Krakowskich o godz. 17.30.
Od środy do niedzieli (27-31 lipca) będzie w Polsce Ojciec Święty Franciszek (odwiedzi Kraków, Jasną Górę, Auschwitz– Birkenau). W sobotę wieczorem czuwanie nocne z papieżem i nazajutrz msza święta. Zachęcamy do towarzyszenia Ojcu Świętemu i młodym modlitwą oraz poprzez media: TVP, Telewizję Trwam, Radio Maryja i Radio Via.

3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek święto św. Jakuba, apostoła. Wspominamy także św. Krzysztofa - patrona kierowców.
we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
w piątek wspomnienie św. Marty

4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Zapisów dokonujemy na furcie klasztornej.

5. Zachęcamy do nawiedzania Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele przez każdy dzień tygodnia od 9.00 do 18.00. W Kaplicy Miłosierdzia jest również możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Szczególnie w tych dniach miejmy czas na modlitwę za młodzież całego świata, za Kościół i ojczyznę.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze „Ułani" kwestują na rzecz Dzieci Specjalnej Troski z naszego regionu.

7. Teraz modlitwa za kierowców i błogosławieństwo pojazdów, najpierw pokropienie pojazdów na parkingach przy ulicy, a później na podwórku klasztornym.

8. Przed kościołem ministranci rozprowadzają różańce, breloczki i modlitwy z wizerunkiem św. Krzysztofa. Zebrane ofiary będą przeznaczone na formacje ministrantów i wyjazd wakacyjny, dlatego dziękujemy za każdą ofiarę.

Poprawiono: sobota, 23, lipiec 2016 22:43

Odsłony: 71

16 Niedziela Zwykła - 17.07.2016 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
w środę – wspomnienie św. Czesława, kapłana.
w czwartek– święto św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i Doktora Kościoła
w piątek – wspomnienie św. Marii Magdaleny
w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

2. W przyszłą niedzielę będziemy w naszym kościele gościć brata Michała Drausa – byłego gwardiana klasztoru, który z okazji zbliżającego się Jubileuszu Konsekracji kościoła będzie głosił słowo Boże i przewodniczył eucharystii o godz. 11.30.

3. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Zapisów dokonujemy na furcie klasztornej.

4. Życzymy błogosławionego czasu niedzielnego odpoczynku.

Poprawiono: czwartek, 07, lipiec 2016 21:26

Odsłony: 235

14 Niedziela Zwykła - 03.07.2016 r.

1. Brat Tomasz Świtała – misjonarz, który tydzień temu głosił słowo Boże dziękuję serdecznie za ciepłe przyjęcie i złożone ofiary na misje kapucyńskie. Zostało zebrane: 8109 zł; 20 dolarów i 5 euro. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!

2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
we wtorek – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
w środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej, dziewicy
w czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.
w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
w sobotę – wspomnienie świętych Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy, męczenników

3. Zapraszamy do naszej świątyni zakonnej na nieszpory w każdy czwartek o godz.18.00 i w niedzielę o godz. 16.30.

4. Nasza prowincja zakonna podczas wakacji organizuje dla młodzieży wiele form ciekawego spędzenia czasu. Szczegółowe informacje można znaleźć na internetowej stronie klasztoru lub na stronie www.kapszlak.pl

5. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4–13 VIII 2016 r. Zapisy przy kościele parafialnym. Natomiast Pielgrzymka Krakowska odbędzie w terminie 6-11 VIII. Zapisy przyjmujemy w tygodniu, przy furcie klasztornej.

6. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie" z możliwością zdobycia przygotowania pedagogicznego i tytułu magistra. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.

7. Zapraszamy w tym czasie wakacji (być może mamy więcej czasu) do naszej świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu przez cały tydzień wraz z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania w Kaplicy Miłosierdzia.

W Kaplicy Miłosierdzia już od jakiegoś czasu ustawiony jest świecznik - tzw. gorejący krzew. Chcielibyśmy ożywić w ten sposób to małe prezbiterium Kaplicy, aby ten żywy ogień był dla nas znakiem Bożej miłości, którego doświadczamy przez sakrament spowiedzi. Zachęcamy, aby podchodzić do obrazu Jezusa Miłosiernego i przez zapaloną świece wyrazić cześć Bożemu Miłosierdziu.

8. Dziękujemy za wspólną modlitwę na eucharystii, za chwilę adoracja Najświętszego Sakramentu, jak w każdą I-ą niedzielę miesiąca.

Poprawiono: sobota, 02, lipiec 2016 22:23

Odsłony: 117

15 Niedziela Zwykła - 10.07.2016 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
• w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
w środę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
w piątek - święto św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła
w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel. Na mszy św. wieczornej akt oddania Matce Bożej Szkaplerznej.

2. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Krakowska Pielgrzymka odbywa się w terminie 6-11 sierpnia. Zapisy w ciągu tygodnia przy furcie klasztornej.

3. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Poprawiono: czwartek, 07, lipiec 2016 21:25

Odsłony: 67

13 Niedziela Zwykła - 26.06.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie bratu Tomaszowi Świtale za wygłoszone słowo Boże i świadectwo pracy misyjnej w RCA. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby misyjne naszych braci w Afryce.

2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
• w poniedziałek – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła
• we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
• w środę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane tak jak w dni powszednie. Tradycyjnie w tym dniu zbiera się też składkę (tzw. świętopietrze) przeznaczoną na dzieła Stolicy Apostolskiej.
• w piątek - wypada I piątek miesiąca. Kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalna do chorych
•  w sobotę – przypada w naszym kościele wieczór fatimski. O godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Kutkorskiej, zmiana tajemnic różańcowych i po mszy świętej procesja fatimska na ogród klasztorny z modlitwą różańcową.

3. Brat Szczepan – opiekun ministrantów zaprasza serdecznie wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

4. Na furcie klasztornej jest możliwość nabycia książki br. Patryka Jankiewicza na temat klasztorów kapucyńskich na Ukrainie.

5. W najbliższą sobotę (2 lipca) o godz. 19.00 w Sali św. Franciszka odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Gorę. Na spotkanie serdecznie zaprasza przewodnik Grupy – br. Bolesław Kanach.

6. Zachęcamy do korzystania z całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. W Kaplicy Miłosierdzia jest również możliwość skorzystania z sakramentu pojednania w ciągu dnia.

7. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu. Zapraszamy m.in. na obóz wędrowny Głównym Szlakiem Beskidzkim, spływ kajakowy rzeką Słupią, franciszkańskie wędrowanie nie dla mięczaków po Kaszubach, rajd rowerowy do Lwowa, Tydzień z Dziełem Pomocy Ojca Pio, dni skupienia w pustelni. Dla młodzieży męskiej zainteresowanej formą życia franciszkańsko-kapucyńskiego i rozeznającej powołanie organizujemy Dni rozeznania powołania. Więcej informacji na temat wymienionych spotkań można znaleźć na stronie internetowej www.kapszlak.pl  Zapraszamy.

8. Dziękujemy za wspólna modlitwę. Życzymy błogosławionego czasu odpoczynku dla nauczycieli, młodzieży i dzieci. Przyjmijmy na ten czas Boże błogosławieństwo.

Poprawiono: piątek, 24, czerwiec 2016 19:50

Odsłony: 234

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version