Klasztor

Switch to desktop

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 22.05.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie o. Cyrylowi za wygłoszone do nas słowo Boże oraz za Jego codzienną posługę w naszym kościele, szczególnie w sakramencie pojednania.

2. Dzisiejsza Uroczystość kończy czas, w którym czynimy zadość przykazaniu kościelnemu o komunii świętej wielkanocnej.

3. Dzisiaj o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp. odbędzie się Powiatowy Dzień Matki z koncertem Andrzeja Cierniewskiego. Starostwo Powiatowe serdecznie zaprasza.

4. Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zakup opału. Złożyliscie: 14785,- zł. Zebrane pieniądze w dużym stopniu pomogły nam sfinansować zakup koksu. Bóg zapłać za Wasze ofiary i życzliwość!

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 16.30 oraz w dni powszednie o godz. 18.00.

6. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu.
we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
w czwartek - uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 6:00, 7:15; 8:30; 11:30; 17:00. Mszy św. o godz. 10:00 nie będzie. Udajemy się na procesję eucharystyczną ulicami naszego miasta. W tym roku procesja wyruszy z parafii Narodzenia NMP po Mszy o 9:15 i zakończy się Mszą św. w parafii Miłosierdzia Bożego. Nasz klasztor przygotowuje ołtarz drugi przy Domu Kultury. W oktawie Bożego Ciała w naszym kościele odbywać się będzie procesja eucharystyczna w ramach nabożeństwa majowego. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz zorganizowanie się osób dorosłych do niesienia feretronów i figur świętych.

7. Zainspirowani Rokiem Miłosierdzia pragniemy dać większa możliwość do korzystania z sakramentu pojednania w naszym klasztorze, tym bardziej, że przez cały tydzień jest w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.
W Kaplicy Pojednania można więc korzystać ze spowiedzi w dni powszednie także poza mszą świętą, tzn. w godz.: 9:00 – 12:00 oraz 15:30 – 18:00.
W Kaplicy Miłosierdzia został zainstalowany specjalny dzwonek, przez który będzie można dać znać kapłanowi, że ktoś oczekuje na sakrament pojednania.
Kaplica Miłosierdzia została także wyposażona w świecznik na świece ofiarne, jako symbol modlitwy i czuwania przy Bożym Miłosierdziu. Zebrane w ten sposób ofiary ze świec posłużą dziełom miłosierdzia prowadzonym przez klasztor.

8. W przyszłą niedzielę Wspólnota Różańcowa gromadząca się przy naszym klasztorze wybiera się na Pielgrzymkę Jubileuszową do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie. Wyjście z klasztoru o godz. 15.30. Osoby mniej sprawne mogą wcześniej udać się na miejsce, gdzie o godz. 16.15 odbędzie się uroczyste przejście przez Bramę Jubileuszową, a następnie nabożeństwo majowe i msza święta. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziały w pielgrzymce.

9. Franciszkański Zakon Świeckich, serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do św. Jana z Dukli, dnia 4 czerwca (sobota). Koszt pielgrzymki 35 zł od osoby, płatne przy zapisie. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:00 z parkingu przed klasztorem.

10. W przyszłą niedzielę (29 maja) będziemy gościć brata Patryka Jankiewicza z Krosna, który kilka lat poświęcił pracy historycznej na Ukrainie, aby móc przedstawić historię naszej kapucyńskiej obecności na Wschodzie. Po mszach świętych będzie możliwość zakupienia książki na temat tej naszej obecności na Ukrainie.

11. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionej niedzieli.

Poprawiono: sobota, 21, maj 2016 21:14

Odsłony: 97

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 15.05.2016 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jutrzejsze święto NMP Matki Kościoła, w naszym klasztornym kościele są dniami odpustowymi.
Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź..." można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jutro Msze święte z kazaniem o 7:00, 8:00 i 18:30.
Dziękujemy kaznodziei bratu Tadeuszowi Starcowi z Częstochowy za wygłoszone do nas Boże słowo.

2. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym, dobiega końca możliwość przyjęcia przez wiernych komunii świętej wielkanocnej.

3. Dziękujemy serdecznie za złożone dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone na zakup opału na ogrzewaniu kościoła i klasztoru na przyszły sezon. Bóg zapłać!

4. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
we wtorek – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika.
w środę – święto św. Feliksa z Cantalice, zakonnika. Po mszy świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo namaszczenia dzieci olejem św. Feliksa. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi.
w czwartek - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
O godz. 18.30 – msza święta prymicyjna dwóch braci, którzy w dniu wczorajszym w Krakowie przyjęli święcenia kapłańskie. Pragną z nami dzielić się radością powołania kapłańskiego i uwielbiać Boga za ten dar. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
w piątek – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
w przyszłą niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Kazania będzie głosił i sumie niedzielnej będzie przewodniczył - o. Cyryl Mozdyniewicz, jako kolejny eks-gwardian naszego kościoła i klasztoru, w ramach przeżywania Jubileuszu 250-lecia konsekracji kościoła.

5. Franciszkański Zakon Świeckich w najbliższą niedzielę 22 maja zaprasza na spotkanie wspólnotowe, które rozpocznie się mszą św. o godz. 14:00, a 4 czerwca (sobota) zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Dukli. Wyjazd o godz. 7:00 z parkingu przy klasztorze. Zapisy w zakrystii. Koszt 35 zł od osoby.

6. Starosta i Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego zapraszają na Pierwszy Powiatowy Dzień Matki, który odbędzie się 22 maja 2016 roku, w niedziele o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim.

7. Urząd Miejski zwraca się z prośbą o poparcie inicjatywy powstania placu zabaw przy ul. Jabłonowskich w Sędziszowie Młp. oddając głos w konkursie internetowym firmy NIVEA. Głosować można za pomocy strony internetowej, której adres umieszczony jest na stronie Urzędu Miasta.

8. Dziękujemy za wspólną modlitwę! Niechaj Duch Święty napełnia Was swoją obecnością i uświęca każdy dzień życia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Poprawiono: sobota, 14, maj 2016 19:40

Odsłony: 213

6 Niedziela Wielkanocna - 01.05.2016 r.

1. Rozpoczął się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, które będą: w niedziele o godz. 16:30, a w dni powszednie o godz. 18:00.

2. W liturgii tego tygodnia:
w poniedziałekwspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła.
we wtorek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze święte jak w niedzielę. W tym dniu ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
W tym dniu przypada święto państwowe Konstytucji 3-go Maja. O godzinie 11:30 sprzed Domu Kultury nastąpi przemarsz do kościoła farnego na uroczystą Mszę św. o godz. 12:00. Po Eucharystii złożenie kwiatów, a następnie koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w Barwach XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.
w środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
w piątek – święto św. Filipa i Jakuba, apostołów.
Jest to I piątek miesiąca - o godz. 8.30 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
w sobotę - zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: rozpocznie się ono majówką o godz. 18:00, po niej będziemy celebrować Mszę Świętą, a później odprawimy nabożeństwo różańcowe z procesją. Z racji I soboty miesiąca msza święta wieczorna będzie sprawowana w intencji wspólnoty Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
w niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na mszy świętej o godz. 11.30 będziemy modlić się w intencji brata Stanisława Szloska – gwardiana naszego klasztoru, z okazji jego imienin.

3. Zapraszamy w dni powszednie do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, a także do włączenia się modlitwę brewiarzową naszej wspólnoty klasztornej o godz. 12.00 oraz w Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

4. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas w całym nachodzącym tygodniu.

Poprawiono: sobota, 30, kwiecień 2016 20:54

Odsłony: 178

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa - 08.05.2016 r.

1. Przeżywamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
w poniedziałek - Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski
w środę - wspomnienie św. Ignacego z Laconi, zakonnika
w czwartek – wspomnienie św. Leopolda Mandica, prezbitera
w piątek – wspomnienie NMP Fatimskiej. W kościele Farnym msza św. o godz. 19:00, a po niej Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół Rynku.
w sobotę – święto św. Macieja, apostoła.
W Olchowej w sobotę uroczystość odpustowa - suma o godz. 11.00.
W wigilię Zesłania Ducha Świętego w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30 - czuwanie modlitewne Grupy Charyzmatycznej, a od godz. 20.00 liturgia Wspólnot Neokatechumenalnych.
w następną niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dwudniowy odpust
w naszym klasztorze. Kazania odpustowe głosił będzie o. Tadeusz Starzec, nasz współbrat ze wspólnoty w Częstochowie. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz.11:30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.
W drugi Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego msze święte, jak w dzień powszedni.

3. W następną niedzielę składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów zakupu opału na ogrzewanie naszego kościoła i klasztoru w przyszłym roku.

4. Franciszkański Zakon Świeckich serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana w Dukli, która odbędzie się w sobotę 4 czerwca. Wyjazd z parkingu obok klasztoru o godz. 7:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 35 zł od osoby.

5. W zakrystii przyjmujemy zapisy na Czuwanie z Ojcem Pio w Krakowie Łagiewnikach,w terminie: 11/12 czerwca 2016 (sobota/niedziela). Czuwanie nosi tytuł: "Święci Ojciec Pio i Leopold Mandić - apostołowie miłosierdzia"

6. W następną niedzielę – 15 maja w Domu Strażaka przy ul. 3-go Maja w godz. 10:00-16:00 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w wieku 18-55 lat. Akcja jest organizowana w ramach pomocy mieszkańcowi Będziemyśla pod hasłem „Pomóż Kamilowi i innym".

7. Urząd Miejski zwraca się z prośbą o poparcie inicjatywy powstania placu zabaw przy ul. Jabłonowskich w Sędziszowie Młp. oddając głos w konkursie internetowym firmy NIVEA. W tej chwili trwa I etap konkursu i głosować można za pomocy strony internetowej: www.nivea.pl/podworko2016, w terminie do 2 czerwca. Zachęcamy mieszkańców miasta i nie tylko, do głosowania i w ten sposób być może wygrania w konkursie nowego placu zabaw dla dzieci.

8. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a Boże błogosławieństwo niech nas umacnia na kolejne dni naszego życia.

Poprawiono: sobota, 07, maj 2016 21:28

Odsłony: 134

5 Niedziela Wielkanocna - 24.04.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie ojcu Jerzemu Pająkowi za przybycie do nas i wygłoszenie słowa Bożego z okazji zbliżającej się rocznicy – Jubileuszu konsekracji naszej świątyni. Bóg zapłać!
Z okazji imienin chcemy życzyć ojcu Jerzemu wielu Bożych Łask, światła Ducha Świętego w dalszej jego posłudze kapłańskiej
i zakonnej.

2. Dziękujemy Wam Bracia i Siostry za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na opał klasztoru i kościoła. Zebraliśmy 11700 zł. Wielkie Bóg zapłać za Wasza życzliwość i ofiarność. Ośmielimy się w maju ogłosić jeszcze taką składkę. Bóg zapłać!

3. W Kalendarzu Liturgicznym wspominamy:
w poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty. Swoje imieniny obchodzi brat Marek Miszczyński – radny prowincjalny, magister nowicjatu i dyskret naszej wspólnoty zakonnej. Dziękując Mu za wszelkie dobro, za posługę w konfesjonale i na ambonie chcemy Mu życzyć obfitości Bożych Łask i mądrości wychowawczej w formacji braci nowicjuszy. Zapraszamy na mszę świętą w jego intencji w poniedziałek o godz. 7.00 (rano).
w czwartek – wspomnienie św. Joanny Beretty Molli, małżonki i matki, która oddała swoje życie, aby urodzić dziecko.
w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.

4. W obecną niedzielę - odbywa się przed kościołami, na prośbę Ojca Świętego Franciszka, zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

5. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Poprawiono: sobota, 23, kwiecień 2016 19:45

Odsłony: 148

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version