Klasztor

Switch to desktop

V Niedziela Wielkanocna (03.05.2015)

 

1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 16:30.

2. W środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W piątek uroczystość świętego Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.

3. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Przewodniczący Episkopatu prosi o modlitwę i wsparcie dla Nepalu 10 maja. Dołączmy się też i my do pomagających modlitwą i ofiarą. Tego dnia będzie kwesta do puszek.

4. W całej Polsce prowadzona jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Stop aborcji", którego celem jest zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku, niezależnie od stanu jego zdrowia lub okoliczności poczęcia. Listy do podpisu znajdują się w zakrystii. Podpisując listę potrzebny jest nr pesel.

 

Poprawiono: sobota, 02, maj 2015 20:33

Odsłony: 30

IV Niedziela Wielkanocna (26.04.2015)

 

1. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie na godzinę 18:00, a w niedziele na godz. 16:30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Kapłani z komunią św. do chorych udadzą się w piątek od godziny 8:30. Na ten dzień, 1 maja, w tym roku Biskupi zdecydowali o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3. W liturgii tego tygodnia: we wtorek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; w piątek wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika; w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Przeniesiona z Niedzieli Wielkanocnej, która ma priorytet w hierarchii uroczystości. Tego dnia Msze święte jak w niedziele, czyli o 6:00, 7:15, 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. Z tego względu przyjęte na sobotę intencje mszalne zostaną przeniesione jak następuje: z godziny 7:00 na 7:15; z 8:00 jedna na 8:30, druga na 10:00 i z 18:30 jedna na 11:30 druga na 17:00. Jest to też pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 17:00.

4. Dzisiaj od 14:00 pod Ratuszem wspólnoty Neokatechumenalne będą głosić Dobrą Nowinę o Chrystusie Zmartwychwstałym.

5. W niedzielę 3 maja 224 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. O godzinie 11:30 zbiórka uczestników uroczystości przed Domem Kultury, skąd wyruszy przemarsz do kościoła farnego na Uroczystą Mszę św. o godz. 12:00. Po Eucharystii złożenie kwiatów, a następnie koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w Barwach XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego oraz o godz. 14:00 koncert zespołu Sowa-Band. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

 

Poprawiono: niedziela, 26, kwiecień 2015 07:35

Odsłony: 219

Niedziela Miłosierdzia Bożego (12.04.2015)

 

1. Zapraszamy do Fary sędziszowskiej na Wieczór Uwielbienia. Odbędzie się on o godz. 19:00.

2. W środę imieniny obchodził o. Damian Delekta. Dziękujemy Bogu za dar naszego współbrata. Polecamy go Zmartwychwstałemu Panu, który ukazywał się uczniom, aby umocnić ich wiarę i życzymy codziennego doświadczania bliskości Pana i Mistrza – Jezusa miłosiernego.

3. Skarbonki Caritas można składać w zakrystii.

4. Dzisiaj, na placu przy kościele Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie o godz. 14:00 odbędzie się ewangelizacja – głoszenie Dobrej Nowiny o Chrystusie Zmartwychwstałym.

 

Poprawiono: sobota, 11, kwiecień 2015 19:54

Odsłony: 111

III Niedziela Wielkanocna (19.04.2015)

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny.

2. W czwartek, 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Dzień swoich imienin świętuje br. Jerzy Sylwestrzak, asystent FZŚ, opiekun LSO i scholii „Kwiatki św. Franciszka”. Z wyrazami wdzięczności dla br. Jerzego i modlitwą skierowaną ku Bogu prosimy o zdrowie dla niego i siły w posługiwaniu. Niech Dobry Pasterz udziela, szczególnie w roku życia konsekrowanego i Bożego miłosierdzia, potrzebnych łask swojemu słudze. Przy tej okazji informujemy, że tego dnia o godz. 11:30 będzie dodatkowa Msza św. w intencji wcześniejszych i aktualnych solenizantów naszej wspólnoty. W jednej z intencji tej Mszy św. chcemy pamiętać i ogarnąć modlitwą wszystkich ofiarodawców na cel dekoracji świątecznych ciemnicy, grobu i wystroju ołtarzy. Dziękujemy i zapraszamy.

3. W sobotę święto św. Marka Ewangelisty. Dzień imienin obchodzi br. Marek Miszczyński magister nowicjatu. Niech Duch Święty napełnia go swymi darami w pięknej i odpowiedzialnej posłudze formacji braci nowicjuszy i nie tylko. Polecamy naszych współbraci waszej modlitwie.

4. W przyszłą niedzielę spotkanie wielkanocne dla wspólnoty FZŚ. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 13:00.

5. W następną niedzielę z okazji zbliżającego się dnia flagi narodowej oraz 244 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, odbędzie się sprzedaż flag polskich, maryjnych i papieskich. Flagi można nabyć przed i po Mszach św. (oprócz wieczornej). Akcję organizuje Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr. Władysława Rudolfa-Wilka w Sędziszowie Młp. Zebrane datki przeznaczone zostaną na dalszą działalność Jednostki oraz wyjazdy dla dzieci i młodzieży strzeleckiej.

6. Dyrektor wraz ze społecznością Szkoły Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Młp. zapraszają na spektakl na podstawie książki Ramona Cúe Romano SJ zatytułowanej „Mój Chrystus połamany”. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia, o godz. 17:00, w Sali widowiskowej Domu Kultury. Wstęp – wolne datki na pomoc dla Marcina.

7. Burmistrz Sędziszowa informuje, że 21 kwietnia o godz. 9:00 w Domu Kultury w Sędziszowie Młp. odbędzie się spotkanie, na którym omówiona zostanie analiza programu inwestycyjnego w zlewni Wielopolki. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

Poprawiono: sobota, 18, kwiecień 2015 07:53

Odsłony: 107

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (5.04.2015)

 

1. W imieniu całej wspólnoty braterskiej, życzymy Wam wszystkim bracia i siostry, nowości życia człowieka, który przez wiarę i chrzest przeszedł do dawania świadectwa o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym. Niech usłyszana dziś radosna nowina budzi w was nadzieję i ufność, potwierdzając trwałymi owocami nowego życia głęboki sens drogi nawrócenia i wiary w Ewangelię. Błogosławionych Świąt w gronie rodzinnym i błogosławionej, od dziś, codzienności przyjmowanej i przeżywanej przez Chrystusa z Chrystusem i w Chrystusie Zmartwychwstałym.

2. W poniedziałek Msze św. w układzie niedzielnym. Zapraszamy na Uroczyste Nieszpory, które będziemy celebrować przez całą Oktawę Wielkanocy. W niedziele i poniedziałek o godzinie 16:30, a w pozostałe dni o 18:00.

3. W przyszłą niedzielę, w parafii Miłosierdzia Bożego odpust. Natomiast w parafii Narodzenia NMP Wielkanocny Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 19:00. Zapraszamy do wspólnego wielbienia Jezusa.

 

Poprawiono: niedziela, 05, kwiecień 2015 04:38

Odsłony: 159

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version