Klasztor

Switch to desktop

II Niedziela Wielkiego Postu (1.03.2015)

 

1. Dzisiaj w drugą niedzielę Wielkiego Postu, ofiarujmy nasze modlitwy, post i wyrazy solidarności z Kościołem Misyjnym (Ad Gentes). Pamiętajmy o tych, którzy wyruszają z Dobrą Nowiną do Narodów całego świata.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych kapłani udadzą się w piątek, od godziny 8:30. W sobotę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Zapraszamy do czynnego włączenia się w przygotowanie Triduum Paschalnego w klasztorze poprzez śpiew w czasie liturgii. Spotkanie i próby „wielkanocnej scholi” w soboty po Gorzkich Żalach w Sali św. Franciszka. Ofiary na kwiaty do grobu i ciemnicy można składać w zakrystii.

4. W imieniu Caritas Diecezji Rzeszowskiej zapraszamy do włączenia się w akcję „Skarbonka – Jałmużna Wielkopostna”. Kartonowe skarbonki można zabrać z półek na gazety. Przyniesiemy je z powrotem w raz z jałmużną w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W zakrystii i na furcie są też do zakupienia baranki wielkanocne, w cenie 4 zł.

5. Od 2 do 31 marca 2015 trwają zapisy dzieci do przedszkoli na terenie gminy Sędziszów Małopolski. Wnioski można pobrać osobiście w przedszkolach lub z ich stron internetowych.

 

Poprawiono: sobota, 28, luty 2015 22:46

Odsłony: 68

I Niedziela Wielkiego Postu (22.02.2015)

 

 

1. Podziękowanie od pani Barbary Rajczyk świeckiej misjonarki, która w ubiegłą niedzielę dawała świadectwo i kwestowała na misje. „Na ręce o. Gwardiana składam wielkie wyrazy wdzięczności wiernym gromadzącym się w klasztornym kościele za złożone ofiary. Zapewniam o codziennej pamięci w modlitwie różańcowej w intencji wiernych.” Dziękujemy wam za ten dar serca. Ofiarowaliście 7361 zł.

2. W czwartek, 26 lutego, dzień swoich imienin obchodzi br. Mirosław Szarek, wikary klasztoru i ekonom naszego domu. Dziękujemy mu za kapłańską posługę wspólnotom Drogi Neokatechumenalnej i Ruchu Światło-Życie. Niech Pan obdarzy go potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem w życiu zakonnym i kapłańskim.

3. W czasie Wielkiego Postu pomocą w przygotowaniu się do Świąt Zmartwychwstania są uczynki pokutne: jałmużna, post, modlitwa osobista i wspólnotowa. W wymiarze wspólnoty Kościoła zapraszamy do modlitwy na nabożeństwa wielkopostne: DROGA KRZYŻOWA, w piątki po Mszy św. o 8:00 i po Mszy św. o 17:30, GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w soboty o godz. 16:30.

4. W imieniu Caritas Diecezji Rzeszowskiej zapraszamy do włączenia się w akcję „Skarbonka – Jałmużna Wielkopostna”. Kartonowe skarbonki można zabrać ze stolika za ławkami. Przyniesiemy je z powrotem w raz z jałmużną w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W zakrystii i na furcie są też do zakupienia baranki wielkanocne, w cenie 4 zł.

5. Przyszła, druga niedziela Wielkiego Postu, jest dniem modlitwy, postu i solidarności z Kościołem Misyjnym (Ad Gentes). Tego też dnia przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Właśnie 1 marca 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, na czele z Łukaszem Cieplińskim.

6. Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie Triduum, tych, co już śpiewali, jak i nowych miłośników modlitwy śpiewem w czasie liturgii. Spotkanie i próby „wielkanocnej scholi” w soboty po Gorzkich Żalach w Sali św. Franciszka. Szczególnie zachęcam do odwagi mężczyzn, w scholi ciągle deficyt niskich tonów. Ofiary na kwiaty do grobu i ciemnicy można składać w zakrystii.

 

 

Poprawiono: sobota, 21, luty 2015 17:40

Odsłony: 152

V Niedziela Zwykła (8.02.2015)

 

1. W środę, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Na Mszach św. o godz. 8:00 i 17:30 osobom chorym udzielony będzie Sakrament Namaszczenia Chorych.

2. W sobotę, Święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Tego dnia obchodzi imieniny o. Cyryl, nasz wielce doświadczony spowiednik, rekolekcjonista i oddany posłudze w tym klasztorze, dawniej jako magister nowicjatu i przełożony oraz asystent FZŚ. Wdzięczni za jego wytrwałą i wieloraką posługę, szczególnie gorliwe sprawowanie Sakramentu Pojednania, prosimy Boga o zdrowie, dary Ducha Świętego w życiu konsekrowanym i w posłudze kapłańskiej.

3. W przyszła niedzielę, w naszym klasztorze, będzie dawać świadectwo świecka misjonarka, która posługiwała na misjach w Indiach. Po Mszach będzie kwestować na potrzeby misji.

4. W imieniu Fundacji Kapucyni i Misje, która wspiera naszych misjonarzy w Afryce zachęcamy do wsparcia akcji „Pączek dla Afryki”. Szczegóły akcji na stronie:www.pączek.kapucyni.pl” Wszystkie pieniądze ze sprzedaży pączków czy wpłacone na konto Fundacji e-pączki/datki przekazywane zostają na pomoc Misjonarzom i Ich Podopiecznym w Afryce.

 

Poprawiono: sobota, 07, luty 2015 20:04

Odsłony: 276

VI Niedziela Zwykła (15.02.2015)

 

1. W najbliższą środę, 18 marca, rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich katolików, którzy ukończyli 14 rok życia. Natomiast post ilościowy (czyli tylko jeden posiłek do sytości i dwa mniejsze) obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli jeszcze 60-tego. Msze św. w Środę Popielcową będą w następujących godzinach: 7:00, 8:00 i 17:30. Podczas wszystkich Mszy św. odbędzie się obrzęd posypywania głów popiołem.

2. Czas wielkopostnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania wypełnijmy modlitwą, słuchaniem Słowa Bożego, systematycznym życiem sakramentalnym i uczynkami pokutnymi: jałmużną i postem. Nie bierzemy w tym czasie udziału w hucznych zabawach. Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu są wielkopostne nabożeństwa: Droga krzyżowa – odprawiana będzie w piątki po Mszy św. o 8:00 i po Mszy o 17:30, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – celebrować będziemy w soboty o godz. 16:30.

3. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”. Jest to czas ekspiacji za grzechy pijaństwa. Pragniemy wynagradzać Bogu za grzechy własne, za grzechy naszych braci i sióstr, szczególnie za pijaństwo, rozwiązłość i za wszelkie zgorszenia. Módlmy się za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości przeciwstawiając się demoralizacji. Każdy z nas może mieć wkład w to dzieło.

 

Poprawiono: piątek, 20, luty 2015 21:05

Odsłony: 52

IV Niedziela Zwykła (01.02.2015)

 

 

1. Jutro obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. w naszym kościele Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: o godz. 6:00, 7:15, 8:30, 17:30. Jest to też dzień poświęcony Życiu Konsekrowanemu. Prosimy was o modlitwę w intencji osób konsekrowanych, aby wierne otrzymanej łasce powołania z radością głosiły dobroć i miłość Bożą. Składka z tego dnia przeznaczona zostanie na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych (sióstr klauzurowych). Podczas wszystkich Mszy św. będziemy też święcić gromnice.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych kapłani udadzą się w piątek, od godziny 8:30. W sobotę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. We wtorek z racji wspomnienia św. Błażeja po Mszach św. poświecenie przyniesionych przez wiernych jabłek i udzielenie błogosławieństwa poświęconymi świecami. W czwartek wspomnienie św. Agaty po Mszach św. poświęcenie chleba i wody.

4. Dzisiaj o godz. 12:30 w naszym klasztornym kościele Koncert Laureatów Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej.

5. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzisiaj o godz. 18:00 na film „Błogosławiony ksiądz Roman Sitko – bohater z wiary”. Film ukazuje sylwetkę kapłana naszego rodaka, urodzonego w Czarnej Sędziszowskiej w dzieciństwie mieszkającego Kamionce, rektora Seminarium Duchownego. W czasie II Wojny Światowej zginął śmiercią męczeńską w obozie zagłady w Oświęcimiu. Bilety do nabycia przed seansem.

6. Zapraszamy na dwie pielgrzymki organizowane przez pana Łukasza Wątrobę. Pierwsza do Medżugorje połączoną ze zwiedzaniem Chorwacji i Słowenii. W programie m.in. Dubrownik, Split, Jeziora Plitwickie, Jaskinia Postojna. Termin 6 - 13 lipca. Druga pielgrzymka do francuskich sanktuariów: Lourdes i La Salette. W programie tej pielgrzymki Werona, Avignon, Księstwo Monako, Lazurowe Wybrzeże. Termin 19-27 lipca. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 

Poprawiono: sobota, 31, styczeń 2015 20:08

Odsłony: 190

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version