Klasztor

Switch to desktop

1 Niedziela Adwentu - 27.11.2016 r.

1. Dziękujemy bratu Robertowi Kozłowskiemu – proboszczowi i gwardianowi w Terliczce koło Rzeszowa, za wygłoszenie Słowa Bożego i wprowadzenie nas w przeżywanie czasu Adwentu.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont klasztoru. Zebraliśmy: 12846 zł. Dziękujemy także Wspólnocie Żywego Różańca, której członkowie złożyli ofiarę w wysokości 4500 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

3. We wszystkie dni powszednie Adwentu, Roraty będziemy celebrować o godz. 6:30 (nie o 7.00 tylko 6.30). Nie zapomnijmy przynieść ze sobą lampionów lub świec, których światło rozświetlające ciemności jest znakiem naszego wyczekiwania na powtórne przyjście Jezusa – Światłości świata.

4. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
we wtorek - święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to pierwszy Dzień Nowenny przed Uroczystością niepokalanego Poczęcia NMP.
w środę – święto św. Andrzeja, apostoła. Swoje imieniny obchodzą bracia Andrzej Bochyński – wikariusz i ekonom naszej wspólnoty zakonnej oraz duszpasterz Ruchu Światło-Życie a także brat Andrzej Szusbier – ogrodnik w naszym klasztorze oraz opiekun duchowy harcerzy przy naszym klasztorze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji na mszy świętej roratniej w środę, o godz. 6.30.
w I czwartek miesiąca - nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.00.
w I piątek - kapłani udadzą się do chorych od godz. 9:00, a wieczorem nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.
w sobotę - spotkanie dla zelatorek Żywego Różańca o godz. 16.30 w sali św. o. Pio, później Godzinki, Msza święta i zmiana tajemnic.

5. II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie. Tego dnia w całej Polsce organizowana jest zbiórka do puszek na cel wsparcia wspólnot Kościoła za naszą wschodnią granicą.

6. W następną niedzielę po Mszy św. odprawianej o godzinie 11.30 zapowiedział się z wizytą św. Mikołaj. Chce odwiedzić wszystkie dzieci – zapraszamy!

7. Na furcie i w zakrystii są do nabycia opłatki i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". Na stoliku z tyłu za ławkami znajdują się torby miłosierdzia, które można zabrać ze sobą i wypełnione potrzebnymi artykułami ofiarować komuś potrzebującemu lub przynieść na furtę klasztorną albo złożyć do kosza na jałmużnę adwentową, a my rozdamy to najbardziej potrzebującym.

8. Gmina Sędziszów Małopolski informuje, że nabór wniosków w ramach projektu: „Montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii dla gospodarstw domowych na terenie Gminy Sędziszów Małopolski" zostaje wydłużony do dnia 16 grudnia 2016r. Miejsce składania wniosków Urząd Miejski w Sędziszowie Małopolskim ,
ul. Rynek 1 pok. nr 9. WAŻNA UWAGA! Deklaracje złożone do dnia 31.10.2016 r. nie stanowią potwierdzenia udziału w projekcie, a służyły wyłącznie ocenie zainteresowania mieszkańców Gminy tym tematem.

Poprawiono: niedziela, 27, listopad 2016 09:39

Odsłony: 113

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 20.11.2016 r.

1. Za chwilę przed Najświętszym Sakramentem dokonamy uroczystego aktu przyjęcia Jezusa za Chrystusa Króla i Pana. Za szczery udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na cele remontowe klasztoru. Bóg zapłać!

3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP
we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Przez wstawiennictwo patronki muzyki i śpiewów kościelnych chcemy modlić się szczególnie za brata Wiesława – organistę i prowadzącego scholę dziecięcą.
w czwartek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
w sobotę – wspomnienie Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera
przyszła niedziela - jest I Niedzielą Adwentu. Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny. Mottem przewodnim tego roku jest ewangeliczne wezwanie "Idźcie i głoście!".

4. W związku z licznymi przypadkami śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla, popularnie zwanym czadem, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej apeluje do wszystkich o zwrócenie szczególnej uwagi na zapewnienie właściwej wentylacji w domach i mieszkaniach. Służby apelują o używanie sprawnych urządzeń służących do ogrzewania mieszkań i gazowych przepływowych podgrzewaczy wody. Warto, by w domu lub mieszkaniu zainstalować czujkę tlenku węgla. Podstawową funkcją tej czujki jest wykrywanie czadu i głośne alarmowanie w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu.

5. Rozpoczynamy po raz trzeci przygotowania do Orszaku Trzech Króli w Sędziszowie Młp. Mieszkańcy miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli mogą wygrać wielbłąda na Orszak - 6 stycznia 2017 roku. Wielbłąd pojedzie do miejscowości, która uzyska najwięcej ważnie oddanych głosów. Głosować mogą mieszkańcy orszakowych miejscowości, ale również inne osoby, które chciałyby wesprzeć wybrany orszak. Osoby, które biorą udział w konkursie mogą oddać swój głos, na wybraną miejscowość. Głosowanie odbywa się na stronie OTK www.orszak.org/konkursy do 30 listopada 2016 roku do godz. 12.00. Aby głos był liczony trzeba potwierdzić to ze swojego maila.

Poprawiono: sobota, 19, listopad 2016 22:10

Odsłony: 132

32 Niedziela Zwykła - 06.11.2016 r.

1. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad w dni powszednie na mszy świętej o godz. 7.00 lub w niektórych dniach o 17.30 oraz na różańcu o godz. 17.00.

2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w środę – święto rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła
w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przeżywamy święto państwowe Niepodległości Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej ojczyzny.
Burmistrz Sędziszowa oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na Uroczystość Patriotyczną, która rozpocznie się o godz. 11.20 zbiórką uczestników przed Domem Strażaka w Sędziszowie, następnie przemarsz na Uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 w kościele farnym. Po Mszy złożenie kwiatów i o 13.30 koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej WSK z Rzeszowa. Tego dnia udekorujmy nasze domy flagami narodowymi.
Kino Jedność zaprasza w tym dniu na dodatkowy seans filmu „Wołyń" o godz. 18.00.
Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:00 i 17:30.
w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
• w przyszłą niedzielę, jak w każdą druga niedziele miesiąca, zapraszamy na msze św. o godz. 15.00 w intencji dzieci niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów.
Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy i modlimy się za Kościół w Iraku. Tego dnia po Mszach św. na placu kościelnym będzie zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom.

3. W niedzielę (13 listopada) zostanie zamknięty Jubileusz Miłosierdzia w kościołach stacyjnych, a więc w pobliskim nam kościele Bożego Miłosierdzia. Uroczysta msza święta na zakończenie Roku Miłosierdzia odbędzie się o godz. 15.00.
Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie nawiedzili kościoła i nie przeszli przez Bramę Miłosierdzia do pielgrzymki i modlitwy w tym tygodniu.

4. W związku ze zbliżającym się uroczystością Chrystusa Króla i aktem uznania Chrystusa za Króla i Pana – będziemy przeżywać nowennę przed tym wydarzeniem, którą będzie odprawiana od piątku o godz. 17.00.

5. W dniach 12-13 listopada (tj. przyszła sobota i niedziela) w domu parafialnym parafii Miłosierdzia Bożego odbędą się warsztaty pisania ikon. Warsztaty odbeda się w godz. 9.00 - 16.00, koszt - 250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii kościoła Bożego Miłosierdzia oraz pod nr tel. 668002533. Kazdy uczestnik podczas warsztatów ma mozliwość wykonania własnej ikony.

6. ZAPROSZENIE BISKUPA RZESZOWSKIEGO DO UDZIAŁU W NOWENNIE I AKCIE PRZYJĘCIA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA

Drodzy Kapłani, Drodzy Diecezjanie,
Kończy się rok duszpasterski 2015/2016, który był bardzo bogaty w przeżycia i treści. 1050 rocznica Chrztu Polski, Jubileusz Miłosierdzia raz Światowe Dni Młodzieży w diecezjach i w Krakowie z udziałem Ojca Świętego Franciszka to wielkie wydarzenia minionych miesięcy. Chcemy dziękować Bogu za chrzest i dzieje wiary naszej Ojczyzny, za dar miłosierdzia Bożego i za młodych, przeżywających z entuzjazmem swoją wiarę.

Pragniemy także pomnażać owoce tego roku w naszym życiu osobistym i społecznym. Momentem wieńczącym ten rok będzie Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach i w diecezjach. Do tego wydarzenia przygotujemy się w parafiach przez nowennę, od piątku – 11 listopada do soboty – 19 listopada. Zapraszam wszystkich do udziału w tych dniach we Mszach św. oraz w nabożeństwach nowenny.
W niedzielę 13 listopada zakończymy uroczyście Jubileuszowy Rok Miłosierdzia w kościołach stacyjnych oraz przejdziemy ulicami Rzeszowa, od Krzyża Ofiar Komunizmu do Bazyliki Ojców Bernardynów, w „Procesji światła". Początek o godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o godz. 16.30. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału w tej procesji. Przynieśmy świece i dajmy świadectwo, że chcemy, by Chrystus był naszą światłością, drogą, prawdą i życiem, a Jego łaska przeniknęła nasze życie osobiste i społeczne, we wszystkich wymiarach.
W piątek, 18 listopada, zapraszam do postu i pokuty, by wynagradzać za niewierność Chrystusowi Królowi i Panu, za grzechy osobiste i społeczne, za brak szacunku dla życia, dla Bożych przykazań i Ewangelii.
Wreszcie w sobotę, 19 listopada, w łączności z Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu Polski i władz naszej Ojczyzny, a także przedstawicielami naszej diecezji, uczestniczyć będziemy w uroczystym Akcie przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zachęcam kapłanów i wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości osobiście, czy przez media.
Natomiast w naszej Diecezji dokonamy tego aktu w niedzielę, 20 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla w parafiach, na wszystkich Mszach św. oraz w Katedrze o godz. 12.00, z udziałem Akcji Katolickiej i KSM-u.
Ufam, że wszyscy dobrze przygotujemy się do tego aktu, a nasza decyzja, by Chrystus był naszym Królem i Panem będzie owocować w życiu osobistym i społecznym.
Niech Chrystus Król wszystkim błogosławi

+Jan Wątroba
Biskup Rzeszowski

Poprawiono: niedziela, 06, listopad 2016 06:55

Odsłony: 177

33 Niedziela Zwykła - 13.11.2016 r.

1. Z racji Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym po Mszach św. na placu kościelnym odbywa się zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku.

2. Przez cały listopad na mszach świętych o godz. 7.00 oraz na różańcu o godz. 17.00 modlimy się w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach.

3. Trwający w Kościele Powszechnym Rok Święty Miłosierdzia zakończy się 20 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie. W tym dniu również zostanie odprawiona celebracja zamykająca Jubileusz w Katedrze rzeszowskiej o godz. 12:00.
W tym kontekście w sobotę, 19 listopada odbędzie się w Krakowie-Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu i władz państwowych, uroczystość zakończenia obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia połączona z Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
We wszystkich parafiach naszej Ojczyzny Akt ten zostanie uczyniony w najbliższą niedzielę. Przygotujemy się do tego aktu poprzez nowennę, która w naszym kościele jest odprawiana codziennie o godz. 17.00, a od czwartku zapraszamy na Triduum w czasie którego okolicznościowe kazania będzie głosił o. Gustaw Tyburczy.
Pasterze Kościoła w Polsce ogłaszają piątek (18 listopada) dniem postu i pokuty, by wynagradzać za niewierność Chrystusowi Królowi i Panu, za grzechy osobiste i społeczne, za brak szacunku dla życia, dla Bożych przykazań i Ewangelii.

4. W tym tygodniu w Kalendarzu Liturgicznym:
w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy, męczenników
w czwartek – święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ
w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
w sobotę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
w niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
Na wszystkich mszach świętych przed Najświętszym Sakramentem uczynimy Akt uznania Jezusa Chrystusa za naszego Króla i Pana.

5. Pochodząca z naszego miasta Barbara Kawa zaprasza wraz z Zespołem na swój recital do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w środę o godz. 19.00.

6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na prace remontowe w naszym klasztorze.

Poprawiono: niedziela, 13, listopad 2016 05:40

Odsłony: 139

31 Niedziela Zwykła - 30.10. 2016

1. W związku ze zmianą czasu, od jutra, nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godz. 17:00, a wieczorne Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:30. Prosimy o uwzględnienie tej zmiany, szczególnie tych, którzy już wcześniej zamówili intencje mszalne.

2. We wtorek (1 listopada) obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia msze św. jak w niedzielę. O godz. 14:00 dodatkowa msza św. w Farze sędziszowskiej, a po niej procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. W naszym kościele o godz. 16.30 nieszpory z Uroczystości Wszystkich Świętych.

3. W środę (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w intencji zmarłych polecanych w wypominkach będą o godz. 7.00; 8.00 i 17.30. O godz. 17.00 nieszpory za zmarłych.

1 i 2 listopada za nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych.
Od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla bliskich zmarłych, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
Zwykłe warunki uzyskania odpustu: warunkiem koniecznym jest stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; Komunia św.; pobożne nawiedzenie cmentarza; odmówienie tam: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca św.

4. W czwartek (3 listopada), obchodzimy Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego. Zapraszamy na różaniec i msze wieczorną.

5. W zakrystii przyjmujemy jeszcze wypominki za zmarłych. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się przez cały listopad w dni powszednie na mszy świętej o godz. 7.00 lub w niektórych dniach o 17.30 oraz na różańcu o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W I piątek chorzy będą odwiedzani z Najświętszym Sakramentem od godz. 9:00. W sobotę o godz. 17.00 różaniec, zmiana tajemnic i msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

7. W związku ze spodziewanymi utrudnieniami i dużym ruchem przy cmentarzach w najbliższych dniach prosimy o szczególną ostrożność zarówno pieszych jak i kierowców.
W okolicach cmentarza ruchem będą kierować policjanci i członkowie Związku Strzeleckiego. Komenda Policji apeluje, by zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu w rejonie cmentarza i bezwzględnie się do niej stosować, a ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych przy cmentarzu - samochody zostawiać na innych parkingach w mieście. Policja przypomina pieszym - o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

8. Pan Burmistrz informuje o naborze wniosków na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych. Wniosek można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta lub w pokoju nr 9 w Ratuszu. Nabór będzie prowadzony do 18 listopada.

9. Na koniec chcemy prosić Was o modlitwę w intencji naszego współbrata bpa Stanisława Padewskiego, który od piątku przebywa w szpitalu w Sędziszowie i jego stan zdrowia jest dość ciężki.

Poprawiono: sobota, 29, październik 2016 20:37

Odsłony: 267

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version