Klasztor

Switch to desktop

XIX Niedziela Zwykła (19.10.2014)

1.    Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny, czyli czas szczególnej troski, w naszych modlitwach i działaniu na rzecz misji katolickich, misjonarzy i misjonarek. Składka z dzisiejszej Niedzieli Misyjnej w całości przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.

2.    W środę 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II.

3.    Wielkimi krokami zbliża się miesiąc listopad, a z nim związany Różaniec wypominkowy w intencji zmarłych. Kartki na wypominki można składać w zakrystii.

4.    Drużyna Harcerek „Drzewo” zaprasza dziewczynki od IV do VI klasy na zbiórkę ponaborową, która odbędzie się 24 października w piątek, o godz. 16:30 w harcówce w Klasztorze.

5.    W ubiegłą niedzielę, w trzynasty Dzień Papieski na ofiarę do puszek przeznaczoną na wsparcie inicjatywy budowania żywego pomnika bł. Jana Pawła II ofiarowaliście 3064 zł. Dziękujemy bardzo.

Poprawiono: sobota, 18, październik 2014 19:55

Odsłony: 48

XXVIII Niedziela Zwykła (12.10.2014)

1.    Dzisiaj przeżywam kolejny, czternasty już Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem Harcerki zbierają ofiary do puszek. Zachęcamy do włączenia się modlitewnie i materialnie w dzieło budowania żywego pomnika jak nazywał to dzieło bł. Jan Paweł II.

2.    Jutro swój dzień imienin świętuje ks. Biskup Edward Białogłowski. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

3.    We wtorek o godz. 19:00, w Domu Diecezjalnym „Tabor” przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie odbędzie się katecheza audiowizualna zatytułowana „Więziona za modlitwę”. Gościem spotkania będzie kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner.

4.    W środę, 15 października, przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. W kościele farnym w tym dniu o godz. 17:30 różaniec w intencji małżeństw i rodzin, które doświadczyły bolesnej sytuacji utraty dziecka, a następnie Eucharystia ze świadectwem i procesja uczestników na cmentarz.

5.    W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to święto patronalne Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o lekarzach, pielęgniarkach oraz innych pracownikach Służby Zdrowia, szczególnie tych z naszego szpitala i przychodni.

6.    Za tydzień przypada Niedziela Misyjna. Rozpocznie ona tydzień modlitwy w intencjach Misji. Ofiarą złożoną na tacę przeznaczona jest na cele misyjne.

7.    Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Uczynki miłosierdzia co do duszy przypominają nam o tej pięknej praktyce miłości jaką jest modlitwa za zmarłych. Kartki wypominkowe można więc składać jak zawsze w zakrystii.

8.    Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną w dniu 19 października pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie i Bożego Grobu w Miechowie. Wyjazd z parkingu przy Klasztorze o godzinie 4:30, natomiast przy Parafii Bożego Miłosierdzia o godz. 4:40. Koszt wyjazdu 85 zł osoba dorosła 50 zł dzieci i młodzież do lat 14.

Poprawiono: sobota, 11, październik 2014 18:47

Odsłony: 114

XXVI Niedziel Zwykła (28.09.2014)

1.    W poniedziałek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

2.    Od środy rozpoczynamy październikową modlitwę różańcową. Na Różaniec zapraszamy w dni powszednie na godzinę 18:00, a w niedzielę na godz. 16:30.

3.    W czwartek wieczorne Różaniec w intencji powołań do życia kapłańskiego i konsekrowanego.

4.    W piątek kapłani udadzą się do chorych d godz. 8:30. Wieczorem  zapraszamy na Mszy św. o godz. 18:30 a po niej na nasze tradycyjne franciszkańskie nabożeństwo Transitus, czyli modlitewne wspomnienie przejścia św. Franciszka z ziemi do nieba.

5.    W sobotę, 4 października Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, Msze św. z kazaniem o godz. 7:00, 8:00 i 18:30. Po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla Żywego Różańca i Nabożeństwo Fatimskie.

6.    Papież Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Dniem Modlitwy całego Kościoła w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów dotyczącego rodziny, który rozpocznie się 5 października bieżącego roku. Na półkach z gazetami znajduje się modlitwa ułożona przez Papieża. O zabranie jej i modlenie się codziennie w łączności z całym Kościołem pokornie prosimy i zachęcamy.

7.    Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj przed kościołem, ogłoszona przez ordynariusza naszej diecezji, zbiórka do puszek na funkcjonowanie Katolickiego Radia Via.

8.    W dniu 19 października organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie i Bożego Grobu w Miechowie. Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 4.30. Koszt wyjazdu 85 zł osoba dorosła, 50 zł dzieci i młodzież do lat 14. Zapisy w zakrystii.

9.    Stowarzyszenie Folklorystyczne „Rochy” zaprasza byłych tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca  na spotkanie organizacyjne dotyczące jubileuszu 25-lecia działalności Zespołu, które odbędzie się w dniu 3 października (piątek) o godz. 19:00 w Sali wykładowej Domu Kultury.

Poprawiono: sobota, 27, wrzesień 2014 22:10

Odsłony: 155

XXVII Niedziela Zwykła (5.10.2014)

1.    Modlitwa różańcowa w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedzielę godz. 16:30.

2.    Na funkcjonowanie Katolickiego Radia Via ofiarowaliście w ubiegłą niedzielę  1643 zł.

3.    W czwartek, w naszej wspólnocie imieniny obchodzi br. Bogdan Borczuch posługujący wiernie na furcie klasztornej. Wdzięczni za jego cichą, a tak bardzo ważną rolę, polecamy go dobremu Bogu. Tego dnia będzie dodatkowa Msza św. o godz. 11:30 celebrowana w intencji braci: Jerzego Sylwestrzaka, Damiana Delekty, Gustawa Tyburczego, biskupa Stanisława Padewskiego, Stanisława Żmudy i Bogdana Borczucha. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji braci.

4.    W następną niedzielę, 12 października, XIV już Dzień Papieski. Tego dnia zbiórka do puszek na stypendia papieskie.

5.    Przypominamy i zachęcamy gorąco do modlitwy osobistej i rodzinnej w intencji rozpoczynającego się dzisiaj III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego przedmiotem obrad  będą „Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”.

6.    Inicjatywa „Dobry Tata", która jest pomysłem kilku ojców z parafii Miłosierdzia Bożego zaprasza w dniu 12 października o godzinie 16:00 do Domu Kultury wszystkich ojców wraz z dziećmi i rodzinami na bezpłatną projekcję bajki pt. „Pinokio". Po seansie zostaną przedstawione dalsze plany działania tejże inicjatywy, która generalnie chce stworzyć i pokazać mężczyznom model dobrych relacji z dziećmi.

7.    W okolicach szkoły znaleziono klucz do samochodu. Zguba do odebrania w zakrystii.

Poprawiono: niedziela, 05, październik 2014 04:15

Odsłony: 99

XXV Niedziela Zwykła (21.09.2014)

1.    Dziękujemy br. Tadeuszowi Starcowi za głoszenie Żywego Słowa i podzielenie się z nami wiarą. Po Eucharystii będzie można nabyć książkę Modlitwa różańcowa – modlitwą chrześcijanina, oraz pomoc do modlitwy różańcowej w formie małej książeczki, która zawiera teksty Biblijne przypisane do poszczególnych tajemnic Różańca. Cena 9 zł i 3 zł.

2.    W poniedziałek, w Terliczce w Parafii M. B. Fatimskiej, odbędzie się Spotkanie Grup Modlitwy o. Pio i Rodzin Radia Maryja z okazji 15–lecia Sanktuarium o. Pio.

3.    We wtorek, liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Tego dnia po wieczornej Mszy św. rozpocznie się peregrynacja relikwii św. z San Giovanni Rotondo. W pierwszej kolejności relikwie wędrować będą poprzez członków Grupy Modlitwy św. o. Pio, a następnie według zapisów dokonanych w zakrystii.

4.    Od czwartku poprzez nowennę będziemy duchowo przygotowywać się do uroczystości św. Franciszka z Asyżu.

5.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.11:30  będziemy dziękować Bogu za 25 lat życia zakonnego br. Mirosława Szarka wikarego naszego klasztoru, ekonoma, opiekuna Ruchu Światło-Życie i I wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej.

6.    Również w następną niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na utrzymanie radia Via.

Oświadczenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP
W związku z materiałami prasowymi, dotyczącymi zapisywania uczniów na zajęcia z religii/etyki w szkołach, Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski przypomina, że:
 1. W publicznych przedszkolach i szkołach organizuje się naukę religii na życzenie rodziców (opiekunów prawnych), a dla uczniów pełnoletnich – na życzenie samych uczniów. Życzenie to jest wyrażane w formie pisemnego oświadczenia, które nie musi być ponawiane w kolejnym roku szkolnym.
 2. Wszyscy katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach. Rodzice dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia, mają obowiązek zapisać swe dzieci na lekcje religii. Zasada ta wynika ze zrozumiałego faktu, iż człowiek wierzący ma nie tylko prawo, ale i obowiązek pogłębiać swoją wiarę, temu pogłębianiu służą szkolne lekcje religii. Warto przypomnieć, że zarówno podczas zawierania sakramentalnego związku małżeńskiego, jak i sakramentu chrztu dziecka, rodzice zobowiązują się do tego, by po katolicku, w wierze wychować potomstwo. Elementem tego wychowania jest zarówno udział dziecka w szkolnym nauczaniu religii, jak i parafialnej katechezie.
3. Dnia 28 sierpnia 2013 r. Komisja Wychowania przypomniała, że „przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych: Pierwszej Komunii św., sakramentu pokuty i pojednania oraz bierzmowania odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej oraz w trakcie lekcji religii w szkole.
 Wynika z tego jednoznacznie, że uczestnictwo w zajęciach z etyki nie spełnia w żadnym zakresie wymogu przygotowania do wyżej wymienionych sakramentów św. i nie może być respektowane przy podejmowaniu decyzji o wyrażeniu zgody, co do ich przyjęcia”.
Ks. dr Marek Korgul
Sekretarz Komisji Wychowania Katolickiego KEP
Warszawa, dnia 11 września 2014 r.

Poprawiono: sobota, 20, wrzesień 2014 20:20

Odsłony: 137

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version