• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  7 Niedziela Zwykła - 19.02.2017 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na remont klasztoru.

  2. W poniedziałek zapraszamy na mszę świętą wieczorną o godz. 17.30, na której chcemy się modlić o rychłą beatyfikację naszego współbrata Serafina Kaszuby – Apostoła Wschodu.

  3. W przyszłą niedzielę, o godz. 14.00 msza święta dla FZŚ i spotkanie formacyjne.

  4. W kościele Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie odbywają się katechezy dla dorosłych i młodzieży, w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.00. Zachęcamy do wzięcia udziały w tych katechezach.

  5. Burmistrz Sędziszowa Młp. informuje, że termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wraz z fakturami VAT należy składać do końca lutego 2017 r. w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 9.

  6. Burmistrz zaprasza wszystkich chętnych niezależnie od wieku do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych o nazwie „Tropem Wilczym" wokół kościoła Miłosierdzia Bożego. Bieg odbędzie się w niedzielę 26 lutego o godz. 12:00. Zgłoszenia przyjmowane są w Ratuszu w pokoju nr 5.

  7. Sędziszowskie kino „Jedność" proponuje zaprasza na film o Karolinie Kózkównie pt. „Zerwany kłos". Seanse od 17 do 21 lutego o godz. 19.00 oraz od 24 do 28 lutego o godz. 17.00. Polecamy ten film.

  8. Przewodniczący Osiedla nr 2 Andrzej Siwiec zaprasza wszystkich mieszkańców Osiedla na spotkanie z komendantem i dzielnicowym policji w celu omówienia i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20 lutego, o godz. 12.00 w Domu Kultury.

  9. Rok 2017 to 100 rocznica objawień MB w Fatimie. Cały świat zmierza w niezliczonych pielgrzymkach do Portugalii, aby podziękować Bogu za to że ciągle przez Maryję nawołuje nas do nawrócenia. W dniach 25.V - 01.VI my również mamy szansę dołączyć do tak wielu pątnikow z całego świata. Jest to pielgrzymka lotnicza. Szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej Kapucynów w Stalowej Woli.

  Poprawiono: sobota, 18, luty 2017 19:57

  Odsłony: 38

  6 Niedziela Zwykła - 12.02.2017 r.

  1. Zapraszamy młodzież i dorosłych - dzisiaj na godz. 15.00 do Sali św. Józefa - na katechezę z cyklu Seminarium Wiary ze św. Franciszkiem z Asyżu. Dzisiaj temat o Duchu Świętym i jego działaniu w naszym życiu.

  2. 14 lutego (we wtorek) swoje imieniny obchodzi o. Cyryl Mozdyniewicz, znany kaznodzieja i wieloletni spowiednik w naszym klasztorze. Zapraszamy na mszę świętą w jego intencji – we wtorek, o godz. 17.30.

  3. Składka z następnej niedzieli przeznaczona jest na planowany remont klasztoru.

  4. Proboszcz z parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie i katechiści z I Wspólnoty Neokatechumenalnej, zapraszają na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy są głoszone w kościele Miłosierdzia Bożego w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.00, od 7 lutego do 23 marca. Zaproszenia na Katechezy znajdują się na stoliku za ławkami. Zachęcamy do wzięcia udziały w tych katechezach.

  5. Sędziszowskie kino „Jedność" proponuje od 17 lutego film o Karolinie Kózkównie pt. „Zerwany kłos", która ponosi męczeńską śmierć w obronie czystości i wiary. Terminy seansów: od 17 do 21 lutego, o godz. 19.00 oraz od 24 do 28 lutego, o godz. 17.00. Polecamy serdecznie ten film.

  6. Zapraszamy w tygodniu do naszej świątyni na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Warto skorzystać z tej okazji, aby w adoracyjnej ciszy powierzać Bogu własne sprawy i swoich bliskich. Zachęcamy.

  Poprawiono: niedziela, 12, luty 2017 19:45

  Odsłony: 42

  4 Niedziela Zwykła - 29.01.2017 r.

  1. Zapraszamy młodzież i dorosłych - dzisiaj na godz. 15.00 do Sali św. Józefa - na katechezę z cyklu Seminarium Wiary ze św. Franciszkiem z Asyżu. Jest to okazja do odkrycia na nowo wartości i piękna wiary i pogłębienia relacji z Chrystusem.

  2. Dzisiaj w naszym kościele na mszy świętej o godz. 11.30 wystąpi schola muzyczna z Sanktuarium św. o. Pio w Terliczce. Po mszy świętej odbędzie się krótki koncert kolęd. Natomiast dzieci ze scholii Kwiatki św. Franciszka z Asyżu, wystąpią z przedstawieniem Jasełek w kościele Miłosierdzia Bożego, po mszy świętej wieczornej.

  3. W Kalendarzu Liturgicznym:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Hiacynty, dziewicy
  we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
  w czwartekświęto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nabożeństwo o godz. 17.00.
  w piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. O godz. 17.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po mszy świętej błogosławieństwo poświęconymi świecami.
  w sobotę – wspomnienie św. Józefa z Leonissy, prezbitera. I sobota miesiąca – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP

  4. W następną niedzielę na mszy świętej o godz. 11.30 oraz po eucharystii, wystąpią z Koncertem Laureaci Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

  5. Sędziszowskie kino „Jedność" proponuje od 17 lutego film o Karolinie Kózkównie pt. „Zerwany kłos", która ponosi męczeńską śmierć w obronie czystości i wiary. Seans przedpremierowy będzie 10 lutego o godz.19:00. Następne seanse w drugiej połowie lutego. Polecamy.

  6. Dla bezrobotnych kobiet po 29 roku życia, organizowane są bezpłatne szkolenia kwalifikacyjne. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.

  7. Dziękujemy za wspólna modlitwę. Szczęść Boże wszystkim nauczycielom, młodzieży i dzieciom w nowym półroczu nauki szkolnej.

  Poprawiono: czwartek, 02, luty 2017 07:40

  Odsłony: 266

  5 Niedziela Zwykła - 05.02.2017 r.

  1. Tydzień temu zmarł nasz współbrat bp Stanisław Padewski. Ostatnie 5 lat swojego życia przebywał w naszej wspólnocie. Jego pogrzeb w środę zgromadził 9 biskupów z kraju i z Ukrainy oraz wielką liczbę kapłanów (ok. 120), a także braci, sióstr zakonnych i wiernych świeckich z Polski i zagranicy. Był to dzień pogrzebu, ale i wielkiego dziękczynienia Bogu za jego życie i posługę biskupią i kapłańską.
  Jak wyraził się ks. Bp Kazimierz Górny był to „piękny człowiek" i zarazem ewangeliczny - przez wierną, pokorną i radosną służbę Kościołowi w Polsce i na Wschodzie. Jesteśmy razem z Wami dumni, że mieszkał tu i odszedł do Pana w naszym klasztorze.
  Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie ....

  2. Dzisiaj w naszym kościele po mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się koncert Laureatów Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Zapraszamy serdecznie.

  3. Zapraszamy młodzież i dorosłych - dzisiaj na godz. 15.00 do Sali św. Józefa - na katechezę z cyklu Seminarium Wiary ze św. Franciszkiem z Asyżu. Jest to okazja do odkrycia na nowo wartości i piękna wiary i pogłębienia relacji z Chrystusem.

  4. W najbliższą sobotę – wspomnienie św. NMP z Lourdes. Z racji na Światowy Dzień Chorych, na mszach o godz. 8.00 i 17.30 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

  5. W następną niedzielę o godz. 15.00 msza święta dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.

  6. Proboszcz z parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie i katechiści z I Wspólnoty Neokatechumenalnej, zapraszają na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy będą głoszone w kościele Miłosierdzia Bożego w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.00, od 7 lutego do 23 marca. Zaproszenia na Katechezy znajdują się na stoliku za ławkami. Zachęcamy do wzięcia udziały w tych katechezach.

  7. Sędziszowskie kino „Jedność" proponuje od 17 lutego film o Karolinie Kózkównie pt. „Zerwany kłos", która ponosi męczeńską śmierć w obronie czystości i wiary. Seans przedpremierowy będzie 10 lutego o godz. 19:00. Następne seanse od 17 do 21 lutego o godz. 19.00 oraz od 24 do 28 lutego o godz. 17.00. Polecamy serdecznie ten film.

  Poprawiono: niedziela, 05, luty 2017 19:36

  Odsłony: 42

  3 Niedziela Zwykła - 22.01.2017 r.

  1. Dzisiaj o godz. 15.00 w sali św. o. Pio pierwsza z cyklu dziewięciu katechez - Seminarium Wiary ze św. Franciszkiem z Asyżu. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału, aby pogłębić swoją wiarę i ożywić relację z Chrystusem.

  2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła.

  3. W sobotę (28 stycznia) we wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w naszej wspólnocie prowincjalnej swoje imieniny obchodzą prowincjał br. Tomasz Żak i wikariusz br. Tomasz Protasiewicz. Polecamy ich w waszej modlitwie.

  4. Ojciec Cyryl zaprasza wszystkie zelatorki ze Wspólnoty Żywego Różańca na spotkanie we wtorek o godz. 16.00 w sali św. o. Pio.

  5. W przyszłą niedzielę w naszym kościele na mszy świętej o godz. 11.30 wystąpi schola muzyczna z Sanktuarium św. o. Pio w Terliczce. Po mszy świętej odbędzie się krótki koncert kolęd. Natomiast dzieci ze scholii Kwiatki św. Franciszka z Asyżu, wystąpią z przedstawieniem Jasełek w kościele Miłosierdzia Bożego w najbliższą niedzielę, po mszy świętej wieczornej.

  6. Sędziszowskie kino „Jedność" proponuje od 17 lutego film o Karolinie Kózkównie pt. „Zerwany kłos", która ponosi męczeńską śmierć w obronie czystości i wiary. Seans przedpremierowy będzie 10 lutego o godz.19:00. Następne seanse w drugiej połowie lutego. Polecamy.

  7. Urząd Stanu Cywilnego w Sędziszowie Młp. zaprasza jubilatów, którzy osiągnęli 50 letni lub dłuższy staż małżeństwa, a do tej pory nie otrzymali medalu od Prezydenta Rzeczypospolitej - o zgłaszanie się do USC Sędziszowie Młp. do końca stycznia.

  8. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia – zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

  Poprawiono: sobota, 21, styczeń 2017 20:14

  Odsłony: 112

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.