Klasztor

Switch to desktop

21 Niedziela Zwykła - 21.08.2016 r.

1. Dzisiaj w Sędziszowie Młp. odbywają się Dożynki Gminne. Uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 14:00 w Farze sędziszowskiej i dalsza cześć artystyczna na stadionie Lechii. Zapraszamy do udziału w tym świętowaniu.

2. Liturgia Kościoła bieżącego tygodnia:
w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej
we wtorek – wspomnienie bł. Władysława Findysza, prezbitera i męczennika
w środę – święto św. Bartłomieja, apostoła
w czwartek – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ
w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte w naszym kościele w układzie dnia powszedniego. W tym dniu nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
w sobotę - wspomnienie św. Moniki

3. W przyszłą niedzielę (28 sierpnia) w ramach przygotowania do zbliżającego się Jubileuszu 250-u lat konsekracji naszej świątyni, będziemy gościć byłego gwardiana - brata Janusza Pałkę z okolicznościowym kazaniem.

4. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę 28 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Msza św. o godz. 12.00.

5. Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego przypomina, że tylko do końca sierpnia br., można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

6. Przypominamy, że w niedzielę 4 września na Rynku naszego miasta podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godzinie 15.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza będzie miał miejsce wyjątkowy i niepowtarzalny w naszej tutaj historii Akt Ustanowienia NMP – Patronką Miasta Sędziszowa Młp. Zapraszamy już dziś wszystkich do uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu.

7. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy dzieciom oraz młodzieży błogosławionego czasu odpoczynku w tym ostatnim tygodniu wakacji.

Poprawiono: sobota, 20, sierpień 2016 20:57

Odsłony: 85

20 Niedziela Zwykła - 14.08.2016 r.

1. Jutro (w poniedziałek) w Czarnej Sędziszowskiej w naszym dekanacie odpust; suma o godz. 11.00.

2. W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP tzw. Matki Bożej Zielnej. Układ mszy jak w niedzielę. Po każdej mszy świętej poświęcenie ziół, zbóż i kwiatów – tegorocznych plonów ziemi.
Także jutro, o godz. 11.30, br. Mirosław Dudzis odprawi msze świętą dziękczynną z okazji srebrnego jubileuszu swoich święceń.

3. Burmistrz Sędziszowa oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają w następną niedzielę (21 sierpnia) na Gminną Imprezę Dożynkową.
Rozpocznie ją o 13.00 zbiórka uczestników dożynek na Osiedlu Młodych i przejazd do kościoła farnego, gdzie o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza dziękczynna za tegoroczne plony, a następnie przejazd na stadion Lechii i prezentacja wieńców.

4. Pan Burmistrz przypomina także, iż do końca sierpnia można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego. Wszelkie stosowne informacje można uzyskać w siedzibie Urzędu Miejskiego – Ratusz, pokój nr 9.

5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w środę - wspomnienie św. Jacka, prezbitera
w sobotę - wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła

6. W tym tygodniu klasztor będzie gościł naszych współbraci, którzy przeżywają swoje doroczne rekolekcje zakonne.

7. Dziękujemy za wspólną modlitwę.

Poprawiono: niedziela, 14, sierpień 2016 22:24

Odsłony: 110

18 Niedziela Zwykła - 31.07.2016 r.

1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment Dni Młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża, o godz. 10:00, a wieczorem po 18:00 pożegnanie papieża Franciszka w Balicach. Dziękujmy Bogu za ten czas łaski i prośmy, aby wydał on trwało owoce duchowe w naszym życiu i postawie młodzieży.

2. Ministranci dziękują serdecznie za wszelkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ich formację i wyjazd wakacyjny.

3. Zapraszamy dzisiaj do naszej świątyni o godz. 16.30 na wspólne, śpiewane nieszpory.

4. W rozpoczynającym się miesiącu sierpniu zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu i modlitwy o łaskę trzeźwości dla naszego narodu.

5. W czwartek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała miejsce przy Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30. Zapraszamy do udziału i duchowego towarzyszenia pielgrzymom, także za pośrednictwem Radia Via i modlitwy w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, codziennie o godz. 20.30.

6. Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie zaprasza na odpust w dniach 4-7 sierpnia. W niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 11.00 suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby.

7. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
we wtorek – święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
w czwartek– wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów. Chcemy pamiętać w modlitwie o naszym ks. Proboszczu. Wieczorem nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
w piątek – wspomnienie NMP Śnieżnej (Kutkorskiej). Jest to I piątek miesiąca. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalna do chorych. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego. Jest to I sobota miesiąca. Wieczorem o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie, zmiana tajemnic różańcowych oraz procesja światła do figury Matki Bożej w naszych ogrodach.

8. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Zapisów dokonujemy na furcie klasztornej. Jutro (w poniedziałek) o godz. 19.00 w Sali św. Franciszka - odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki. Na spotkanie zaprasza o. Bolesław Kanach.

9. Regionalne Centrum Krwiodawstwa zwraca się z prośbą do wiernych o honorowe oddawanie krwi (osoby w wieku 18-65 lat z dowodem tożsamości i po lekkim śniadaniu). Krew można oddawać w Centrum Krwiodawstwa (Rzeszów, ul. Wierzbowa 14), w Oddziałach Terenowych i na wyjazdach ekip: w Rzeszowie na Rynku (1 sierpnia) i na placu Galerii Milenium Hall (12 sierpnia), w Przybówce w Gimnazjum (6 sierpnia), w Ropczycach przy ul. Kolejowej 24 (9 sierpnia), w Strzyżowie w Domu Kultury Sokół (24 sierpnia), w Tarnowcu na stadionie (28 sierpnia), w Rzeszowie na parkingu Dworca PKP (29 sierpnia).

10. Dzisiaj przed kościołem wolontariusze „Ułani" kwestują na rzecz Dzieci Specjalnej Troski z naszego regionu.

11. Życzmy błogosławionej niedzieli.

Poprawiono: sobota, 30, lipiec 2016 20:07

Odsłony: 160

19 Niedziela Zwykła - 07.08.2016 r.

1. W tym tygodniu wyruszyli pątnicy w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowego towarzyszenia im, a także do uczestnictwa we mszy świętej w Częstochowie na zakończenie pielgrzymki.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
w poniedziałek - święto św. Dominika, założyciela Dominikanów, prezbitera
we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
w środę - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
w czwartek - święto św. Klary z Asyżu. dziewicy

3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP (w poniedziałek – 15 sierpnia), o godz. 11.30 o. Mirosław Dudzis odprawi msze św. jubileuszową z okazji 25 lat przyjęcia sakramentu kapłaństwa. O. Mirosław pracował w tutejszym klasztorze w latach 2003 – 2005 jako wikariusz, wicemagister oraz duszpasterz młodzieży oazowej. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji.

4. Ks. Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Sędziszowie Młp. informuje, że Stolica Apostolska wyraziła zgodę na ustanowienie Maryi Dziewicy Patronką miasta Sędziszowa Małopolskiego. W związku z tym, Uroczystość ogłoszenia Matki Bożej Patronką Sędziszowa Małopolskiego odbędzie się za miesiąc - 04 września, w niedzielę na Rynku sędziszowskim o godz. 15:00 i będzie ona połączona z odpustem parafialnym.

5. W Sielcu 11 sierpnia – tj. w czwartek zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych np. meble, dywany itp. Zbiórka odbędzie się na placu za szkołą tylko i wyłącznie do podstawionych samochodów w godz. 12:00-17:00.

6. Życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół.

Poprawiono: niedziela, 07, sierpień 2016 06:19

Odsłony: 159

17 Niedziela Zwykła - 24.07.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie bratu Michałowi Drausowi, byłemu gwardianowi klasztoru, za obecność, modlitwę i wygłoszone słowo Boże. Bóg zapłać!

2. Przeżywamy Światowe Dni Młodzieży w Diecezji. W poniedziałek, o godz. 9.00 odbędzie się Msza św. w Parku Papieskim w Rzeszowie z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa.
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się we wtorek - mszą św. otwarcia na Błoniach Krakowskich o godz. 17.30.
Od środy do niedzieli (27-31 lipca) będzie w Polsce Ojciec Święty Franciszek (odwiedzi Kraków, Jasną Górę, Auschwitz– Birkenau). W sobotę wieczorem czuwanie nocne z papieżem i nazajutrz msza święta. Zachęcamy do towarzyszenia Ojcu Świętemu i młodym modlitwą oraz poprzez media: TVP, Telewizję Trwam, Radio Maryja i Radio Via.

3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek święto św. Jakuba, apostoła. Wspominamy także św. Krzysztofa - patrona kierowców.
we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
w piątek wspomnienie św. Marty

4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Zapisów dokonujemy na furcie klasztornej.

5. Zachęcamy do nawiedzania Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele przez każdy dzień tygodnia od 9.00 do 18.00. W Kaplicy Miłosierdzia jest również możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Szczególnie w tych dniach miejmy czas na modlitwę za młodzież całego świata, za Kościół i ojczyznę.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze „Ułani" kwestują na rzecz Dzieci Specjalnej Troski z naszego regionu.

7. Teraz modlitwa za kierowców i błogosławieństwo pojazdów, najpierw pokropienie pojazdów na parkingach przy ulicy, a później na podwórku klasztornym.

8. Przed kościołem ministranci rozprowadzają różańce, breloczki i modlitwy z wizerunkiem św. Krzysztofa. Zebrane ofiary będą przeznaczone na formacje ministrantów i wyjazd wakacyjny, dlatego dziękujemy za każdą ofiarę.

Poprawiono: sobota, 23, lipiec 2016 22:43

Odsłony: 132

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version