• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  19 Niedziela Zwykła - 13.08.2017 r.

  1. Dziękujemy bratu Maciejowi Zinkiewiczowi z wydawnictwa SERAFIN za wygłoszone do nas Słowo Boże oraz zachętę do zainteresowania się ciekawymi książkami z naszego kapucyńskiego wydawnictwa. Jak było już powiedziane, na placu przed kościołem można zakupić książki i czasopismo „Głos o. Pio". Zapraszamy i zachęcamy.

  2. Proboszcz parafii farnej zaprasza dziś na nabożeństwo i procesję fatimską. Msza św. wieczorna o godz. 18:00, po niej różaniec, homilia a następnie procesja z figurą Matki Bożej i śpiewem litanii.

  3. W liturgii bieżącego tygodnia:
  w poniedziałek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  we wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Po Mszach świętych poświęcenie ziół, wieńców, owoców i zbóż. O 16.30 Godzinki ku czci NMP.
  w czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
  w przyszłą niedzielę modlimy się o rychłą beatyfikację o. Serafina Kaszuby, kapucyna, apostoła Wschodu.

  4. 15 sierpnia (we wtorek) w Parku Buczyna w Górze Ropczyckiej o godz. 15.30 odbędzie się VI Gminne Święto Chleba. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

  5. Nasze Kino „Jedność" zaprasza na film pt.: „Fatima, ostatnia tajemnica", opowiadający o wpływie objawień fatimskich na historię świata. Terminy: od 11 do 15 sierpnia oraz 18 do 22 sierpnia o godzinie 18.00. W stulecie objawień tym bardziej zachęcamy, aby ten film zobaczyć!

  6. Gminna Impreza Dożynkowa odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia. Rozpoczęcie mszą świętą w kościele farnym o godz. 13.00, i dalszy ciąg Dożynek na stadionie sportowym w Sędziszowie.

  7. Urząd Miejski przypomina rolnikom, że do końca sierpnia można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w paliwie.

  8. Nasza prowincja zakonna organizuje akcje wakacyjne dla młodzieży męskiej. W najbliższym czasie odbędą się kolejne turnusy rekolekcji, na które są jeszcze wolne miejsca. Akcja "Zostań Pustelnikiem" odbędzie się w Zagórzu koło Pilzna na podkarpaciu. Podczas niej będzie można doświadczyć życia braci w domu modlitwy. W Krakowie natomiast istnieje możliwość włączenia się w posługę ubogim i bezdomnym w ramach pomocy świadczonej przez nasze Dzieło Pomocy Ojca Pio. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl

  9. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

  Poprawiono: sobota, 12, sierpień 2017 20:27

  Odsłony: 88

  Święto Przemienienia Pańskiego - 06.08.2017 r.

  1. Stowarzyszenie Ziemi Ropczycko- Sędziszowskiej oraz Solidarność zaprasza w poniedziałek 7 sierpnia o godz. 17:00 na poświęcenie Krzyża Powstania Styczniowego w Ropczycach przy ul. Piłsudskiego a następnie mszę św. w kościele farnym w Ropczycach. Na postumencie tego Krzyża umieszczona została tablica z nazwiskami ofiar komunizmu z terenu naszego powiatu.

  2. Nasze Kino „Jedność" zaprasza na film pt.: „Fatima, ostatnia tajemnica", opowiadający o wpływie objawień fatimskich na historię świata. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków ukazanych wydarzeń dotyczy naszego kraju. Film w wersji z polskim lektorem. W stulecie objawień tym bardziej zachęcamy, aby ten film oglądnąć! Terminy: od 11 do 15 sierpnia oraz 18 do 22 sierpnia o godzinie 18.00.

  3. W piątek, 4 sierpnia, wyruszyła 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Natomiast dziś grupa św. o. Pio w Krakowskiej Pielgrzymce. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez modlitwę, a także przez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki rzeszowskiej o godz.: 7.30, 12.30, 15.30 i 20.00.

  4. W następną niedzielę 13 sierpnia, proboszcz parafii farnej zaprasza na nabożeństwo i procesję fatimską. Msza św. wieczorna o godz. 18:00, po niej różaniec, homilia a następnie procesja z figurą Matki Bożej i śpiewem litanii.

  5. W najbliższą niedzielę (13 sierpnia) będziemy gościć w naszej świątyni braci pracujących w kapucyńskim wydawnictwie SERAFIN i czasopiśmie "Głos Ojca Pio". Po każdej mszy świętej, na której bracia będą głosić kazania, zachęcając do poznania i podążania drogami świętości wskazanymi przez świętego Stygmatyka, będziemy mogli przed kościołem zapoznać się z ofertą wydawnictwa i nabyć wiele cennych i ciekawych książek oraz ostatni numer "Głosu o. Pio".

  6. Gminna Impreza Dożynkowa odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia. Rozpoczęcie mszą świętą w kościele farnym o godz. 13.00, i dalszy ciąg Dożynek na stadionie sportowym w Sędziszowie.

  7. Nasza prowincja zakonna organizuje akcje wakacyjne dla młodzieży męskiej. W najbliższym czasie odbędą się kolejne turnusy rekolekcji, na które są jeszcze wolne miejsca. Akcja "Zostań Pustelnikiem" odbędzie się w Zagórzu koło Pilzna na podkarpaciu. Podczas niej będzie można doświadczyć życia braci w domu modlitwy. W Krakowie natomiast istnieje możliwość włączenia się w posługę ubogim i bezdomnym w ramach pomocy świadczonej przez nasze Dzieło Pomocy Ojca Pio. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl i pod numerem telefonu 797 907 846. Serdecznie zapraszamy!

  8. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

  Poprawiono: sobota, 05, sierpień 2017 20:28

  Odsłony: 52

  16 Niedziela Zwykła - 23.07.2017 r.

  1. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary na planowane prace remontowe naszego klasztoru. Bóg zapłać!

  2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  we wtorek - święto św. Jakuba, apostoła
  w środę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  w sobotę – wspomnienie św. Marty

  3. Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na koncert zespołów POLACY BUDŻAKA Z MOŁDAWII i SĘDZISZOWSKICH ROCHÓW, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w ramach XVII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.

  4. Centrum Medyczne MEDYK oraz Burmistrz Sędziszowa Młp. zapraszają szkolenie dotyczące chorób serca, nerek i cukrzycy oraz ich częstych powikłań. Będzie możliwość dokonania niektórych badań. Spotkanie odbędzie się 29 lipc (w przyszłą sobotę) w godzinach 9.00 – 12.00 w Domu Kultury w Sędziszowie Młp. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

  5. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Krakowska Pielgrzymka odbywa się w terminie 6-11 sierpnia. Zapisy w ciągu tygodnia przy furcie klasztornej lub w zakrystii.

  6. Nasza prowincja zakonna podczas wakacji organizuje dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu, m.in.: Wakacje z Bogiem w Pyzówce koło Nowego Targu, Franciszkański obóz wędrowny, Tydzień z Dziełem Pomocy Ojca Pio w Krakowie, dni skupienia w pustelni i w naszym tutejszym klasztorze. Zachęcamy młodych chłopców do wzięcia udziału w tej formie wypoczynku i w formacji duchowej. Więcej informacji na stronie internetowej: www.kapszlak.pl. i pod numerem telefonu 797 907 846.

  7. Teraz pomodlimy się za wstawiennictwa św. Krzysztofa, w intencji wszystkich użytkowników dróg i poświęcimy pojazdy na parkingach przed klasztorem i na podwórku. Z tej to okazji ministranci będą rozprowadzać różne breloczki ze św. Krzysztofem, a dochód przeznaczają na swój wyjazd wakacyjny. Ofiary które także złożycie przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać!

  Poprawiono: sobota, 22, lipiec 2017 20:04

  Odsłony: 97

  17 Niedziela Zwykła - 30.07.2017 r.

  1. Dziękujemy serdecznie, a szczególnie ministranci dziękują, za złożone ofiary w ostatnią niedzielę na wyjazd wakacyjny dla nich. Zebrali 3614 zł i 20 euro. Bóg zapłać!

  2. Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim przy naszym klasztornym współudziale, organizuje po raz kolejny Festyn dla dzieci WIELOPOLANDIA. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 13.00, a następnie festyn integracyjny na stadionie Ośrodka Sportu.

  3. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą" w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za Polskę, a także miejmy odwagę podejmować wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych w celach ekspiacyjnych za grzechy własne i innych.

  4. Wojewódzkie obchody upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbędą się 1 sierpnia 2017 roku w Rzeszowie o 17.00 na placu im. Armii Krajowej.

  5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w środęświęto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W naszym kościele i kościołach parafialnych – możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Uroczysta msza święta w naszym kościele o godz. 18.30.
  • w piątek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Z racji I piątku miesiąca udamy się do chorych od godz. 9.00.
  • w sobotęz racji I soboty miesiąca nabożeństwo do NMP o godz. 18.00, Msza w intencji Róż Żywego Różańca, zmiana tajemnic i procesja fatimska do figury Matki Bożej w ogrodzie klasztornym.
  • w niedzielęŚwięto Przemienienia Pańskiego. W Cmolasie odpust w dniach 3-6 sierpnia.

  6. Zachęcamy do wzięcia udziału w Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Dla zainteresowanych spotkanie z Przewodnikiem Pielgrzymki dzisiaj o godz. 12.30 w sali św. Franciszka z Asyżu.

  7. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

  Poprawiono: sobota, 29, lipiec 2017 20:32

  Odsłony: 87

  15 Niedziela Zwykła - 16.07.2017 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na fundusz remontowy naszego klasztoru.

  2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  we wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  w czwartek - wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  w piątek – święto św. Wawrzyńca z Brindisi, kapucyna, prezbitera i Doktora Kościoła
  w sobotę – święto św. Marii Magdaleny

  3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., przywołując wstawiennictwa św. Krzysztofa – patrona kierowców, będziemy prosić o błogosławieństwo dla wszystkich użytkowników dróg i poświęcimy pojazdy. Z tej to okazji ministranci będą rozprowadzać różne breloczki ze św. Krzysztofem, a dochód przeznaczają na swój wyjazd wakacyjny.

  4. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Krakowska Pielgrzymka odbywa się w terminie 6-11 sierpnia. Zapisy w ciągu tygodnia przy furcie klasztornej lub w zakrystii.

  5. Nasza prowincja zakonna podczas wakacji organizuje dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu, m.in.: Wakacje z Bogiem w Pyzówce koło Nowego Targu, Franciszkański obóz wędrowny, Tydzień z Dziełem Pomocy Ojca Pio w Krakowie, dni skupienia w pustelni i w tutejszym klasztorze oraz dni rozeznania powołania. Więcej informacji na stronie internetowej: www.kapszlak.pl. i pod numerem telefonu 797 907 846.

  6. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

  Poprawiono: sobota, 15, lipiec 2017 19:23

  Odsłony: 95

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.