• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  2 Niedziela Adwentu - 10.12.2017 r.

  1. Dzisiaj przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszek, które przekażemy do naszych parafii kapucyńskich na Ukrainie i w Rosji.

  2. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na RORATY – odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30.

  3. Przed kościołem młodzież ze wspólnoty oazowej rozprowadza sianko na stół wigilijny oraz tradycyjne kapucyńskie opłatki z miodem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne i zimowe młodzieży.

  4. Za tydzień harcerki z drużyny "Drzewo" gromadzące się przy naszym klasztorze będą rozprowadzać świąteczne pierniki i własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie letniego obozu harcerskiego.

  5. Z tyłu za ławkami znajduje się kosz na JAŁMUŻNĘ ADWENTOWĄ. Można tam składać produkty spożywcze trwałe, które rozdamy przed wigilią najbardziej potrzebującym.

  6. W środę, 13 grudnia – kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

  7. W piątek rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe w parafii Miłosierdzia Bożego. O godzinie 19.00 odbędzie się adwentowy wieczór uwielbienia, na który ks. Dziekan zaprasza serdecznie młodzież, ale i innych chętnych.

  8. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie formacyjne FZŚ. W tym też dniu rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy modlić się na zakończenie każdej Mszy św.

  9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na planowane prace remontowe klasztoru.

  10. Od dziś rozpoczynają się w naszej parafii – w kościele farnym - Rekolekcje Adwentowe.
  dzisiaj: wszystkie msze św. będą z nauką ogólną, a po wieczornej mszy św. - konferencja dla małżonków i rodziców.
  w poniedziałek:
  8:00 Msza św. z nauką ogólną /spowiedź dla chorych i starszych/
  Po mszy św. nauka dla chorych i starszych
  10:30 Msza św. z nauką dla Szkół Podstawowych
  18:00 Msza św. z nauką ogólną
  Po mszy św. nauka dla małżonków i rodziców
  we wtorek:
  8:00 Msza św. z nauką ogólną
  18:00 Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji
  Spowiedź adwentowa w kościele farnym będzie w sobotę 23 grudnia.

  Zachęcamy do skorzystania z nauk rekolekcyjnych i sakramentu pojednania.

  11. Teraz kilka słów na temat planowanego remontu klasztoru powie brat Szczepan Król - odpowiedzialny w naszej wspólnocie za przygotowanie tych prac: 

  Z pewnością zwróciliście uwagę, że od ubiegłego roku przygotowujemy się do remontu naszego klasztoru. Chcemy Wam przede wszystkim podziękować za złożone do tej pory ofiary na ten cel. Wielkie Bóg zapłać za Waszą hojność!

  Jednocześnie pragniemy podać kilka informacji w jakim jesteśmy punkcie aktualnie oraz jakie mamy plany na przyszłość. Kilka miesięcy temu rozpoczęto prace nad wykonaniem planów remontu i przebudowy klasztoru. Wybrana została do tego celu firma architektoniczna z Rzeszowa. W konsultacjach brali też udział Bracia z Zarządu Prowincji oraz miejscowi specjaliści w tej dziedzinie, za których pomoc bardzo dziękujemy.

  Prace te dobiegają obecnie końca. Jakie mamy plany? Pokrótce przedstawiają się one następująco:
  - elewacja zewnętrzna wymaga wymiany i ona pierwsza rzuca się w oczy
  - jednak wcześniej należy wymienić pokrycie dachowe oraz więźbę dachową, która jest spróchniała
  - na placu kościelnym planujemy wykonać podjazd dla niepełnosprawnych, który będzie po lewej stronie placu kościelnego, pod istniejącym zadaszeniem
  - w klasztorze projektowana jest winda, która z pewnością ułatwi poruszanie się starszych braci
  - niektóre stropy są drewniane i wymagają wymiany
  - w remontowanych skrzydłach klasztoru będzie do wykonania nowa instalacja elektryczna, wodna i sanitarna
  - na poddaszu planujemy pokoje z łazienkami oraz kaplicę
  - stolarka okienna i drzwiowa w dużej mierze jest do wymiany. Są miejsca w których znajdują się okna o pojedynczej szybie
  - obecnie klasztor i kościół ogrzewamy koksem. W ostatnim czasie były dwie awarie tego pieca. Planujemy przejść na ogrzewanie gazowe i wykonać nową instalację centralnego ogrzewania. Natomiast pomieszczenia w piwnicy gdzie obecnie jest koks pragniemy przystosowywać i udostępnić wiernym.

  Z pewnością jest potrzebne jest błogosławieństwo Boże w tak wielkim przedsięwzięciu. Ufamy, że nam go nie zabraknie. Co jakiś czas będziemy Was informowali o tym co będzie się działo przy planowanym remoncie. Jak się dziać zacznie to na pewno usłyszycie kucia i inne odgłosy ...
  Za życzliwość dziękujemy i Bożych darów Wam życzymy!

  12. Na czas adwentowego czuwania przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

  Poprawiono: sobota, 09, grudzień 2017 21:12

  Odsłony: 41

  1 Niedziela Adwentu - 03.12.2017 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

  2017-12-03

  1. Wg ostatnich wskazań liturgicznych Konferencji Episkopatu Polski, powinno się nie opuszczać homilii w niedzielę, i nawet w niedzielę tzw. adoracyjną, powinno się głosić homilię. Dlatego w I niedzielę miesiąca oprócz adoracji Najśw. Sakramentu będziemy głosić krótką homilię.

  2. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny – pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Celem tego roku jest odkrycie osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami.

  3. We wszystkie dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze Roratnie ku czci Matki Bożej, o godz. 6:30 (nie o 7.00 tylko 6.30). Zachęcajmy się wzajemnie do wzięcia udziału w roratach. Nie zapomnijmy przynieść ze sobą lampionów lub świec.

  4. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy
  w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
  w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  Jest to I czwartek miesiąca - o godz. 17.00 nabożeństwo rozeznania drogi życia i powołania.
  w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - patronalne święto naszego Zakonu, Franciszkanów Świeckich oraz Ruchu Światło- Życie. Msze św. o godz. 6.30; 8.00, dodatkowa o 10.00 oraz o 17.30. O godz. 7.30 i 17.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Po mszy wieczornej akt poświęcenia naszego Zakonu i FZŚ Niepokalanemu Sercu NMP.

  5. Zapraszamy w piątek od 12:00 do 13:00 na modlitwę w „Godzinie Łaski". W programie modlitwa brewiarzowa i różaniec.

  6. Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp. organizuje i zaprasza na 27 Finał Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, który odbędzie się w najbliższy piątek od godz.10.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Sędziszowie Młp.

  7. W następną niedzielę o godz. 15.00 msza święta dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oraz dla ich opiekunów.

  8. W następną niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce, będą zbierane ofiary na "Potrzeby Kościoła na Wschodzie". Ofiary złożone do puszek - przeznaczymy dla naszych parafii na Ukrainie i w Rosji, w których pracują nasi współbracia.

  9. Za tydzień przed kościołem młodzież ze wspólnoty oazowej będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz tradycyjne kapucyńskie opłatki z miodem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rekolekcje zimowe i wakacyjne młodzieży.

  10. Od następnej niedzieli rozpoczynają się w naszej parafii, tzn. w kościele farnym - Rekolekcje Adwentowe: wszystkie msze św. z nauką ogólną, a po wieczornej mszy św. - nauka dla małżonków i rodziców. Dalsze szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

  11. Na furcie i w zakrystii są do nabycia opłatki i świece wigilijne.

  12. Z tyłu za ławkami znajduje się kosz na JAŁMUŻNĘ ADWENTOWĄ, do którego jak co roku można składać artykuły żywnościowe trwałe. Przygotujemy z nich paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.

  13. Burmistrz Sędziszowa zaprasza dziś na III Rodzinną Zabawę Mikołajkową oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przed Ratuszem. Atrakcją będzie oficjalne zapalenie świątecznej iluminacji.

  14. Jak zauważyliście został zainstalowany nowy system wyświetlania pieśni. Poprzedni zaczął się psuć i wymagał zmiany. Mamy nadzieję, że obecny będzie bardziej niezawodny i pomoże lepiej uczestniczyć i przeżywać liturgię. Dziękujemy serdecznie ofiarodawcom, którzy pomogli w części sfinansować tę inwestycję.

  15. Teraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

   

  Rekolekcje Adwentowe
  w kościele farnym
  10-12 grudzień 2017 r.
  (niedziela, poniedziałek, wtorek)

  Niedziela- 10.12.2017:
  6:30 Msza św. z nauką ogólną

  8:00 Msza św. z nauką ogólną

  9:15 Msza św. z nauką ogólną

  10:30 Msza św. z nauką ogólną

  12:00 Msza św. z nauką ogólną

  18:00 Msza św. z nauką ogólną
  Po mszy św. nauka dla małżonków i rodziców

  Poniedziałek -11.12.2017:
  8:00 Msza św. z nauką ogólną /spowiedź dla chorych i starszych/
  Po mszy św. nauka dla chorych i starszych

  10:30 Msza św. z nauką dla Szkół Podstawowych

  18:00 Msza św. z nauką ogólną
  Po mszy św. nauka dla małżonków i rodziców

  Wtorek - 12.12.2017:
  8:00 Msza św. z nauką ogólną

  18:00 Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji

  Spowiedź adwentowa
  odbędzie się w sobotę 23 grudnia 2017 r.

   

   

   

  Poprawiono: niedziela, 03, grudzień 2017 07:02

  Odsłony: 114

  33 Niedziela Zwykła - 19.11.2017 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy zainicjowany przez papieża Franciszka I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem". Zachęcamy do wrażliwości wobec potrzebujących i ubogich.

  2. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary na planowany remont klasztoru. Bóg zapłać!

  3. Przez cały listopad na mszach świętych o godz. 7.00 oraz na różańcu o godz. 17.00 modlimy się w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach.

  4. W czwartek (23.XI) w kościele Miłosierdzia Bożego będzie okolicznościowa Msza św. o godz. 14:00 w int. kolejarzy, emerytów i ich rodzin oraz zmarłych pracowników kolei z racji św. Katarzyny – patronki kolejarzy. Związek Zawodowy Kolejarzy serdecznie zaprasza.

  5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Zapraszamy na mszę świętą wieczorną – będziemy się modlić o rychłą beatyfikację czcigodnego Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby.
  we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny
  w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest patronką muzyki i śpiewów kościelnych. Polecajmy jej wstawiennictwu w tym dniu brata Wiesława oraz pana Szczepana Wątrobę - naszych organistów i scholkę dziecięcą.
  przyszła niedziela jest ostatnią niedziela roku liturgicznego – Niedziela Chrystusa Króla. Na Mszach świętych będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Dodatkowa msza święta - o godz. 13.30 dla FZŚ i sympatyków.

  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszego klasztoru na KONCERT LAUREATÓW XVII Powiatowego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej. Rozpoczęcie Koncertu o godz. 15.30.

  7. Pan Burmistrz zaprasza mieszkańców Sędziszowa Młp. 20 XI – w poniedziałek, na zebranie o godz. 17:30 w sali lustrzanej Domu Kultury - na konsultacje w sprawie zmian granic administracyjnych miasta poprzez przyłączenie miejscowości Borek Wielki, Wolica Piaskowa, Wolica Ługowa i Kawęczyn.

  8. Od 6 grudnia mieszkańcy gminy Sędziszów Młp. w wieku od 65 lat wzwyż będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie w przychodni przy ul. 3 Maja i przy ul. Solidarności, jak również w Będziemyślu, Czarnej i Zagorzycach. Warunkiem będzie aktualne zaświadczenie od lekarza rodzinnego, że są zdrowi.

  9. Kino „Jedność" w Sędziszowie Młp. zaprasza na film pt. „Sprawa Chrystusa" opartego na ciekawej i zaskakującej historii znanego dziennikarza. Seanse będą od 17 do 20 oraz 24 do 28 listopada o godz. 18:00.

  10. Zmarła śp. Teresa Maroń z Wolicy Ługowej – mama naszego współbrata Janusza i siostry zakonnej – Olgi ze Zgromadzenia SS. Felicjanek. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w kościele farnym w Sędziszowie.

  11. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w każdym dniu nadchodzącego tygodnia.

  Poprawiono: niedziela, 19, listopad 2017 07:50

  Odsłony: 90

  34 Niedziela - Chrystusa Króla Wszechświata - 26.11.2017 r.

  1. Za chwilę przed Najświętszym Sakramentem dokonamy ponowienia aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za szczery udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  2. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na cele remontowe klasztoru. Zebraliśmy 13 217 zł. Bóg zapłać!

  3. Od wczoraj do piątku trwają w naszym klasztorze Warsztaty Pisania Ikon. Uczestnicy przybyli z Białorusi, Ukrainy, Szwecji, Egiptu oraz z całej Polski. 

  Przez ten weekend odbywają się także Dni Skupienia dla chłopców. Bierze w nich udział 17 chłopców z całej Polski.

  4. Zapraszamy dzisiaj do naszej świątyni na godz. 15.30 na Koncert Laureatów Konkursu Pieśni i Piosenki Religijnej organizowanego min. przez nasz klasztor i Gminny Ośrodek Kultury w Iwierzycach. W związku z Koncertem - nie będzie dziś różańca wypominkowego o godz. 16.30.

  5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  w poniedziałek – wspom. św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera
  w środę – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego
  w piątek - przypada I piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
  w sobotę – I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca o godz. 17.00, później msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

  6. Przyszła niedziela - jest I Niedzielą Adwentu. Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny. Hasło nowego roku duszpasterskiego brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

  7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w zakrystii i na furcie - opłatki na stół wigilijny i świece Caritas.

  8. Życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Teraz wystawienie Najśw. Sakramentu i krótka adoracja.

  Poprawiono: niedziela, 26, listopad 2017 03:07

  Odsłony: 80

  32 Niedziela Zwykła - 12.11.2017 r.

  1. Z racji Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym po Mszach św. na placu kościelnym odbywa się zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii.

  2. Przez cały listopad na mszach świętych o godz. 7.00 oraz na różańcu o godz. 17.00 modlimy się w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach.

  3. W tym tygodniu w Kalendarzu Liturgicznym:
  w poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy, męczenników
  w piątek – święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ
  w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

  4. W nadchodzącą sobotę członków Franciszkańskiego Zakon Świeckich i sympatyków zapraszamy na Dzień Skupienia. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 9.00.

  5. Młodzież oazowa gromadząca się przy naszym klasztorze organizuje wyjazd na warsztaty muzyczne dla chórzystów do Krosna, w dniach od 17 do 19 listopada. Koszt warsztatów 30 zł. Zapisy w zakrystii lub na furcie. Szczegóły na plakacie przed klasztorem.

  6. W dniach od 17-19 listopada w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej i Św. O. Pio w Terliczce koło Rzeszowa będzie odbywać się sesja Szkoły Maryi. Szkoła Maryi to propozycja dla chcących pogłębić swoja formację chrześcijańską. Szczegóły na plakacie przed kościołem. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach.

  7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na prace remontowe w naszym klasztorze.

  8. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na nadchodzący tydzień i zachęceni słowami papieża Franciszka - umiejmy rozejrzeć się wokół siebie, aby przyjść z jakąś pomocą: przez modlitwę, poświęcony czas, rozmowę albo być może inne wsparcie.
  Z naszej strony zapraszamy wszystkie osoby ubogie i bezdomne na mszę świętą w ich intencji, w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

  Poprawiono: niedziela, 12, listopad 2017 01:12

  Odsłony: 76

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.