25 Niedziela Zwykła - 18.09.2016 r.

1. W czwartek, 8 postulantów obrzędem obłóczyn rozpoczęło swój roczny czas próby - nowicjat. Natomiast, wczoraj 4 nowicjuszy złożyło pierwsze śluby zakonne. Dzisiaj, na uroczystych nieszporach, o godz. 16.30 otrzymają dokument posyłający ich na dalszą formację do Krakowa i jutro opuszczą Sędziszów. Niech Pan obdarzy ich swoim błogosławieństwem na drodze powołania zakonnego.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość 250 lat konsekracji naszego kościoła. Suma Jubileuszowa o godz. 11.30 celebrowana przez ks. bpa Pacyfika Dydycza, kapucyna, biskupa w diecezji drohiczyńskiej.

Zapraszamy do naszej świątyni na Triduum, które poprzedzi niedzielne Uroczystości:
w czwartek – nabożeństwo do św. Antoniego w intencji wszystkich kapłanów i braci posługujących przez 250 lat w naszym kościele. Później msza święta, której będzie przewodniczył br. Tomasz Protasiewicz, wikariusz prowincjalny
w piątek – nabożeństwo do św. o. Pio w intencji wszystkich wiernych nawiedzających świątynię i msza św. celebrowana przez ks. proboszcza Ryszarda Lisa
w sobotę – Godzinki ku czci NMP Niepokalanie Poczętej i msza święta pod przew. ks. bpa Kazimierza Górnego z homilią ks. Dziekana Krzysztofa Gaca.

W sobotę o godz. 10.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury rozpocznie się Sympozjum Naukowe omawiające w szerokim zakresie tematykę Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów i naszej obecności w Sędziszowie Młp., jak i walory charakterystyczne naszego kościoła.

W niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Piknik Kapucyński na terenie podwórka i naszych ogrodów zakonnych. W programie wiele występów muzycznych, min.: Zespół braci kleryków z Krakowa, schola Kwiatki św. Franciszka oraz gwiazda wieczoru – Magda Anioł z Zespołem. Ponadto zwiedzanie klasztoru i ogrodu, poczęstunek ciastem i nie tylko, i atrakcyjne Konkursy dla dzieci i dorosłych, gdzie główną wygraną jest bilet na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, a także wyjazd do Wiednia, rowery, itp.
Szczegółowy Program znajduje się na plakatach przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku za ławkami.

3. Kino „Jedność" w Sędziszowie Młp. wznowiło swoją działalność. Dom Kultury serdecznie zaprasza do korzystania z sensów filmowych, szczególnie do obejrzenia premierowego filmu „Smoleńsk", który będzie grany jeszcze do czwartku o godz. 19.30.

4. W dniu dzisiejszym odbywa się ogólnopolska zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na wsparcie poszkodowanych. Bóg zapłać za ofiary.

5. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy dobrego tygodnia.

Poprawiono: niedziela, 18, wrzesień 2016 06:55

Odsłony: 203

24 Niedziela Zwykła - 11.09.2016 r.

1. W poniedziałek (12 września) swoje imieniny obchodzi o. Gustaw Tyburczy. W modlitwie chcemy wyrazić wdzięczność za jego posługę i dzielenie się z nami bogatym doświadczeniem duszpasterskim. Zapraszamy na mszę św. o godz. 7.00 w poniedziałek.

2. Po zakończeniu rocznej formacji w Stalowej Woli, do naszego klasztoru przyjechało 8 postulantów, którzy wczoraj wieczorem wraz z braćmi nowicjuszami rozpoczęli tygodniowe rekolekcje. W czwartek, obrzędem obłóczyn (ubrania habitu) rozpoczną swój nowicjat. Polecamy ich waszej modlitwie.
Natomiast 4 braci nowicjuszy, którzy kończą czas rocznego przygotowania, w sobotę o godz. 11.00 złożą pierwsze śluby zakonne na ręce Ministra Prowincjalnego. Dziękujemy im za świadectwo wiary, wspólnotową modlitwę, pracę i braterskie codzienne życie. Prosimy was o modlitwę w ich intencji.

3. W Kalendarzu Liturgicznym:
w poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Rzeszowskiej. O godz. 18.00 przy ołtarzu polowym na Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie odprawiona zostanie suma pontyfikalna pod przewodnictwem metropolity przemyskiego Ks. Abpa Adama Szala.
we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła
w środę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Grupa Modlitwy św. o. Pio, działająca przy naszym klasztorze, zaprasza na drogę krzyżową o godz.17.45.
w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
w piątek - wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; męczenników
w sobotę – święto Stygmatów św. Ojca Franciszka
w niedzielę – przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. W tym dniu w naszej wspólnocie swoje imieniny obchodzą: bp Stanisław Padewski i o. Stanisław Żmuda. Przez wstawiennictwo ich patrona polecamy ich łaskawości i dobroci Boga. Msza św. w ich intencji o godz. 11.30.
Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 swój Jubileusz 25 lat konsekracji zakonnej będzie obchodził gwardian klasztoru - brat Stanisław Szlosek wraz z braćmi ze swojego rocznika (10 braci). Zapraszamy do modlitwy w ich intencji.im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sędziszowie Młp.

5. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy dobrego tygodnia.

Poprawiono: poniedziałek, 05, wrzesień 2016 16:56

Odsłony: 242

22 Niedziela Zwykła - 28 sierpnia 2016 r.

1. Dziękujemy brat Januszowi Pałce za obecność i wygłoszone słowo Boże. W ten sposób przygotowujemy się do przeżywania Jubileuszu 250-u lat konsekracji naszej świątyni. Program Uroczystości Jubileuszowych, które odbędą się 25 września, podamy w najbliższym czasie.

2. Kończy się czas wakacji dla dzieci i młodzieży. Dziękujmy Bogu za dobry i szczęśliwy czas odpoczynku i rozpocznijmy nowy rok szkolny od modlitwy.

3. Ogłoszenia z parafii odnośnie rozpoczynającego się roku szkolnego:

  •  Msza św. dla Zespołu Szkół Technicznych będzie o godz. 8:00
  •  Msza św. dla Gimnazjum o godz. 9:00
  •  Szkoła Podstawowa nr 2 w Sędziszowie rozpoczyna uroczystości nowego roku szkolnego w szkole o godz. 9:00, a następnie zapraszamy ich na mszę św. o godz. 10:00. Również kl. „0" zapraszamy na mszę św. o godz. 10:00, a po niej rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej.
  •  SP w Wolicy Piaskowej rozpoczyna mszą św. w szkole o godz. 9:00.

4. W liturgia Kościoła bieżącego tygodnia:
w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
w czwartek - wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. W tym dniu przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej - zachęcamy do modlitwy o pokój i za naszą ojczyznę. Jest to I czwartek miesiąca: o godz. 18.00 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
w piątek przypada I piątek miesiąca. Od godz. 9.00 udamy się do chorych. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe.
• w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to I sobota miesiąca: o godz. 18.00 godzinki ku czci NMP, msza św. i po mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz nabożeństwo fatimskie zakończone Apelem Jasnogórskim przy figurze Matki Bożej w ogrodzie klasztornym.
w przyszłą niedzielę – 4 września w Kościele Powszechnym odbędzie się kanonizacja bł. Matki Teresy z Kalkuty.
Natomiast w naszej diecezji i dekanacie w niedzielę o godz. 15:00 będziemy przeżywać na sędziszowskim rynku - Uroczystość Ustanowienia Maryi Dziewicy Patronką miasta Sędziszowa Małopolskiego. Będzie to zarazem odpust parafialny kościoła Narodzenia NMP.

Porządek Uroczystości na Rynku:
14:30 Koncert Orkiestry Dętej WSK z Rzeszowa.
14:50 Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w holu Ratusza.
15:00 Uroczysta msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Jana Wątroby na sędziszowskim rynku.
Po mszy św. przemarsz procesyjny do kościoła parafialnego, gdzie nastąpi akt zawierzenia i dziękczynienia Matce Bożej oraz modlitwy przypisane do odpustu.
19:00 Koncert Leopolda Twardowskiego z muzykami Poznańskiego Wielbienia zakończony modlitwą Anioł Pański i Apelem Jasnogórskim.

W związku z tymi Uroczystościami główna ulica w rynku będzie w niedzielę zamknięta. Prosimy, aby w sobotę i w niedzielę nie parkować samochodów w rynku.

5. Zapraszamy wszystkich wiernych do wzięcia udziały w powyższych uroczystościach, a dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom życzymy błogosławionego czasu nowego roku szkolnego i katechetycznego.

Poprawiono: niedziela, 28, sierpień 2016 03:17

Odsłony: 166

23 Niedziela Zwykła - 04.09.2016 r.

1. Dziękujemy dziś Miłosiernemu Bogu za łaskę świętego życia siostry Marii Teresy, którą nazywamy Matką Teresą z Kalkuty, a która dziś zostaje w Rzymie wyniesiona na ołtarze i ogłoszona świętą. Niech jej przykład życia i wstawiennicza modlitwa będzie dla nas umocnieniem w przeżywaniu życia jako bezinteresownej służby Bogu i ludziom, szczególnie tym najbardziej potrzebującym.

2. Dzisiaj, w naszym mieście przeżywamy historyczną Uroczystość, jest to zarazem odpust parafialny kościoła pw. Narodzenia NMP.

O godz. 14.30 odbędzie się w Ratuszu uroczysta Rada Miejska, a później ks. bp ordynariusz Jan Wątroba odczyta dekret Stolicy Apostolskiej o ustanowieniu NMP Patronką miasta Sędziszów Małopolski oraz zostanie odsłonięta pamiątkową tablicę. O godz. 15.00 odbędzie się Eucharystia, po której udamy się procesyjnie do kościoła NMP i przed figurą Maryi zostaną złożone wiązanki kwiatów i zostanie odmówiona modlitwa oddania i zawierzenia mieszkańców miasta i okolic Patronce Sędziszowa Młp. O godz. 19.00 zapraszamy na koncert Leopolda Twardowskiego z zespołem Uwielbieniowym, który zakończy się wspólnym Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

3. W związku z Uroczystościami nie będzie dziś w naszym kościele wieczornych nieszporów.
Także Franciszkański Zakon Świeckich informuje, że w tym roku nie odbędzie się wyjazd pielgrzymkowy do Leżańska ze względu na odbywające się w tym samym czasie uroczystości jubileuszowe w naszym klasztorze.

4. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek - wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy
w czwartek – święto Narodzenia NMP
w piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ

5. Na tablicy ogłoszeń znajduje się już program obchodów Jubileuszowych 250 lat konsekracji kościoła. W kolejne niedziele przybliżymy Wam dokładniej ten program.

6. Burmistrz Sędziszowa Młp. oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na film „Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauze w nowo otwartym cyfrowym kinie „Jedność" działającym przy Domu Kultury w Sędziszowie Młp. Seanse odbywają się codziennie od 9 września do 22 września. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Ośrodka Kultury.

7. W niedzielę, 11 września 2016 r. odbędzie się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia (od Krzyża Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów przy Zamku do Bazyliki Ojców Bernardynów). Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o 16.30. Zapraszamy do udziału.

8. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech te treści które usłyszeliśmy w Liście Biskupów o wychowaniu, towarzyszą nam przez cały rok formacyjny, który się rozpoczął.

Módlmy się za wstawiennictwem św. Matki Teresy z Kalkuty:
Święta Tereso z Kalkuty, pragnąc kochać Jezusa tak jak nigdy dotąd nie był kochany, oddałaś Mu się całkowicie, niczego Mu nie odmawiając.
Będąc zjednoczona z Niepokalanym Sercem Maryi stałaś się nosicielką Jego miłości do najbiedniejszych z biednych.
Z gorliwą ufnością i pełnym oddaniem wypełniałaś Jego wolę, stając się świadkiem radości płynącej z całkowitego przynależenia do Niego.
Święta Tereso, módl się za nas, abyśmy odkrywali nieskończoną Miłość i Dobroć Boga w naszym życiu i świecie, i umieli z wrażliwością i gorliwością dzielić się Bożym miłosierdziem służąc wzajemnie sobie w rodzinach, wspólnotach, parafiach i wszędzie tam, gdzie Bóg stawia nasze życiowe kroki. W dniu Twojego podniesienia na ołtarze, wyjednaj nam te łaski, których potrzebujemy do zbawienia, przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.

Poprawiono: niedziela, 04, wrzesień 2016 06:56

Odsłony: 99

21 Niedziela Zwykła - 21.08.2016 r.

1. Dzisiaj w Sędziszowie Młp. odbywają się Dożynki Gminne. Uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 14:00 w Farze sędziszowskiej i dalsza cześć artystyczna na stadionie Lechii. Zapraszamy do udziału w tym świętowaniu.

2. Liturgia Kościoła bieżącego tygodnia:
w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej
we wtorek – wspomnienie bł. Władysława Findysza, prezbitera i męczennika
w środę – święto św. Bartłomieja, apostoła
w czwartek – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ
w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte w naszym kościele w układzie dnia powszedniego. W tym dniu nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
w sobotę - wspomnienie św. Moniki

3. W przyszłą niedzielę (28 sierpnia) w ramach przygotowania do zbliżającego się Jubileuszu 250-u lat konsekracji naszej świątyni, będziemy gościć byłego gwardiana - brata Janusza Pałkę z okolicznościowym kazaniem.

4. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę 28 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Msza św. o godz. 12.00.

5. Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego przypomina, że tylko do końca sierpnia br., można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

6. Przypominamy, że w niedzielę 4 września na Rynku naszego miasta podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godzinie 15.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza będzie miał miejsce wyjątkowy i niepowtarzalny w naszej tutaj historii Akt Ustanowienia NMP – Patronką Miasta Sędziszowa Młp. Zapraszamy już dziś wszystkich do uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu.

7. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy dzieciom oraz młodzieży błogosławionego czasu odpoczynku w tym ostatnim tygodniu wakacji.

Poprawiono: sobota, 20, sierpień 2016 20:57

Odsłony: 160

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version