• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  3 Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2017 r.

  1. Dziękujemy bardzo za ofiary na cele remontowe naszego klasztoru. Bóg zapłać!

  2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w sobotę o godz. 16.30 oraz na Drogę Krzyżową w piątek po mszy św. o godz. 8.00 i 17.30.

  3. Jutro, tj. w poniedziałek obchodzimy Uroczystością Św. Józefa – Oblubieńca NMP i patrona naszej prowincji zakonnej. W tym dniu w Krakowie 7 naszych współbraci złoży wieczyste śluby zakonne na ręce Ministra Prowincjalnego. Dziękujmy Bogu za dar tych powołań do życia konsekrowanego.
  W poniedziałek wieczorem zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na którym w sposób szczególny będziemy się modlić o rychłą beatyfikację o. Serafina Kaszuby – Apostoła Wschodu.

  4. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze deklaracji znajdują się na ołtarzu MB Kutkorskiej. Można je będzie złożyć w sobotę podczas mszy św. wieczornej.

  5. Za ławkami wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Można tam wkładać produkty spożywcze trwałe lub artykuły chemiczne, które przekażemy w formie paczek najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać!

  6. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego można składać w zakrystii. Są do nabycia także baranki wielkanocne.

  7. Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Ropczycka Drużyna Harcerzy Wagabunda zaprasza w piątek - 7 kwietnia na Ekstremalna Drogę Krzyżową. Jest to całonocna 40 kilometrowa wyprawa, której celem jest doświadczyć bliskości Boga w trudnościach wędrówki. Droga Krzyżowa wyruszy z Ropczyc do Niewodnej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej: www.edk.org.pl

  8. Nasza prowincja zakonna zaprasza młodzież męską (16+) na wielkopostne dni skupienia do naszych domów w Katowicach i Zagórzu. Odbędą się on w dniach 23-26 marca. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl i pod nr telefonu: 795 451 233.

  9. Burmistrz Sędziszowa Młp. informuje, że w Domu Strażaka, wejście od ul. Polnej – działa Punkt Informacyjno-Doradczy dla rolników, którzy są zainteresowani wypełnianiem wniosków o płatności obszarowe do gruntów rolnych.

  10. Dziękujemy za wspólna modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia przypominając, że w następną niedzielę następuje zmiana czasu na letni.

   

  KOMUNIKATY KURII DIECEZJALNEJ

  1. Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI zaprasza na czuwania wielkopostne. Odbędą się one w Rzeszowie w parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki 16 marca o godz. 17.45 i w parafii farnej w Rzeszowie – 6 kwietnia o godz. 18.45 (po Mszy św. wieczornej).

  2. Zapraszamy na koncert ewangelizacyjny ks. Jakuba Bartczaka – najlepszego rapera wśród polskich księży – do kościoła w Boguchwale w dniu 21 marca br. o godzinie 19.00. Zachęćmy szczególnie młodych, by wykorzystali tę okazję do radosnego wielbienia Boga.

  3. Zapraszamy na kolejną katechezę audiowizualną „Świadectwo Leszka, cz. II", którą poprowadzi Leszek Dokowicz we wtorek, 21 marca, o godz. 19.15 w DD Tabor, ul. Połonińska 25.

  4. W piątek, 24 marca przeżywać będziemy Narodowy Dzień Życia, a 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Prosimy o modlitwę w intencji ochrony życia każdego człowieka oraz za wszystkich troszczących się o życie.

  5. W piątek, 24 marca w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbędzie się konferencja z okazji XIII Narodowego Dnia Życia „Kochając Życie, wspieramy Rodzinę". Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30, a będzie poprzedzona Mszą św. w kościele oo. Bernardynów o godz. 8.00.

  6. Z okazji jubileuszu diecezji został przygotowany film dokumentalny „25-lecie Diecezji Rzeszowskiej", który zostanie wyświetlony w piątek, 24 marca godz. 18.00 w TVP3 Rzeszów. Prosimy o zachęcenie wiernych do oglądania tego filmu.

  7. Przygotowujemy się do jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji, który rozpocznie się 25 marca br. W tym dniu o godz. 16.00 w rzeszowskiej farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się spotkanie w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 18.00.

  8. Duszpasterstwo Rodzin zachęca do podejmowania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w parafiach i wspólnotach naszej Diecezji. Deklaracje dostępne są w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin (poniedziałki i czwartki od 9:00 do 13:00).

  9. W dniach 31 marca – 2 kwietnia br. w domu rekolekcyjnym TROSKA w Kozłówku odbędą się rekolekcje dla dorosłych metodą lectio divina pt.: „Cztery noce zbawienia". Prowadzi ks. Piotr Gnat. Zapisy u Magdaleny Wójcik: tel.: 604 878 726.

  10. Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli zaprasza młodzież do studiowania na oferowanych kierunkach studiów.

  Poprawiono: sobota, 18, marzec 2017 20:58

  Odsłony: 54

  2 Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2017 r.

  1. Dzisiaj w drugą niedzielę Wielkiego Postu, ofiarujmy nasze modlitwy, post i wyrazy solidarności z Kościołem Misyjnym. Pamiętajmy o tych, którzy wyruszają z Dobrą Nowiną do Narodów całego świata. Przed kościołem zbierane są ofiary na cele misyjne Kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

  2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w sobotę o godz. 16.30 oraz na Drogę Krzyżową w piątek po mszy św. o godz. 8.00 i 17.30. W tym tygodniu wieczorną drogę krzyżową prowadzi wspólnota Ruchu Światło-Życie, która zaprasza na adorację krzyża do godziny 21.00.

  3. Przeżywamy nowennę przed Uroczystością Św. Józefa – Oblubieńca NMP. Ponieważ 19 marca wypada w niedzielę, więc Uroczystość jest przeniesiona na poniedziałek – 20 marca.

  4. Za ławkami wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Można tam wkładać produkty spożywcze trwałe (np. cukier, makaron, mąka, herbata, konserwy, itp.), lub też artykuły chemiczne, które przekażemy w formie paczek najbardziej potrzebującym. Jeśli znacie rodziny które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, to prosimy o informacje. Jeśli ktoś chciałby złożyć jałmużnę w postaci pieniędzy, to może to uczynić do skarbonki z tyłu kościoła. Bóg zapłać!

  5. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego można składać w zakrystii. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na planowane prace remontowe klasztoru.

  6. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Medjugorje w terminie od 31 marca do 8 kwietnia. Szczegółowe informacje i kontakt znajdują się na tablicy ogłoszeń.

  7. W tygodniu zapraszamy do naszej świątyni klasztornej na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. W tym czasie jest też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

  8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia.

  Poprawiono: sobota, 11, marzec 2017 21:10

  Odsłony: 76

  8 Niedziela Zwykła - 26.02.2017 r.

  1. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Jest to czas ekspiacji za grzechy pijaństwa. Pragniemy wynagradzać Bogu za grzechy własne, za grzechy naszych braci i sióstr, szczególnie za pijaństwo, rozwiązłość i za wszelkie zgorszenia. Módlmy się za polskie rodziny.

  2. We wtorek, 28 lutego z okazji 534 Rocznicy Nadania Praw Miejskich o godz. 12:00 będzie w kościele farnym msza św. w intencji mieszkańców miasta i gminy Sędziszów Młp., a następnie uroczysta sesja Rady Miejskiej w Domu Kultury, na której zostaną przyznane tytuły: HONOROWY OBYWATEL MIASTA SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI oraz ZASŁUŻONY DLA ZIEMI SĘDZISZOWSKIEJ. Taki tytuł otrzyma min.: pośmiertnie ks. kan. Stanisław Maciąg.

  3. W najbliższą środę, 1 marca, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową będą w następujących godzinach: 7:00, 8:00, 9:30 i 17:30. Podczas wszystkich Mszy św. odbędzie się obrzęd pokutny posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do sytości. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ścisły (ilościowy) – od 18 do 60 roku życia.

  4. Czas Wielkiego Postu wypełnijmy modlitwą, słuchaniem Słowa Bożego, systematycznym życiem sakramentalnym i uczynkami pokutnymi: jałmużną i postem. Nie bierzemy w tym czasie udziału w hucznych zabawach.

  Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu są wielkopostne nabożeństwa:
  Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele
  Koronka do Miłosierdzia Bożego – każdego dnia o godz. 15.00.
  Droga krzyżowa – odprawiana w piątki po mszy św. o 8:00 i po mszy o 17:30.
  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – celebrowane w soboty o godz. 16:30.

  5. W Środę Popielcową rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne w parafii Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach.

  6. W obchodzony w środę - Dzień Żołnierzy Wyklętych o godzinie 11.00, zostanie odprawiona w kościele Miłosierdzia Bożego Msza św. w intencji tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

  7. W tejże parafii odbywają się katechezy dla dorosłych i młodzieży, w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.00. Zachęcamy do wzięcia udziały w tych katechezach.

  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00.
  Drogę krzyżową w piątek ofiarujemy za zniewagę krzyża, wiary i św. Jana Pawła II przez demoralizującą sztukę w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

  9. W I sobotę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po mszy świętej o godz. 17.30.

  10. W kinie Jedność od 3 do 7 marca o godz. 19:00 można obejrzeć film pt. " Wyklęty".

  11. Zapraszamy na pielgrzymkę, organizowaną przez naszych współbraci ze Stalowej Woli do Fatimy w 100 rocznicę objawień Matki Bożej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach: 25.V - 01.VI. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.

  12. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu.

  Poprawiono: sobota, 25, luty 2017 21:01

  Odsłony: 203

  1 Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2017 r.

  1. W miniony wtorek, w kolejną rocznicę nadania praw miejskich dla Sędziszowa Małopolskiego, na uroczystej sesji Rady Miejskiej - nasz klasztor został wyróżniony tytułem: ZASŁUŻONY DLA ZIEMI SĘDZISZOWSKIEJ. Dziękujemy za to wyróżnienie ze strony Rady Miasta i mieszkańców Ziemi Sędziszowskiej.
  Możemy tylko powiedzieć, w imieniu wielu pokoleń braci pracujących tutaj wcześniej: Ad maiorem Dei gloriam – na większą Chwałę Bożą!

  2. W czasie Wielkiego Postu pomocą w przygotowaniu się do Świąt Zmartwychwstania są uczynki pokutne: jałmużna, post, modlitwa osobista i wspólnotowa. W wymiarze wspólnoty Kościoła zapraszamy do modlitwy na nabożeństwa wielkopostne: DROGA KRZYŻOWA, w piątki po Mszy św. o 8:00 i po Mszy św. o 17:30, GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w soboty o godz. 16:30. Ponadto w naszym kościele całodniowa ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU z możliwością przyjęcia sakramentu pojednania.

  3. W zakrystii i na furcie są do nabycia baranki wielkanocne.

  4. Przyszła niedziela Wielkiego Postu, jest dniem modlitwy, postu i solidarności z Kościołem Misyjnym (Ad Gentes). Zbiórka do puszek przed kościołem na cele misyjne.

  5. W kościele Miłosierdzia Bożego we wtorki i czwartki o godz. 19:00 odbywają się katechezy dla młodzieży i dorosłych.

  6. Ksiądz Proboszcz prosił ogłosić, że w parafii Narodzenia NMP – w soboty, o godzinie 16:00 odbywa się kurs przedmałżeński. Jest on niezbędny do zawarcia sakramentu małżeństwa.

  7. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio z Krakowa – zachęca do przekazania 1% podatku dla tej Organizacji Pożytku Publicznego, która jest naszym zakonnym dziełem pomocy ubogim. Stosowne ulotki znajdują się na stoliku za ławkami wraz z kalendarzem dla tych, którzy zechcą przekazać ten 1 %. Bóg zapłać!

  8. Życzymy dobrego tygodnia w klimacie wielkopostnym.

  Poprawiono: sobota, 04, marzec 2017 21:24

  Odsłony: 110

  7 Niedziela Zwykła - 19.02.2017 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na remont klasztoru.

  2. W poniedziałek zapraszamy na mszę świętą wieczorną o godz. 17.30, na której chcemy się modlić o rychłą beatyfikację naszego współbrata Serafina Kaszuby – Apostoła Wschodu.

  3. W przyszłą niedzielę, o godz. 14.00 msza święta dla FZŚ i spotkanie formacyjne.

  4. W kościele Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie odbywają się katechezy dla dorosłych i młodzieży, w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.00. Zachęcamy do wzięcia udziały w tych katechezach.

  5. Burmistrz Sędziszowa Młp. informuje, że termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wraz z fakturami VAT należy składać do końca lutego 2017 r. w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 9.

  6. Burmistrz zaprasza wszystkich chętnych niezależnie od wieku do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych o nazwie „Tropem Wilczym" wokół kościoła Miłosierdzia Bożego. Bieg odbędzie się w niedzielę 26 lutego o godz. 12:00. Zgłoszenia przyjmowane są w Ratuszu w pokoju nr 5.

  7. Sędziszowskie kino „Jedność" proponuje zaprasza na film o Karolinie Kózkównie pt. „Zerwany kłos". Seanse od 17 do 21 lutego o godz. 19.00 oraz od 24 do 28 lutego o godz. 17.00. Polecamy ten film.

  8. Przewodniczący Osiedla nr 2 Andrzej Siwiec zaprasza wszystkich mieszkańców Osiedla na spotkanie z komendantem i dzielnicowym policji w celu omówienia i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20 lutego, o godz. 12.00 w Domu Kultury.

  9. Rok 2017 to 100 rocznica objawień MB w Fatimie. Cały świat zmierza w niezliczonych pielgrzymkach do Portugalii, aby podziękować Bogu za to że ciągle przez Maryję nawołuje nas do nawrócenia. W dniach 25.V - 01.VI my również mamy szansę dołączyć do tak wielu pątnikow z całego świata. Jest to pielgrzymka lotnicza. Szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej Kapucynów w Stalowej Woli.

  Poprawiono: sobota, 18, luty 2017 19:57

  Odsłony: 96

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.