Klasztor

Switch to desktop

30 Niedziela Zwykła - 23.10.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary na poczet planowanego remontu klasztoru. Zebraliśmy 12569,- zł. Bóg zapłać!

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie osobistej o dziełach misyjnych Kościoła Katolickiego. W tej intencji zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w niedzielę o godz. 16.30 i w dni powszednie o godz. 18.00.

3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w piątek – święto Świętych Szymona i Judy Tadeusza, apostołów.

4. W przyszłą niedzielę msza święta o godz. 14.00 dla członków i sympatyków FZŚ, a później spotkanie formacyjne w sali św. o. Pio. i wspólny różaniec w kościele.

5. Zapraszamy w tygodniu do naszej świątyni na całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. W Kaplicy Miłosierdzia jest również możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Zmarłych – zatroszczmy się o groby swoich bliskich. W zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych.

7. Pomódlmy się modlitwą oddania i uznania Jezusa Chrystusa naszym Królem i Panem. Niech ta modlitwa przygotuje nasze serca do tego Uroczystego Aktu całego Kościoła w Polsce na zakończenie Roku Kościelnego – 20 listopada.
Na stoliku za ławkami jest przygotowany tekst tej modlitwy, którą można zabrać ze sobą i modlić się osobiście i w rodzinie.

Modlitwa – akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże,
Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu!
Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata,
który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego
i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje",
wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem.
Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie.
Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu.
Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu
przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro.
Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie.
Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały,
dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz
z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem
odpowiadać na Twoją Miłość.
Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch,
wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła
i dokonuje naszego uświęcenia.
Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie
i posłannictwo Kościoła.
Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie,
króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy
i dla zbawienia ludzi.
Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały
objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia,
królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości
i pokoju, teraz i na wieki wieków Amen.

Poprawiono: sobota, 22, październik 2016 21:23

Odsłony: 4

29 Niedziela Zwykła - 16.10.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na zbliżające się prace remontowe klasztoru. Bóg zapłać!

2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
we wtorek – święto św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to święto patronalne Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o lekarzach, pielęgniarkach, aptekarzach oraz innych pracownikach Służby Zdrowia, szczególnie z naszego szpitala i przychodni.
w czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
w piątek – wspomnienie św. Jakuba Strzemię, biskupa
w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

3. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna. Rozpocznie ona tydzień modlitwy w intencjach misji. Ofiary złożone na tace przeznaczone są w części na cele misyjne.

4. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Uczynki miłosierdzia co do duszy przypominają nam o tej pięknej praktyce miłości jaką jest modlitwa za zmarłych. Kartki wypominkowe można więc składać jak zawsze w zakrystii.

5. Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 29.04 – 06.05.2017 roku. Szczegóły i zapisy z zakrystii.

6. Kino JEDNOŚĆ zaprasza na projekcję filmu „Wołyń", który jest grany do 25 października.

7. Ogłoszenia ze Starostwa Powiatowego: W związku z uwolnieniem rynku cukru, od przyszłego sezonu nie będą obowiązywać limity kontraktacji buraka cukrowego. Wszyscy rolnicy zainteresowani uprawą i kontraktacja buraków mogą zgłaszać się do Wydziału Rolnictwa w Starostwie Powiatowym w Ropczycach ul. Konopnickiej 5.

8. Druhny z II Sędziszowskiej Drużyny Harcerek „Drzewo" serdecznie zapraszają wszystkie chętne dziewczynki z klas V-VI szkoły podstawowej na pierwsze spotkanie nowego zastępu, które odbędzie się w sobotę (22.10) o godz. 10.00 na dziedzińcu klasztornym. Gwarantują dobrą zabawę i drobne upominki.

Poprawiono: sobota, 15, październik 2016 15:51

Odsłony: 123

27 Niedziela Zwykła - 02.10.2016 r.

1. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania obchodów naszego Jubileuszu 250 lat konsekracji kościoła. Dziękujemy służbie liturgicznej i wszystkim grupom i wspólnotom, które włączyły się w to przeżywanie Jubileuszu, wszystkim za udział w Triduum modlitewnym, Sympozjum Naukowym i w Sumie Jubileuszowej.
Przy ładnej pogodzie mogliśmy także świętować w czasie Pikniku na naszym podwórku i ogrodzie. Był to czas braterskiej radości i rodzinnego odpoczynku.
Chcemy w sposób szczególny wyrazić naszą wdzięczność Urzędowi Miasta: a szczególnie Panu Burmistrzowi Bogusławowi Kmieciowi i Panu Wiesławowi Wojdonowi oraz pracownikom Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim za zaangażowanie i wydatną pomoc w zorganizowaniu uroczystości.
Dziękujemy także Starostwu ropczysko-sedziwszowskiemu za pomoc i wsparcie, a także wielu firmom i osobom prywatnym, które pomogły zorganizować ten Jubileusz. Niech wynagrodzi Wam Miłosierny Bóg za wstawiennictwem św. Antoniego i św. Franciszka. Bóg zapłać!!

2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek po mszy świętej wieczornej nabożeństwo Transitus, czyli modlitewne wspomnienie przejścia św. Franciszka z ziemi do nieba.
we wtorek – uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Msze święte o godz. 7.00; 8.00, dodatkowa o 9.30 oraz wieczorem o godz. 18.30. Okolicznościowe słowo Boże będzie głosił ojciec dominikanin – Paweł Koniarek. Zapraszamy szczególnie na msze świętą wieczorem, którą będziemy celebrować w sposób uroczysty przy współudziale braci i sióstr z FZŚ.
w środę - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego, msza święta odpustowa o godz. 18.00.
w czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wieczorny różaniec w intencji powołań do życia kapłańskiego i konsekrowanego.
• w piątek – wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to I piątek miesiąca. Kapłani udadzą się do chorych od godz. 9.00.

3. W każdą drugą niedziele miesiąca zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.00 w intencji dzieci niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów.

4. W przyszłą niedzielę swoje imienny obchodzi w naszej wspólnocie brat Bogdan Borczuch – furtian naszego klasztoru. Zapraszamy na msze św. w jego intencji o godz. 11.30.

5. W dniach 8-9 października (sobota i niedziela) w domu parafialnym parafii Miłosierdzia Bożego w godz.: 9.00 – 16.00 odbędą się warsztaty pisania ikon. Koszt 250 zł. Zapisy w kościele Miłosierdzia Bożego lub pod numerem telefonu: 668 002 533. Każdy uczestnik ma możliwość wykonania własnej ikony.

6. W niedzielę, 9 października, będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia". Główne uroczystości odbędą się w Katedrze Rzeszowskiej i Parku Papieskim.

7. Wolontariusze Szkolnego Kola Caritas przy Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp., zapraszają do włączenia się w akcję zbierania makulatury na rzecz budowy studni głębinowej w Czadzie. Kontener na makulaturę będzie podstawiony od 3 października przez 2 tygodnie na parkingu przy kościele Miłosierdzia Bożego.

8. Ośrodek Kultury zaprasza do kina JEDNOŚĆ na film „Wołyń", który porusza trudny, ale jakże ważny dla nas Polaków temat. Seanse odbywają się w dniach 7-11 X. (godz.19.00) oraz 14-17 X. (godz. 19.00) i 21-25 X. (godz. 17.00). Serdecznie zapraszamy!

 

7. Teraz wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 

 

 

Poprawiono: niedziela, 02, październik 2016 08:53

Odsłony: 237

28 Niedziela Zwykła - 09.10.2016 r.

1. Modlitwa różańcowa w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedzielę godz. 16:30.

2. Dzisiaj, w naszej wspólnocie imieniny obchodzi br. Bogdan Borczuch posługujący na furcie klasztornej. Wdzięczni za jego cichą, a tak bardzo ważną rolę, polecamy go dobremu Bogu.

3. Tej niedzieli obchodzimy XVI Dzień Papieski. Harcerz przed kościołem kwestują na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary są przeznaczone na stypendia papieskie dla wybitnej młodzieży i dzieci ze środowisk ubogich.

4. W przyszłą sobotę, 15 października, na Jasnej Górze odbędzie się „Wielka Pokuta" za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Rozpoczęcie czuwania modlitewnego o godz. 11.00. W naszym kościele o godz. 18.00 różaniec i msza święta w tej intencji zadośćuczynienia za grzechy

5. Kino „Jedność" działające przy Domu Kultury w Sędziszowie Młp. zaprasza na projekcje filmu „Wołyń" w dniach 7-25 października. Jest to film poruszający temat tragicznych wydarzeń na kresach wschodnich, to film o trudnej polskiej historii, ale i zarazem film o miłości w czasach nieludzkich, ponad podziałami. Szczegóły dotyczące wyświetlania znajdują się na stronie: www.kinosedziszow.pl oraz na plakatach.

6. Jak to było już wspominane na Pikniku, organizujemy 8-dniową Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 29.04 – 06.05.2017 roku. Koszt pielgrzymki 2900,- zł +120 $. Ramowy program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń, w zakrystii i na stronie internetowej klasztoru. Zapisy wraz z zaliczką 100 zł przyjmujemy w zakrystii. Bliższych informacji udziela Gwardian.

7. W zakrystii przyjmujemy kartki wypominkowe za zmarłych, za których pragniemy się modlić w listopadzie.

8. Przygotowujemy plan remontu naszego klasztoru. Chcemy również przygotować się finansowo na tę inwestycję i prosimy Was o wsparcie. W każdą 3 niedzielę miesiąca chcemy zbierać ofiary na remont klasztoru. W następną niedzielę nastąpi więc zbiórka na ten cel. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i zrozumienie.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy dobrego tygodnia.

 

Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa
z Braćmi Kapucynami
29.04 – 06.05.2017

1 dzień: KATOWICE – TEL AVIV - GÓRA KARMEL - HAJFA
Zbiórka na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach o godz. ... Odprawa. Wylot do Tel Avivu ok. godz.......
(ze względu na daleki czas Pielgrzymki, godz. odlotu i przylotu zostaną podane w późniejszym okresie). Lądowanie w Tel Avivie o godz. ..... Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – kościół Najświętszej Pani Karmelu – Bazylika, Grota Eliasza. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

2 dzień: GÓRA TABOR – NAZARET - KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa. Grota i Bazylika Zwiastowania NMP, oraz Domu św. Józefa. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA
Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Jezusa. Tabgha - kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb. Kościół „Prymatu św. Piotra" na brzegu Jeziora Galilejskiego - miejsca namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Przejazd na obiadokolację, nocleg w Betlejem.

4 dzień: JEROZOLIMA - BETLEJEM
Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster - Ojcze Nasz", „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ", przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii – Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy - Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień : JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie Góra Syjon – kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja,

7 dzień : BETANIA - JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie Sakramentu Chrztu św., Jerycho – najstarsze miasto na świecie – Góra Kuszenia (wejście dla chętnych) i Sykomora – drzewo Zacheusza. Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. Przejazd do Betanii – Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

8 dzień : TEL AVIV – KATOWICE
W zależności od godziny wylotu – śniadanie w hotelu lub w formie lunch boxów. Transfer na lotnisko, odprawa, odlot do Katowic.

CENA: 2900 ZŁ
Świadczenia :
- noclegi – pokoje 2, 3 - os. z łazienkami, wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
- ubezpieczenie NNW i KL, opieka duszpasterza oraz przewodnika-biblisty
- przelot liniami czarterowymi (godzina i miejsce wylotu może ulec zmianie)
- komfortowy autokar w Izraelu

Dodatkowo na wstępy do zwiedzanych obiektów i realizację programu 120 usd!

Gwardian br. Stanisław Szlosek tel.: 604 089 980

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Poprawiono: sobota, 08, październik 2016 19:38

Odsłony: 138

26 Niedziela Zwykła - 25.09.2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Jubileusz 250 lat konsekracji kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o tę świątynię, a zarazem klasztor. Wielkie Bóg zapłać!
Przed kościołem można obejrzeć wystawę zatytułowaną: „Misja Miłosierdzia– niezłomni. Sylwetka czterech braci kapucynów". Natomiast przy wyjściu na podwórko znajduje się wystawa otwarta dziś przez cały dzień pt: „z życia klasztornego...". Warto te wystawy zobaczyć.
Po południu zapraszamy na ciekawy Piknik Kapucyński na naszym podwórku i ogrodach, który rozpocznie się o godz. 15.00. Ciekawy program pomoże nam z radością przeżywać nasz Jubileusz.

2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
we wtorek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
w środę - wspomnienie św. Wacława, męczennika
w czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
w piątek - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła
w sobotę - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła. Jest to pierwsza sobota miesiąca i początek nabożeństw różańcowych, na które zapraszamy w dni powszednie o18:00, a w niedzielę o godz. 16:30.

3. Dzisiaj przeżywamy pierwszy dzień nowenny przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Po każdej mszy świętej w tygodniu odmówimy stosowną modlitwę do św. Franciszka.

4. Ks. proboszcz zaprasza na jedniodniową pielgrzymkę w sobotę 1 października szlakiem sanktuariów: Czudec, Połomia, Blizne, Stara Wieś, Strachocina i Haczów. Cena 30 zł, zapisy w zakrystii w Farze. Wyjazd o 7:30 sprzed kościoła.

5. Dziękujemy jeszcze raz za wszelkie dobro materialne i duchowe z Waszej strony skierowane w stronę naszej wspólnoty zakonnej. Przed kościołem na placu oraz przy bocznym wyjściu będą rozdawane okolicznościowe ulotki i obrazki z okazji Jubileuszu naszego kościoła oraz można nabyć ciekawe książki i czasopisma z naszego wydawnictwa SERAFIN, a na Pikniku będzie możliwość wykupienia cegiełki na remont klasztoru.

6. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Poprawiono: poniedziałek, 26, wrzesień 2016 12:35

Odsłony: 150

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version