Klasztor

Switch to desktop

13 Niedziela Zwykła - 26.06.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie bratu Tomaszowi Świtale za wygłoszone słowo Boże i świadectwo pracy misyjnej w RCA. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby misyjne naszych braci w Afryce.

2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
• w poniedziałek – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła
• we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
• w środę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane tak jak w dni powszednie. Tradycyjnie w tym dniu zbiera się też składkę (tzw. świętopietrze) przeznaczoną na dzieła Stolicy Apostolskiej.
• w piątek - wypada I piątek miesiąca. Kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalna do chorych
•  w sobotę – przypada w naszym kościele wieczór fatimski. O godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Kutkorskiej, zmiana tajemnic różańcowych i po mszy świętej procesja fatimska na ogród klasztorny z modlitwą różańcową.

3. Brat Szczepan – opiekun ministrantów zaprasza serdecznie wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

4. Na furcie klasztornej jest możliwość nabycia książki br. Patryka Jankiewicza na temat klasztorów kapucyńskich na Ukrainie.

5. W najbliższą sobotę (2 lipca) o godz. 19.00 w Sali św. Franciszka odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Gorę. Na spotkanie serdecznie zaprasza przewodnik Grupy – br. Bolesław Kanach.

6. Zachęcamy do korzystania z całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. W Kaplicy Miłosierdzia jest również możliwość skorzystania z sakramentu pojednania w ciągu dnia.

7. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu. Zapraszamy m.in. na obóz wędrowny Głównym Szlakiem Beskidzkim, spływ kajakowy rzeką Słupią, franciszkańskie wędrowanie nie dla mięczaków po Kaszubach, rajd rowerowy do Lwowa, Tydzień z Dziełem Pomocy Ojca Pio, dni skupienia w pustelni. Dla młodzieży męskiej zainteresowanej formą życia franciszkańsko-kapucyńskiego i rozeznającej powołanie organizujemy Dni rozeznania powołania. Więcej informacji na temat wymienionych spotkań można znaleźć na stronie internetowej www.kapszlak.pl  Zapraszamy.

8. Dziękujemy za wspólna modlitwę. Życzymy błogosławionego czasu odpoczynku dla nauczycieli, młodzieży i dzieci. Przyjmijmy na ten czas Boże błogosławieństwo.

Poprawiono: piątek, 24, czerwiec 2016 19:50

Odsłony: 79

12 Niedziela Zwykła - 19.06.2016 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
w piątek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

2. W piątek w kościele parafialnym - msze św. na zakończenie roku szkolnego: dla ZSZ o godz. 8:00 dla Gimnazjum o godz. 9:00.

3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć wśród nas misjonarza Afryki, naszego współbrata Tomasza Świtałę. Po mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary na misje.

4. FZŚ organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 25 czerwca. Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 4.00 rano. Koszt pielgrzymki 55 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

5. Również w przyszłą niedzielę o godz. 8.30 zostanie odprawiona msza św. za śp. Ojca Hieronima Warachima w 5 rocznicę śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie pracowników Służby Zdrowia, z którymi o. Hieronim był blisko związany.

6. Brat Szczepan – opiekun ministrantów zaprasza serdecznie wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

7. Na furcie klasztornej jest możliwość nabycia książki br. Patryka Jankiewicza na temat klasztorów kapucyńskich na Ukrainie.

8. Zachęcamy do korzystania z całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. W Kaplicy Miłosierdzia jest również możliwość skorzystania z sakramentu pojednania w ciągu dnia.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy dobrego tygodnia.

 

Poprawiono: niedziela, 19, czerwiec 2016 02:57

Odsłony: 112

10 Niedziela Zwykła - 05.06.2016 r.

1. We wtorek swoje imieniny obchodzi nasz współbrat Wiesław Marzec – organista w naszym kościele oraz prowadzący chór dziecięcy „Kwiatki św. Franciszka". W klasztorze jest furtianem i zajmuje się wieloma innymi sprawami, aby klasztor mógł sprawnie funkcjonować. Jesteśmy mu wdzięczni za jego zaangażowanie duszpasterskie, pracowitość i radość, którą wnosi swoją osobą. Niech Pan mu błogosławi i obdarza swoja łaską w każdym dniu jego posługi i życia zakonnego. Msza święta w jego intencji będzie we wtorek o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji.

2. Zapraszamy na REKOLEKCJE przed uroczystością św. Antoniego, które rozpoczną się w piątek i zakończą się w poniedziałek wieczorem. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w dni powszednie na mszach o godz.: 7.00; 8.00 i 18.30, a w niedzielę wg porządku niedzielnego. Wygłosi je brat Jacek Waligóra, były nasz Minister Prowincjalny. Zapraszamy bardzo serdecznie w te dni do wspólnego słuchania Słowa Bożego i modlitwy.

3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w środę - wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
w piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
w niedzielę – w naszym kościele (przeniesiony z poniedziałku) - Odpust św. Antoniego z Padwy. Suma Odpustowa z procesją o godz. 11.30.
W niedzielę na mszach św. będzie poświęcenie lilii na cześć św. Antoniego. W lilie będzie też można wcześniej zaopatrzyć się na furcie.

4. W następną niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego piknik rodzinny, na który serdecznie zaprasza ksiądz dziekan Krzysztof Gac. Początek o godzinie 15:00 przy kościele. W programie gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów, gastronomia i wiele innych atrakcji.

5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Pielgrzymkę na Jasną Górę - 25 czerwca. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 4.00 rano. Koszt 55 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech Boża łaska umacnia nas w nadchodzącym tygodniu.

Poprawiono: sobota, 04, czerwiec 2016 07:22

Odsłony: 204

11 Niedziela Zwykła - Odpust sw. Antoniego - 12.06.2016 r.

1. Dziękujemy bratu Jackowi Waligórze za głoszone nauki rekolekcyjne z okazji odpustu św. Antoniego. Jutro ostatni dzień rekolekcji. Msze św. o godz. 7.00; 8.00 i 18.30. W trakcie jutrzejszych mszy będzie zbierana taca, jako ofiara za przeprowadzone rekolekcje.

2. W poniedziałek po mszy świętej o godz. 8.00 na placu przed naszym kościołem, wystąpią dzieci z klas zerowych ze Szkoły Podstawowej nr 3, z przygotowaną krótką inscenizacją pt.: „Chrzest Mieszka I". Jest to przedstawienie z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski i dedykowane koleżance dzieci – chorej Milence Hulek.

3. Dzisiaj w parafii Miłosierdzia Bożego o 15:00 piknik rodzinny pod hasłem „Rodzina z wyobraźnią miłosierdzia". Rozpoczęcie o godz. 15.00 w programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

4. Ksiądz proboszcz naszej parafii zaprasza serdecznie na mszę św. 17 czerwca (w piątek) o godz. 8.00, której będzie przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny oraz poświęci nowy ufundowany obraz „Chrzest Polski" oraz gablotę na wota.

5. Z okazji Roku Miłosierdzia – ks. proboszcz zaprasza w najbliższą sobotę na niedaleką pielgrzymkę do kościoła Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. Wyjście z kościoła parafialnego o godz. 11:00, a o 12:00 w kościele Miłosierdzia Bożego będzie msza św.. Skorzystajmy z tego, że mamy niedaleko kościół stacyjny Miłosierdzia Bożego, gdzie w tym roku możemy zyskiwać odpusty.

6. W następną niedzielę msza św. na Podlasku pod Krzyżem Jubileuszowym o godz. 15.00.

7. FZŚ organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 25 czerwca. Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 4.00 rano. Koszt pielgrzymki 55 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

8. Na furcie klasztornej jest możliwość nabycia książki br. Patryka Jankiewicza na temat klasztorów kapucyńskich na Ukrainie.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech wstawiennictwo św. Antoniego pomaga nam w realizacji naszej drogi życia do świętości. Teraz poświęcimy przyniesione przez Was lilie na pamiątkę i ku czci św. Antoniego

Poprawiono: wtorek, 14, czerwiec 2016 08:43

Odsłony: 75

9 Niedziela Zwykła - 29.05.2016 r.

1. Dziękujemy bratu Patrykowi za wygłoszone do nas słowo Boże. Na placu przed kościołem będzie można nabyć książkę opisującą miejsca obecności Kapucynów na Ukrainie i historię z tym związaną.

2. W dniach Oktawy Bożego Ciała w ramach nabożeństwa czerwcowego zapraszamy na procesje z Najświętszym Sakramentem. W czwartek, na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków i ziół.

3. Dzisiaj wspólnota różańcowa wyrusza z pielgrzymką do kościoła Miłosierdzia o godz. 15.30. Zapraszamy do pielgrzymowania.

4. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
we wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to pierwszy dzień miesiąca czerwca. Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.
w czwartek – wspomnienie św. Feliksa z Nikozji. Kończymy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Tradycyjnie już - dla dzieci, które brały udział w procesji będą przygotowane słodycze.
w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Kapłani z rana udadzą się do chorych z posługą duszpasterską. Wieczorem procesja eucharystyczna, Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Pierwsza sobota miesiąca. Wieczorem nabożeństwo czerwcowe, msza święta, zmiana tajemnic różańcowych oraz różaniec i procesja fatimska.
w niedzielę w kościele parafialnym odpust ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa przeniesiony z piątku. Suma z procesją o godz. 12.00.

5. Ksiądz proboszcz i wspólnota parafialna w Zagorzycach Dolnych zapraszają na uroczystości jubileuszowo-opustowe 10-lecia parafii. Centralna uroczystość odbędzie się z udziałem ks. Bpa Jana Wątroby 4 czerwca (w sobotę) o godz. 16.00. Szczegółowy program przygotowania do odpustu znajduje się w folderze, który jest wyłożony na stoliku za ławkami.

6. Niech Boże błogosławieństwo prowadzi nas w całym nadchodzącym tygodniu.

Poprawiono: piątek, 27, maj 2016 08:26

Odsłony: 202

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version