Klasztor

Switch to desktop

2 Niedziela Zwykła - 15.01.2017 r.

1. Dziękujemy serdecznie bratu Robertowi Krawcowi za wygłoszone Słowo Boże i zachętę do udziału w katechezach Seminarium Wiary ze św. Franciszkiem z Asyżu, do czego my także bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Cykl dziewięciu Katechez rozpocznie się w naszym klasztorze w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00 w sali św. o. Pio.

2. Dziękujemy za złożone ofiary przeznaczone na planowany remont klasztoru. Bóg zapłać!

3. Rozpoczynający się w środę Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan niech będzie motywacją do modlitwy o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

4. W czwartek Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego patrona naszej diecezji.

5. W piątek zapraszamy na mszę świętą wieczorną o godz. 17.30, na której chcemy się modlić o rychłą beatyfikację naszego współbrata Serafina Kaszuby – Apostoła Wschodu.

6. Spotkanie opłatkowe uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w sobotę (21 stycznia) o godz. 18.15, w naszym klasztorze w sali św. Franciszka z Asyżu.

7. Franciszkański Zakon Świeckich, serdecznie zaprasza członków i sympatyków na adorację Dzieciątka Jezus w żłóbku – w przyszłą niedzielę o godz. 13.30, a później msza św. o godz. 14.00.

8. Dziękujemy za wspólną modlitwę.
Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy błogosławionego czasu odpoczynku.

Poprawiono: sobota, 14, styczeń 2017 21:24

Odsłony: 63

Niedziela Chrztu Pańskiego - 08.01.2017 r.

1. Dzisiejsze Świętu Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Według polskiego zwyczaju śpiew kolęd i dekoracje świąteczne pozostają do 2 lutego.

2. Dzisiaj o godz. 18:00 w naszym kościele klasztornym odbędą się JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE w wykonaniu dzieci ze scholii: Kwiatki św. Franciszka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego przedstawienia.

3. Od wczoraj do czwartku -12 stycznia w klasztorze ma miejsce wizytacja naszego Ministra Prowincjalnego br. Tomasza Żaka. Z tej racji we wtorek zapraszamy wszystkie wspólnoty gromadzące się przy klasztorze na mszę świętą, a odpowiedzialnych z grup i wspólnot na spotkanie po mszy świętej w Sali św. ojca Pio.

4. Wspólnota Ruchu Światło – Życie zaprasza dzieci i młodzież na oazowe rekolekcje zimowe, które odbędą się w terminie: 16-20 stycznia w Budach Głogowskich pod hasłem: „Nie jesteś sam". Chętnych prosimy zapisywać się na furcie klasztornej lub w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na planowane prace remontowe klasztoru.

6. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia.

Poprawiono: sobota, 07, styczeń 2017 20:41

Odsłony: 95

Uroczystość Bożego Narodzenia - 25.12.2016 r.

1. Dziękujemy wszystkim za życzliwość okazywaną naszej wspólnocie zakonnej i życzenia świąteczne. Dziękujemy szczególnie dobrodziejom, którzy wspierają nasz klasztor.

Życzymy wszystkim Wam i Waszym rodzinom obfitości Bożego błogosławieństwa, aby ta wielka tajemnica wiary, że niewidzialny Bóg staje się człowiekiem dla naszego zbawienia - przynosi w Waszym życiu owoce miłości, pokoju, nadziei i głębokiej wiary. Szczęść Wam Boże!

2. Składamy także serdeczne podziękowanie wszystkim tym, którzy składali jałmużnę adwentowa w postaci artykułów spożywczych lub ofiar pieniężnych. Przygotowaliśmy z tych darów przeszło 30 paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących w środowisku Sędziszowa i okolicach. Bóg zapłać!

3. Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Obchód oktawy znosi również obowiązek piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. Przez cały czas oktawy Uroczystości Bożego Narodzenia zapraszamy do naszego kościoła na uroczyste nieszpory: dziś o godz. 16.30, a w pozostałe dni o godz. 17.00.

5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w niedzielę. O godz. 10.00 zapraszamy na mszę św. w intencji brata Szczepana Króla - opiekuna ministrantów, który obchodzi swoje imieniny. Po mszy św.
o godz. 11:30 będzie poświęcenie owsa.
we wtorek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba obchodzi imieniny. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza. W tym dniu tradycyjnie poświęcenie wina na każdej mszy świętej.
w środę - święto świętych Młodzianków, męczenników. Na mszy świętej wieczornej będziemy błogosławić małe dzieci.
w piątek – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu od godz. 9.00 udamy się z posługą do chorych.
• W sobotę - wspomnienie św. Sylwestra, papieża.
Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku. Po nabożeństwie Eucharystia. Zapraszamy także na msze świętą na rozpoczęcie Nowego Roku
o godz. 23.00.
w niedzielę (1 stycznia) - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

6. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy radosnego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół.

Poprawiono: niedziela, 25, grudzień 2016 01:06

Odsłony: 258

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - 01.01.2017 r.

1. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). Msze święte jak w niedzielę. Po każdej mszy św. poświecenie kadzidła, złota i kredy. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i kolędowania w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie przez miasto.
W barwnym korowodzie wyruszymy z kościoła Farnego po Mszy św. o godz. 10.30. Przy wyjściu z kościoła i na ulicy będą rozdawane korony i śpiewniki. Różne kolory są przypisane poszczególnym Królom. Nasz kolor to ZIELONY. Zachęcamy, aby w ubiorze dominował ten kolor.

2. W Uroczystość Trzech Króli młodzież z Ruchu Światło-Życie po każdej mszy świętej będzie rozprowadzać kadzidło i kredę. Zebrane ofiary posłużą celom formacyjnym młodzieży.
Młodzież zaprasza na rekolekcje, które odbędą się w terminie: 16-20 stycznia w Budach Głogowskich pod hasłem: „Nie jesteś sam". Koszt wyjazdu to 250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy – w zakrystii.

3. W sobotę – o godz. 17.30 msza święta dla Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Po mszy świętej o godz. 8.00 - nabożeństwo do Serca NMP z racji I soboty miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę - święto Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego:
o godz. 14.00 msza święta dla FZŚ, a po niej opłatek dla całej wspólnoty i sympatyków.
o godz. 15.00 msza święta dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.
po mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na Bożonarodzeniowe JASEŁKA w wykonaniu dzieci ze scholii Kwiatki św. Franciszka.

5. Zachęcamy wszystkich wiernych do włączenia się w adorację wieczystą Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.

6. Przy bocznym ołtarzu św. Józefa znajduje się pojemnik z wodą święconą, więc stamtąd można nalewać sobie wody do naczyń.

7. Wszystkim życzymy obfitości Bożych Łask i opieki Bożej Rodzicielki w Nowym 2017 Roku!

Poprawiono: sobota, 31, grudzień 2016 21:17

Odsłony: 225

4 Niedziela Adwentu - 18.12.2016 r.

1. Dziękujemy serdecznie za złożone dziś ofiary przeznaczone na prace remontowe klasztoru. Bóg zapłać!

2. Dzisiaj Wspólnota Oazowa na placu kościelnym rozprowadza sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na zimowe rekolekcje, które odbędą się w terminie: 16-20 stycznia w Budach Głogowskich pod hasłem: „Nie jesteś sam". Wspólnota wraz z bratem Andrzejem Bochyńskim zaprasza dzieci od 4 klasy podstawowej oraz zainteresowaną młodzież. Koszt wyjazdu to 250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy – w zakrystii.

3. Także Harcerki z Sędziszowskiej Drużyn „Drzewo" rozprowadzają Bożonarodzeniowe pierniki i wykonane ozdoby choinkowe. Ofiary przeznaczone będą na wyjazd na ferie.

4. Z tyłu za ławkami znajduje się kosz na JAŁMUŻNĘ ADWENTOWĄ. Można tam składać produkty spożywcze trwałe, które rozdamy przed wigilią najbardziej potrzebującym.

5. Przypominamy, że w zakrystii oraz na furcie są jeszcze świece na stół wigilijny i opłatki świąteczne.

6. Przygotujmy się nie tylko zewnętrznie, ale przede wszystkim nasze serca na Święta Bożego Narodzenia. W nadchodzącym tygodniu spowiedź w naszym kościele odbywa się od poniedziałku do środy w godz.: 6.00 – 12.00 oraz 15.00 – 18.30.  W czwartek i piątek - cały dzień, a w wigilię do godz. 14.00.
Spowiedź w kościele farnym 23 grudnia - w piątek.

7. Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 21 grudnia tj. w środę w godz. 12.00 – 16.00 w podziemiach sędziszowskiego Ratusza. W trakcie kiermaszu będzie można zaopatrzyć się w świąteczne potrawy i wypieki, a także rękodzieło bożonarodzeniowe.

8. W sobotę – dzień wigilijny Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wieczerzy Wigilijnej: z modlitwą, czytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, dzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Zachowajmy też tradycyjną wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Tego dnia w naszej wspólnocie swoje imieniny obchodzi brat Adam Kuczyński - zakrystianin. Msza święta w jego intencji będzie odprawiona w sobotę (24 grudnia) o godz. 6.30.

Zgodnie z naszą zakonną tradycją o godzinie 23.15 wniesiemy procesyjnie do świątyni figurkę Dzieciątka Jezus. Po czym w chórze zakonnym będziemy celebrować modlitwę liturgiczną - Godzinę Czytań. Pasterka o godz. 24.00, na którą serdecznie zapraszamy.

9. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

10. Życzymy dobrego czasu przygotowania do Świąt i radosnego świętowania Uroczystości Bożego Narodzenia w gronie rodziny i przyjaciół.

Poprawiono: niedziela, 18, grudzień 2016 04:30

Odsłony: 418

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version