Klasztor

Switch to desktop

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (23.11.2014)

1.    W sobotę święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.

2.    Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu. Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny mottem przewodnim tego roku jest ewangeliczne wezwanie ”Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Wraz z rozpoczęciem kolejnego roku duszpasterskiego i okresu liturgicznego w całym Kościele, z woli Papieża Franciszka, zainaugurowany zostanie Rok Życia Konsekrowanego. W naszej diecezji rozpocznie się on uroczystą Eucharystią o godz. 15:00 w Katedrze.

3.    30 listopada w naszej wspólnocie zakonnej swoje imieniny obchodzi br. Andrzej Szusbier, który pełni funkcję ogrodnika. Życzymy mu, aby Pan, do którego należy niebo i ziemia, przymnażał mu łaski głębokiej, prostej i ufnej wiary odkrywającej w każdym miejscu i czasie dobroć i troskliwość Stwórcy.

4.    Od piątku 29 listopada rozpoczynamy Nowennę przygotowującą nas do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwa nowenny będzie na zakończenie każdej Mszy św.

Poprawiono: sobota, 22, listopad 2014 20:44

Odsłony: 56

XXXIII Niedziela Zwykła (16.11.2014)

1.    W ubiegłą niedzielę z racji, V Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym ofiarowaliście na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii 2922 zł.

2.    W poniedziałek święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ, we wtorek wspomnienie bł. Karoliny Kóskówny patronki naszej diecezji jest to za razem 100 rocznica jej męczeńskiej śmierci, w piątek wspomnienie Ofiarowania NMP (jest to dzień imienin gwardiana br. Janusza, polecamy go waszej modlitwie), w sobotę wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

3.    Tydzień temu wysłuchaliśmy listu Episkopatu Polski przypominający nam o wielkim wydarzeniu jakie czeka nas Polaków i cały Kościół w Polsce. Zbliżająca się 1050 rocznica Chrztu Polski i wpisujące się w nasze dziękczynienie Światowe Dni Młodzieży. Czas na umacnianie i dawanie świadectwa wiary, wobec młodego pokolenia Polaków i gości, którzy przyjadą z całego świata. By dobrze się przygotować i móc godnie przyjąć wielką rzeszę młodych w naszym kraju już trwają działania organizacyjne. W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 roku. cztery składki w całej Polsce zostaną przeznaczone na cele organizacyjne tych dni, a mianowicie: 16 listopada 2014, a więc dzisiejsza składka, 17 maja i 15 listopada 2015 roku i 15 maja 2016 roku.

Poprawiono: sobota, 15, listopad 2014 19:15

Odsłony: 66

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (22.11.2014)

1.    Nabożeństwa różańcowe w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, odprawiane są o godz. 17:00, a w niedziele o 16:30.

2.    W niedzielę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Tego dnia obchodzony jest VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy i modlimy się za Kościół w Syrii. Tego dnia po Mszach św. na placu kościelnym będzie zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom.

3.    Jutro Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Kapłani udadzą się do chorych od godz. 8:30. W sobotę o godz. 17:30 Msza św. na którą zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic.

5.    Inicjatywa „Dobry Tata” zaprasza mężczyzn, ojców na bezpłatne spotkanie z psychoterapeutą na temat uzależnień. Odbędzie się ono w sobotę o godz. 9:00 w Sali Domu Parafialnego przy parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. Szczegółowe informacje na ulotkach znajdujących się na gablotach z gazetami.

Poprawiono: sobota, 01, listopad 2014 20:26

Odsłony: 102

Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (9.11.2014)

1.    Z racji dzisiejszego, V Dzienia Solidarności z Kościołem prześladowanym po Mszach św. na placu kościelnym odbywa się zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii.

2.    We wtorek 96 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość Patriotyczna rozpocznie się o godz. 11:20 zbiórką uczestników przed Ośrodkiem Kultury, następnie przemarsz na Uroczystą Mszę św. o godz. 12:00 w kościele farnym. Po Mszy złożenie kwiatów i o 13:40 program patriotyczny w sali widowiskowej Ośrodka Kultury. Tego dnia udekorujmy nasze domy flagami narodowymi. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:00 i 17:30.

Poprawiono: sobota, 08, listopad 2014 22:12

Odsłony: 94

Rocznica poświęcenia własnego kościoła (26.10.2014)

1.    W związku ze zmianą czasu, od jutra, nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godz. 17:00, a wieczorne Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:30. Prosimy o uwzględnienie tej zmiany, szczególnie tych wszystkich, którzy już wcześniej zamówili intencje mszalne.

2.    W sobotę (1 listopada) obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. jak w niedzielę. O godz. 14:00 dodatkowa msza św. w Farze sędziszowskiej, a po niej procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. 1 i 2 listopada za nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych.
Od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla bliskich zmarłych, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
Zwykłe warunki uzyskania odpustu: warunkiem koniecznym jest stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, Komunia św., pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie tam Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca św.

3.    W poniedziałek Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego.

4.    Zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca przeniesiona na sobotę 8 listopada.

5.    Prawo i Sprawiedliwość zaprasza na spotkanie z kandydatami do Wyborów Samorządowych. Dzisiaj o godz. 16:30 w Domu Strażaka w Olchowej, we wtorek 28 października o godz. 18:30 w Domu Strażaka w Sielcu, oraz w następną niedzielę 02 listopada o godz. 16:00 w Domu Ludowym w Wolicy Piaskowej.

6.    Świątynię z kamienia wypełnia Kościół żywy, zbudowany z ludzi. Zbudowany na fundamencie Chrystusa. Wysłuchajmy teraz sercem otwartym przedstawicieli Drogi Neokatechumenalnej, którzy mają dla nas - dobre zaproszenie. Zaproszenie, którego źródłem jest właśnie Chrystus.

Poprawiono: sobota, 25, październik 2014 19:34

Odsłony: 199

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version