Klasztor

Switch to desktop

6 Niedziela Wielkanocna - 01.05.2016 r.

1. Rozpoczął się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, które będą: w niedziele o godz. 16:30, a w dni powszednie o godz. 18:00.

2. W liturgii tego tygodnia:
w poniedziałekwspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła.
we wtorek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze święte jak w niedzielę. W tym dniu ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
W tym dniu przypada święto państwowe Konstytucji 3-go Maja. O godzinie 11:30 sprzed Domu Kultury nastąpi przemarsz do kościoła farnego na uroczystą Mszę św. o godz. 12:00. Po Eucharystii złożenie kwiatów, a następnie koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w Barwach XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.
w środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
w piątek – święto św. Filipa i Jakuba, apostołów.
Jest to I piątek miesiąca - o godz. 8.30 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
w sobotę - zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: rozpocznie się ono majówką o godz. 18:00, po niej będziemy celebrować Mszę Świętą, a później odprawimy nabożeństwo różańcowe z procesją. Z racji I soboty miesiąca msza święta wieczorna będzie sprawowana w intencji wspólnoty Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
w niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na mszy świętej o godz. 11.30 będziemy modlić się w intencji brata Stanisława Szloska – gwardiana naszego klasztoru, z okazji jego imienin.

3. Zapraszamy w dni powszednie do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, a także do włączenia się modlitwę brewiarzową naszej wspólnoty klasztornej o godz. 12.00 oraz w Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

4. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas w całym nachodzącym tygodniu.

Poprawiono: sobota, 30, kwiecień 2016 20:54

Odsłony: 26

5 Niedziela Wielkanocna - 24.04.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie ojcu Jerzemu Pająkowi za przybycie do nas i wygłoszenie słowa Bożego z okazji zbliżającej się rocznicy – Jubileuszu konsekracji naszej świątyni. Bóg zapłać!
Z okazji imienin chcemy życzyć ojcu Jerzemu wielu Bożych Łask, światła Ducha Świętego w dalszej jego posłudze kapłańskiej
i zakonnej.

2. Dziękujemy Wam Bracia i Siostry za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na opał klasztoru i kościoła. Zebraliśmy 11700 zł. Wielkie Bóg zapłać za Wasza życzliwość i ofiarność. Ośmielimy się w maju ogłosić jeszcze taką składkę. Bóg zapłać!

3. W Kalendarzu Liturgicznym wspominamy:
w poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty. Swoje imieniny obchodzi brat Marek Miszczyński – radny prowincjalny, magister nowicjatu i dyskret naszej wspólnoty zakonnej. Dziękując Mu za wszelkie dobro, za posługę w konfesjonale i na ambonie chcemy Mu życzyć obfitości Bożych Łask i mądrości wychowawczej w formacji braci nowicjuszy. Zapraszamy na mszę świętą w jego intencji w poniedziałek o godz. 7.00 (rano).
w czwartek – wspomnienie św. Joanny Beretty Molli, małżonki i matki, która oddała swoje życie, aby urodzić dziecko.
w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.

4. W obecną niedzielę - odbywa się przed kościołami, na prośbę Ojca Świętego Franciszka, zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

5. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Poprawiono: sobota, 23, kwiecień 2016 19:45

Odsłony: 109

3 Niedziela Wielkanocna - 10.04.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie bratu Henrykowi Cisowskiemu z Krakowa za wygłoszone słowo Boże i świadectwo działalności charytatywnej, którą prowadzi Dzieło Pomocy im. św. o. Pio. Dziękujemy także wolontariuszom za świadectwo i pomoc w propagowaniu tego Dzieła Miłosierdzia.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny w Kościele. Może częściej niż zwykle sięgnijmy po lekturę Słowa Bożego w naszych domach. Przez cały tydzień w naszym kościele będzie czytany Nowy Testament w godz. 17.00 – 18.00.

3. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy przypuszczają, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia (w Wielką Sobotę). Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej świątyni włączymy się w te uroczystości przez modlitwę w intencji Ojczyzny i wytrwanie w wierze Ojców.

4. W piątek, 15 kwietnia swoje imieniny obchodzi o. Damian Delekta, były misjonarz w Gwatemali, Nikaragui, Panamie i na Ukrainie. Teraz spowiednik w naszym kościele i opiekun duchowy Grupy Modlitwy św. o. Pio. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji w piątek po godz. 18.30.

5. W najbliższą sobotę (16 kwietnia) o godz. 16.00 pod Krzyżem Milenijnym w Ropczycach-Witkowicach zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar „zbrodni Katyńskiej oraz ofiar katastrofy smoleńskiej".

6. Następna niedziela, to Niedziela Dobrego Pasterza, poświęcona modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.

7. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają do wspólnej modlitwy uwielbienia Boga w tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ewangelizacja jest prowadzona przez 4 kolejne niedziele przed Ratuszem od godz. 14:30.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary pieniężne składane na cele charytatywne oraz za dary do kosza z jałmużną wielkopostną. Przygotowaliśmy przeszło 20 obfitych paczek świątecznych z artykułami spożywczymi i chemicznymi dla najbardziej potrzebujących.

9. Burmistrz Sędziszowa zaprasza na wystawę fotograficzną pt.: „Prawda i pamięć. Smoleńsk", prezentującą zdjęcia z miejsca katastrofy, z czasu żałoby oraz z pogrzebu, wykonane min. przez osobistego fotografa Prezydenta. Wystawa ma miejsce w podziemiach sędziszowskiego Ratusza, w dniach od 10 d0 29 kwietnia. Bedzie otwarta od poniedziałku do piatku: 8.00 - 17.00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 8.00 - 15.00. Zapraszamy!

10. Pomódlmy się jeszcze w intencji naszej Ojczyzny i za ofiary tragedii smoleńskiej – Pod Twoją obronę ....

Poprawiono: wtorek, 12, kwiecień 2016 13:38

Odsłony: 95

4 Niedziela Wielkanocna - 17.04.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie za złożone dzisiaj ofiary na zakup opału na ogrzewanie klasztoru i kościoła w przyszłym sezonie. Wielkie Bóg zapłać!

2. Przeżywamy od tej obecnej Niedzieli Dobrego Pasterza - Tydzień Modlitw o Powołania. Zapraszamy w tygodniu na nabożeństwa o godz. 18.00, w czasie których będziemy modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

3. W przyszłą niedzielę – w ramach przeżywania Jubileuszu 250-u lat konsekracji naszej świątyni, będziemy gościć kolejnego eks-gwardiana naszego klasztoru o. Jerzego Pająka. Będzie on głosił słowo Boże na mszach świętych o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 17.00.

4. O. Stanisław Żmuda – nasz współbrat, obchodzi 45 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na mszę świętą w jego intencji w niedzielę – 24 kwietnia, o godz. 11.30.

5. Od przyszłego piątku do poniedziałku nasza wspólnota zakonna przeżywać będzie Wizytację Generalska. Raz na 6 lat - najwyższy nasz przełożony – Minister Generalny – sam albo przez delegata, wizytuje prowincje zakonne na całym świecie. Prosimy o modlitwę, aby ta wizytacja przyniosła jak najlepsze owoce w naszym życiu.

6. W dniach 23-24 kwietnia (sobota i niedziela) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp. odbędzie się 28 Wojewódzki Konkurs „Ludowe obrzędy i zwyczaje", podczas których zaprezentuje się ponad 20 teatrów wiejskich, grup obrzędowych i zespołów ludowych z całego województwa. Początek prezentacji o godz. 10.00. Wszyscy miłośnicy tradycyjnego folkloru są serdecznie zaproszeni.

7. W niedzielę 24 kwietnia odbędzie się na prośbę Papieża Franciszka zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Również w niedzielę 24 kwietnia, Strzelcy wraz z Orlętami z Jednostki Strzeleckiej będą prowadzili sprzedaż flag polskich, maryjnych i papieskich przed kościołem przed i po każdej mszy świętej z wyjątkiem wieczornej.

8. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają do wspólnej modlitwy uwielbienia Boga w tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ewangelizacja jest prowadzona przez jeszcze 3 kolejne niedziele przed Ratuszem od godz. 14:30.

9. Odmówmy jeszcze modlitwę jubileuszową z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski:

Boże nasz Ojcze,
w roku jubileuszu Chrztu Polski
dziękujemy za łaskę wiary,
za Twoje wejście w dzieje każdego z nas i naszej Ojczyzny,
za łaskę, która nam nieustannie towarzyszy.

Jezu Chryste, Synu Boży,
Ty jesteś Panem i Zbawicielem każdego z nas.
Pragniemy i prosimy,
abyś kierował całym naszym życiem
osobistym, rodzinnym i społecznym.

Duchu Święty, źródło życia i miłości,
wołamy o Twoje dary i charyzmaty,
abyśmy mogli poznawać Prawdę,
kochać Kościół,
służyć braciom i siostrom miłością ofiarną
i odważnie głosić współczesnemu światu Dobrą Nowinę.

Maryjo, nasza Matko i Królowo,
święci Patronowie naszej umiłowanej Ojczyzny,
wspierajcie nas swoim wstawiennictwem,
abyśmy dochowali wierności łasce chrztu świętego.

Boże w Trójcy Świętej Jedyny,
bądź uwielbiony,
w naszej historii,
teraz
i na wieki wieków. Amen

Poprawiono: czwartek, 14, kwiecień 2016 19:52

Odsłony: 131

2 Niedziela Wielkanocna - Święto Bożego Miłosierdzia - 03.04.2016 r.

1. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 72. Tydzień Miłosierdzia (3-9 kwietnia). Zapraszamy dziś w Uroczystość Miłosierdzia Bożego do nawiedzenia kościoła odpustowego i jubileuszowego w Sędziszowie Małopolskim. W naszej świątyni Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. Jutro (w poniedziałek) obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. o 7:00, 8:00 i 18:30. O godz. 18:00 uroczyste śpiewane nieszpory ku czci NMP. Tego dnia w kościele Miłosierdzia Bożego na Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się uroczyste podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w sobotę (9 kwietnia) na Pielgrzymkę Jubileuszową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed klasztoru. Jest jeszcze kilka miejsc, można zapisać się w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę (10 kwietnia) będziemy gościć brata Henryka Cisowskiego i wolontariuszy z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dzieło to nasza kapucyńska organizacja, która od kilkunastu lat przychodzi z pomocą osobom najbardziej potrzebującym, w szczególności bezdomnym i zagrożonym bezdomnością.
W trwającym Roku Miłosierdzia będziemy mieli okazję posłuchać jak wygląda codzienna posługa najuboższym. Po Eucharystiach wolontariusze będę rozdawać ulotki zachęcające do włączenia się w Dzieło Pomocy, do czego już dziś serdecznie zachęcamy.

5. Kończy się powoli sezon grzewczy, więc myśląc o przyszłym już roku, chcemy po niższej cenie zakupić koksu na ogrzewanie kościoła i klasztoru. Koszty zakupu jednak i tak są bardzo duże, dlatego chcemy zwrócić się do Was z prośbą o pomoc finansową na ten cel. Chcielibyśmy zebrać składkę na zakup opału w 3 niedzielę kwietnia, tj. 17 kwietnia i 3 niedzielę maja, tj. 15 maja. Będziemy to jeszcze ogłaszać. Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.

6. Dziękujemy za wspólną modlitwę i przyjmijmy w ten Dzień Bożego Miłosierdzia uroczyste błogosławieństwo.

Poprawiono: piątek, 01, kwiecień 2016 11:48

Odsłony: 168

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version