Klasztor

Switch to desktop

Rocznica poświęcenia własnego kościoła (26.10.2014)

1.    W związku ze zmianą czasu, od jutra, nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godz. 17:00, a wieczorne Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:30. Prosimy o uwzględnienie tej zmiany, szczególnie tych wszystkich, którzy już wcześniej zamówili intencje mszalne.

2.    W sobotę (1 listopada) obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. jak w niedzielę. O godz. 14:00 dodatkowa msza św. w Farze sędziszowskiej, a po niej procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. 1 i 2 listopada za nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych.
Od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla bliskich zmarłych, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
Zwykłe warunki uzyskania odpustu: warunkiem koniecznym jest stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, Komunia św., pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie tam Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca św.

3.    W poniedziałek Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego.

4.    Zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca przeniesiona na sobotę 8 listopada.

5.    Prawo i Sprawiedliwość zaprasza na spotkanie z kandydatami do Wyborów Samorządowych. Dzisiaj o godz. 16:30 w Domu Strażaka w Olchowej, we wtorek 28 października o godz. 18:30 w Domu Strażaka w Sielcu, oraz w następną niedzielę 02 listopada o godz. 16:00 w Domu Ludowym w Wolicy Piaskowej.

6.    Świątynię z kamienia wypełnia Kościół żywy, zbudowany z ludzi. Zbudowany na fundamencie Chrystusa. Wysłuchajmy teraz sercem otwartym przedstawicieli Drogi Neokatechumenalnej, którzy mają dla nas - dobre zaproszenie. Zaproszenie, którego źródłem jest właśnie Chrystus.

Poprawiono: sobota, 25, październik 2014 19:34

Odsłony: 155

XIX Niedziela Zwykła (19.10.2014)

1.    Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny, czyli czas szczególnej troski, w naszych modlitwach i działaniu na rzecz misji katolickich, misjonarzy i misjonarek. Składka z dzisiejszej Niedzieli Misyjnej w całości przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.

2.    W środę 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II.

3.    Wielkimi krokami zbliża się miesiąc listopad, a z nim związany Różaniec wypominkowy w intencji zmarłych. Kartki na wypominki można składać w zakrystii.

4.    Drużyna Harcerek „Drzewo” zaprasza dziewczynki od IV do VI klasy na zbiórkę ponaborową, która odbędzie się 24 października w piątek, o godz. 16:30 w harcówce w Klasztorze.

5.    W ubiegłą niedzielę, w trzynasty Dzień Papieski na ofiarę do puszek przeznaczoną na wsparcie inicjatywy budowania żywego pomnika bł. Jana Pawła II ofiarowaliście 3064 zł. Dziękujemy bardzo.

Poprawiono: sobota, 18, październik 2014 19:55

Odsłony: 111

XXVII Niedziela Zwykła (5.10.2014)

1.    Modlitwa różańcowa w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedzielę godz. 16:30.

2.    Na funkcjonowanie Katolickiego Radia Via ofiarowaliście w ubiegłą niedzielę  1643 zł.

3.    W czwartek, w naszej wspólnocie imieniny obchodzi br. Bogdan Borczuch posługujący wiernie na furcie klasztornej. Wdzięczni za jego cichą, a tak bardzo ważną rolę, polecamy go dobremu Bogu. Tego dnia będzie dodatkowa Msza św. o godz. 11:30 celebrowana w intencji braci: Jerzego Sylwestrzaka, Damiana Delekty, Gustawa Tyburczego, biskupa Stanisława Padewskiego, Stanisława Żmudy i Bogdana Borczucha. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji braci.

4.    W następną niedzielę, 12 października, XIV już Dzień Papieski. Tego dnia zbiórka do puszek na stypendia papieskie.

5.    Przypominamy i zachęcamy gorąco do modlitwy osobistej i rodzinnej w intencji rozpoczynającego się dzisiaj III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego przedmiotem obrad  będą „Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”.

6.    Inicjatywa „Dobry Tata", która jest pomysłem kilku ojców z parafii Miłosierdzia Bożego zaprasza w dniu 12 października o godzinie 16:00 do Domu Kultury wszystkich ojców wraz z dziećmi i rodzinami na bezpłatną projekcję bajki pt. „Pinokio". Po seansie zostaną przedstawione dalsze plany działania tejże inicjatywy, która generalnie chce stworzyć i pokazać mężczyznom model dobrych relacji z dziećmi.

7.    W okolicach szkoły znaleziono klucz do samochodu. Zguba do odebrania w zakrystii.

Poprawiono: niedziela, 05, październik 2014 04:15

Odsłony: 109

XXVIII Niedziela Zwykła (12.10.2014)

1.    Dzisiaj przeżywam kolejny, czternasty już Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem Harcerki zbierają ofiary do puszek. Zachęcamy do włączenia się modlitewnie i materialnie w dzieło budowania żywego pomnika jak nazywał to dzieło bł. Jan Paweł II.

2.    Jutro swój dzień imienin świętuje ks. Biskup Edward Białogłowski. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

3.    We wtorek o godz. 19:00, w Domu Diecezjalnym „Tabor” przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie odbędzie się katecheza audiowizualna zatytułowana „Więziona za modlitwę”. Gościem spotkania będzie kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner.

4.    W środę, 15 października, przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. W kościele farnym w tym dniu o godz. 17:30 różaniec w intencji małżeństw i rodzin, które doświadczyły bolesnej sytuacji utraty dziecka, a następnie Eucharystia ze świadectwem i procesja uczestników na cmentarz.

5.    W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to święto patronalne Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o lekarzach, pielęgniarkach oraz innych pracownikach Służby Zdrowia, szczególnie tych z naszego szpitala i przychodni.

6.    Za tydzień przypada Niedziela Misyjna. Rozpocznie ona tydzień modlitwy w intencjach Misji. Ofiarą złożoną na tacę przeznaczona jest na cele misyjne.

7.    Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Uczynki miłosierdzia co do duszy przypominają nam o tej pięknej praktyce miłości jaką jest modlitwa za zmarłych. Kartki wypominkowe można więc składać jak zawsze w zakrystii.

8.    Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną w dniu 19 października pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie i Bożego Grobu w Miechowie. Wyjazd z parkingu przy Klasztorze o godzinie 4:30, natomiast przy Parafii Bożego Miłosierdzia o godz. 4:40. Koszt wyjazdu 85 zł osoba dorosła 50 zł dzieci i młodzież do lat 14.

Poprawiono: sobota, 11, październik 2014 18:47

Odsłony: 125

XXVI Niedziel Zwykła (28.09.2014)

1.    W poniedziałek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

2.    Od środy rozpoczynamy październikową modlitwę różańcową. Na Różaniec zapraszamy w dni powszednie na godzinę 18:00, a w niedzielę na godz. 16:30.

3.    W czwartek wieczorne Różaniec w intencji powołań do życia kapłańskiego i konsekrowanego.

4.    W piątek kapłani udadzą się do chorych d godz. 8:30. Wieczorem  zapraszamy na Mszy św. o godz. 18:30 a po niej na nasze tradycyjne franciszkańskie nabożeństwo Transitus, czyli modlitewne wspomnienie przejścia św. Franciszka z ziemi do nieba.

5.    W sobotę, 4 października Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, Msze św. z kazaniem o godz. 7:00, 8:00 i 18:30. Po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla Żywego Różańca i Nabożeństwo Fatimskie.

6.    Papież Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Dniem Modlitwy całego Kościoła w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów dotyczącego rodziny, który rozpocznie się 5 października bieżącego roku. Na półkach z gazetami znajduje się modlitwa ułożona przez Papieża. O zabranie jej i modlenie się codziennie w łączności z całym Kościołem pokornie prosimy i zachęcamy.

7.    Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj przed kościołem, ogłoszona przez ordynariusza naszej diecezji, zbiórka do puszek na funkcjonowanie Katolickiego Radia Via.

8.    W dniu 19 października organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie i Bożego Grobu w Miechowie. Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 4.30. Koszt wyjazdu 85 zł osoba dorosła, 50 zł dzieci i młodzież do lat 14. Zapisy w zakrystii.

9.    Stowarzyszenie Folklorystyczne „Rochy” zaprasza byłych tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca  na spotkanie organizacyjne dotyczące jubileuszu 25-lecia działalności Zespołu, które odbędzie się w dniu 3 października (piątek) o godz. 19:00 w Sali wykładowej Domu Kultury.

Poprawiono: sobota, 27, wrzesień 2014 22:10

Odsłony: 166

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version