Klasztor

Switch to desktop

15 Niedziela Zwykła - 15.07.2015 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
•    w poniedziałek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
•    w środę – święto św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła
•    w czwartek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
•    w sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

2.    W przyszłą niedzielę (19 lipca) będziemy gościć naszego współbrata, misjonarza z Republiki Centralnej Afryki br. Benedykta Pączke. Będzie głosił słowo Boże i dawał świadectwo pracy misyjnej, a po mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary na misje.

3.    Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Krakowska Pielgrzymka odbywa się w terminie 6-11 sierpnia. Zapisy w ciągu tygodnia przy furcie klasztornej.

4.    Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Poprawiono: niedziela, 12, lipiec 2015 07:31

Odsłony: 266

XIV Niedziela Zwykła (05.07.2015)

1. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
we wtorek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
w czwartek – wspom. świętych Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy,
męczenników
w piątek – wspomnienie św. Weronki Giuliani, dziewicy
w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
2. Zapraszamy do naszej świątyni zakonnej na nieszpory w każdy czwartek
o godz.18.00 i w niedzielę o godz. 16.30. W Roku Życia Konsekrowanego, który przeżywamy, z tą modlitwą związana jest możliwość zyskania odpustu zupełnego.
3. FZŚ serdecznie zaprasza 18 lipca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy
i Leśniowa. Koszt pielgrzymki 55 zł od osoby. Wyjazd z parkingu przy klasztorze
o godz. 4:00. Są jeszcze 3 miejsca. Zapraszamy.
4. Nasza prowincja zakonna podczas wakacji organizuje dla młodzieży wiele form ciekawego spędzenia czasu. Szczegółowe informacje można znaleźć na internetowej stronie klasztoru.

5. 38. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4 – 13 VIII 2015 r. Zapisy przy kościele parafialnym.
6. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki
o rodzinie" z możliwością zdobycia przygotowania pedagogicznego i tytułu magistra. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.
7. Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji „SOS Życie" z Mielca zaprasza kobiety na bezpłatne badania mammograficzne przeprowadzane
w mammobusie ustawionym na parkingu za Ratuszem, w dniach 3 – 15 lipca 2013 r. w godz. 9:00 – 17:00.
8. Dziękujemy za wspólną modlitwę na eucharystii, za chwilę adoracja Najświętszego Sakramentu, jak w każdą I-ą niedzielę miesiąca.

 

Poprawiono: sobota, 04, lipiec 2015 18:29

Odsłony: 145

XII Niedziela Zwykła (21.06.2015)

 

1. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. W najbliższych dniach w składzie naszej braterskiej wspólnoty nastąpią zmiany. Opuszczą nasz klasztor br. Janusz Pałka skierowany do Krakowa, br. Jerzy Sylwestrzak skierowany do Stalowej Woli i br. Mirosław Szarek skierowany do Włoch. Do klasztoru przybędą br. Stanisław Szlosek mianowany gwardianem, br. Andrzej Bochyński mianowany wikarym klasztoru, br. Szczepan Król i br. Rafał Ogórek. Msza św. celebrowana przez braci opuszczających sędziszowski klasztor będzie w piątek 26 czerwca o godz. 18:30.

3. Ogłoszenie o pielgrzymkach pieszych do na Jasną Górę:
- w przyszłą niedzielę 28 czerwca o godzinie 11:15, 1 naszym klasztorze, w Sali św. Franciszka odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników Pielgrzymki Krakowskiej. Na spotkanie serdecznie zaprasza przewodnik grupy o. Bolesław Kanach.
- Ruszyły zapisy na 38 Pielgrzymkę Rzeszowską w Grupie św. Brata Alberta. Zapisy w zakrystii w Farze sędziszowskiej. Spotkanie przedpielgrzymkowe w parafii Narodzenia NMP 19 lipca po Mszy św. o godz. 18:00.

4. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie koło Kluczborka, przygotowane przez naszą prowincję zakonną. Zraszamy młodzież po drugiej klasie gimnazjum i starszą. Spotkanie odbędzie się od 13 do 18 lipca br. Szczegółowe informacje na plakacie informacyjnym i stronie internetowej wolczyn.kapucyni.pl. Zgłoszenia chętnych na wyjazd u br. Janusza i br. Wiesława do końca czerwca.

5. Po Mszach św. na placu przed kościołem harcerki z sędziszowskiej drużyny ZHR „Drzewo” oferują wypieczone przez siebie ciasteczka z dołączonym cytatem Słowa Bożego. Hasło akcji: "Przyjmij, posłuchaj, spożyj". Przy tej okazji można wesprzeć harcerki w przygotowaniu i przeprowadzeniu ich wyjazdu na wakacyjny obóz.

6. Informujemy, że Ojciec Święty Franciszek zatwierdził przedstawicieli Episkopatu Polski na XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Biskupów w Rzymie, od 4 do 25 października 2015 r. Tematem obrad będzie „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Przedstawicielami Episkopatu będą: abp Stanisław Gądecki, abp Henryk Hoser oraz biskup nasze diecezji Jan Wątroba, który jest także przewodniczącym Rady ds. Rodziny przy Episkopacie Polski. Polecajmy w modlitwie zbliżający się Synod.

7. Burmistrz Sędziszowa Młp. przypomina, że w niedzielę 28 czerwca odbędą się w naszej ginie wybory sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli, po raz pierwszy w formie wyborów bezpośrednich i powszechnych. Głosowanie odbywać się będzie w godzinach od 8:00 do 16, jednocześnie w 20 lokalach wyborczych, we wszystkich osiedlach i sołectwach. Obwieszczenia o zarejestrowanych kandydatach znajdują się na tablicach ogłoszeń oraz stronach internetowych Urzędu miejskiego.

 

Poprawiono: sobota, 20, czerwiec 2015 19:46

Odsłony: 256

XIII Niedziela Zwykła (28.06.2015)

 

1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek kapłani udadzą się do chorych od godz. 8:30. W sobotę po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją, na zakończenie Apel Jasnogórski

2. Ogłoszenie o pielgrzymkach:
- Dzisiaj o godz. 11:15, w klasztorze, w sali św. Franciszka odbędzie się spotkanie uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Na spotkanie serdecznie zaprasza przewodnik grupy o. Bolesław Kanach.
- Ks. Bp Jan Wątroba zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską. Hasło tegorocznej pielgrzymki: „Patrz w Maryję i zobacz Jezusa”. Pielgrzymka wyruszy 4 sierpnia.

3. Juto w liturgii Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane tak jak w dni powszednie. Tradycyjnie w tym dniu zbiera się też składkę (tzw. świętopietrze) przeznaczoną na dzieła Stolicy Apostolskiej.

4. FZŚ serdecznie zaprasza 18 lipca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Leśniowa. Koszt pielgrzymki 55 zł od osoby. Płatne przy zapisie. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 4:00.

5. Nasza prowincja Zakonna Braci Mniejszych Kapucynów podczas wakacji organizuje dla młodzieży wiele form ciekawego spędzenia czasu. W tym roku m.in. dajemy okazję spędzenia wakacji w Słowacji, na Litwie, w Bośni i Hercegowinie, na spływie kajakowym czy franciszkańskim wędrowaniu. Poza tym proponujemy dni rozeznania powołania oraz tydzień wśród ubogich w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kapszlak.pl. Zapraszamy.

6. Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji „SOS Życie” z Mielca zaprasza Panie w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne oraz Panie w wieku 25 – 59 lat na bezpłatne badania cytologiczne. Badania te będą przeprowadzane w mammobusie ustawionym na parkingu za Ratuszem w Sędziszowie Młp. w dniach 3 – 15 lipca 2013 r. w godz. 9:00 – 17:00.

7. Burmistrz Sędziszowa Młp. przypomina, że dzisiaj w każdym sołectwie i osiedlu naszej gminy przeprowadzane są bezpośrednie wybory sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli. Głosowanie odbywa się w godzinach od 8:00 do 16:00.

 

Poprawiono: sobota, 04, lipiec 2015 18:28

Odsłony: 203

XI Niedziela Zwykła (14.06.2015)

 

1. Dzisiaj w parafii Miłosierdzia Bożego o 15:00 piknik rodzinny, a w Hotelu Senator Gran Via w Olchowej z racji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka Afrykańskiego, ma miejsce dobroczynna akcja na rzecz dzieci z domu dziecka w Zambii. Więcej informacji w gablocie. Zapraszamy do udziału.
Także dziś Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają od 15:30 pod Ratusz na ewangelizację.

2. Przyszła niedziela również obfituje w wydarzenia i tak:
- u nas po Mszach św. na placu przed kościołem harcerki z sędziszowskiej drużyny ZHR „Drzewo” będą miały do zaoferowania wypieczone przez siebie ciasteczka z dołączonym cytatem Słowa Bożego. Hasło akcji: "Przyjmij, posłuchaj, spożyj". Przy tej okazji można wesprzeć harcerki w przygotowaniu i przeprowadzeniu ich wyjazdu na wakacyjny obóz.
- o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji świętej pamięci o. Hieronima Warachima w czwartą rocznica jego śmierci. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich, którzy znali Zmarłego, a szczególnie pracowników służby zdrowia, z którymi o. Hieronim był blisko związany.
- Msza św. pod Krzyżem Jubileuszowym na Podlasku o godz. 15:00.

3. W parafii Narodzenia NMP, w piątek po wieczornej o 18:00 kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. FZŚ ogłasza, że w niedzielę 28 czerwca będzie Msza św. o godz. 14:00 dla wszystkich członków i sympatyków, oraz, że organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy i Leśniowa w dniu 18 lipca. Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 4:00 rano. Koszt pielgrzymki 55 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

5. Br. Jerzy zaprasza jednego z rodziców niepełnoletnich ministrantów i kandydatów na spotkanie w najbliższą środę 17 czerwca o godz. 19:30. Dotyczy ono wycieczki organizowanej dla ministrantów. Obecność konieczna do udziału Syna w wycieczce.

6. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie koło Kluczborka, organizowane przez naszą prowincję zakonną. Zraszamy młodzież po drugiej klasie gimnazjum i starszą. Spotkanie odbędzie się od 13 do 18 lipca br. Szczegółowe informacje na plakacie informacyjnym i stronie internetowej wolczyn.kapucyni.pl. Zgłoszenia chętnych na wyjazd u br. Janusza i br. Wiesława do końca czerwca.

7. Kwesta na Świątynię Opatrzności Bożej przeprowadzona w ostatnią niedzielę wyniosła 2301 - zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

Poprawiono: sobota, 13, czerwiec 2015 19:32

Odsłony: 146

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version