Klasztor

Switch to desktop

III Niedziela Zwykła (25.01.2015)

 

1. W środę, 28 lutego, we wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w naszej wspólnocie prowincjalnej swoje imieniny obchodzą prowincjał br. Tomasz Żak i wikariusz br. Tomasz Protasiewicz. Wdzięczni przed Panem Bogiem, za ich ważną dla zakonu i Kościoła posługę polecamy ich w modlitwie i o nią was prosimy. Za wstawiennictwem ich patrona niech Bóg udziela potrzebne im łaski i charyzmat.

2. Wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sędziszowie Młp. zapraszamy w przyszła niedzielę, 1 lutego, na godz. 12:30 do naszego klasztornego kościoła na Koncert Laureatów Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej.

3. Przy parafii Miłosierdzia Bożego w dniach 7 – 8 lutego odbędą się warsztaty pisania ikon. Dla zainteresowanych szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.

 

Poprawiono: niedziela, 25, styczeń 2015 09:52

Odsłony: 39

II Niedziela Zwykła (18.01.2015)

 

1. W poniedziałek, 19 stycznia, Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 18:00.

2. Od dzisiaj do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to uprzywilejowany czas modlitwy, spotkania i dialogu, w którym wszyscy chrześcijanie proszą Boga o dar jedności. Tegoroczny tydzień będzie przebiegał pod hasłem „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«”, a szczególnym jego akcentem będzie podpisanie wspólnego listu o świętowaniu niedzieli. Podpiszą go przedstawiciele Kościoła Rzymskokatolickiego i siedmiu Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Włączmy się w ten wielki nurt modlitwy o jedność wszystkich chrześcijan, aby ustały wszelkie podziały i nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.

3. Wspólnota Ruchu Światło – Życie zaprasza dzieci i młodzież na oazowe rekolekcje zimowe pt. „poszukiwacze skarbów”. Odbędą się one w dniach od 2 do 6 lutego z Budach Głogowskich. Chętnych prosimy zapisywać się na furcie klasztornej lub w zakrystii. Koszt wyjazdu 230 zł. Jest to już ostatni termin zapisywania się. Serdecznie zapraszamy.

 

Poprawiono: sobota, 17, styczeń 2015 20:53

Odsłony: 80

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (28.12.2014)

 

1. W środę, na zakończenie roku, o godzinie 17:00, nabożeństwo dziękczynne w formie uroczystych nieszporów ze śpiewem suplikacji „Święty Boże” oraz hymnem „Ciebie, Boga, wysławiamy”. Po nabożeństwie Eucharystia. Tego dnia będzie też celebrowana dodatkową Msza św. o godzinie 23:00.

2. W czwartek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Tego dnia za publiczne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. tego dnia jak w niedzielę.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek kapłani udadzą się do chorych od godz. 8:30. W sobotę o godz. 17:30 Msza św. z kazaniem i zmiana Tajemnic różańcowych dla Żywego Różańca.

4. Koncert kolęd w wykonaniu najmłodszej grupy gromadzącej się przy klasztorze – „Kwiatków św. Franciszka”, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 stycznia o godz. 15:00. Serdecznie zapraszają dzieci wraz z rodzicami.

5. We wtorek 6 stycznia po raz pierwszy ulicami Sędziszowa Młp. przejdzie Orszak Trzech Króli nawiązujący do tradycji ulicznych jasełek. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i kolędowania z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, którzy będą reprezentować każdy z kościołów w naszym mieście. Królom będą towarzyszyć orszaki dzieci ze szkół w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim. Pozostali uczestnicy mogą także samodzielnie przygotować stroje odpowiadające opisom ewangelicznym czy też ludowej tradycji np. pasterzy, rycerzy, dworzan, aniołów, zwierząt,… Ponadto będą rozdawane korony i śpiewniki. Trzej królowie i wszyscy razem wyruszymy z kościoła Farnego po Mszy św. o godz.10:30 i podążymy za gwiazdą aby odnaleźć szopkę Świętej Rodziny w kościele Miłosierdzia Bożego. Po drodze spotkamy m. in. anioły i diabły, zajdziemy do karczmy, gdzie święta rodzina chciała się zatrzymać, spotkamy dzieci, które reprezentować będą ludzi z krajów misyjnych, pośpiewamy kolędy i pastorałki, a w kościele Miłosierdzia pokłonimy się Dzieciątku Jezus oraz gromko zaśpiewamy na koncercie kolędowym. Już dziś serdecznie zapraszamy.

 

Poprawiono: sobota, 27, grudzień 2014 18:37

Odsłony: 212

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim (4.01.2015)

 

1. Dzisiaj o godz. 15:00 w naszym kościele klasztornym koncert kolęd w wykonaniu najmłodszej grupy gromadzącej się przy klasztorze – „Kwiatków św. Franciszka”. Serdecznie zapraszamy wraz z dziećmi i rodzicami.

2. We wtorek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który po raz pierwszy przejdzie ulicami naszego miasta. W barwnym korowodzie wyruszymy z kościoła Farnego po Mszy św. o godz. 10:30. Na zakończenie orszaku w parafii Miłosierdzia Bożego koncert kolęd i Msza św.

3. Od środy, 7 stycznia do 12 stycznia w klasztorze będzie miała miejsce wizytacja naszego Ministra Prowincjalnego br. Tomasza Żaka. Z tej racji w sobotę, 10 stycznia, na wieczorną Mszę św. o godz. 17:30 zapraszamy wszystkie wspólnoty gromadzące się przy klasztorze abyśmy wspólnie z Prowincjałem mogli celebrować Sakrament Eucharystii.

4. W przyszłą niedzielę, święto Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Według polskiego zwyczaju śpiew kolęd i dekoracje świąteczne pozostają do 2 lutego.

5. Wspólnota Ruchu Światło – Życie zaprasza dzieci i młodzież na oazowe rekolekcje zimowe pt. „poszukiwacze skarbów”. Odbędą się one w dniach od 2 do 6 lutego z Budach Głogowskich. Chętnych prosimy zapisywać się na furcie klasztornej lub w zakrystii do 18 stycznia. Koszt wyjazdu 230 zł. Serdecznie zapraszamy.

6. Dzisiaj oraz w święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), wspólnota oazowa będzie rozprowadzać na placu kościelnym poświęcone kadzidło. Dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony dofinansowanie rekolekcji dla młodzieży.

 

Poprawiono: sobota, 03, styczeń 2015 20:23

Odsłony: 229

IV Niedziela Adwentu (21.12.2014)

 

1. Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia w naszym klasztorze odbywa się według grafiku dyżurów wywieszonego w widocznych miejscach i umieszczonego w ogłoszeniach na stronie internetowej.

2. Z dumą i wdzięcznością pielęgnujmy nasze chrześcijańskie zwyczaje. W ich bogactwie wyrażamy naszą wiarę i kulturę. Po chrześcijańsku przeżywamy Wieczerzę Wigilijną z modlitwą, czytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, dzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Zgodnie z naszą zakonną tradycją o godzinie 23:15 wniesiemy procesyjnie do świątyni figurkę Dzieciątka Jezus. Po czym w chórze zakonnym będziemy celebrować modlitwę liturgiczną - Godzinę Czytań. Pasterka o godz. 24:00, na którą serdecznie zapraszamy. Składka z Pasterki w całości przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
Tego dnia w naszej wspólnocie obchodzi swoje imieniny brat Adam Kuczyński nasz zakrystianin. Życzymy mu nieustannego odkrywania obecności wcielonego Słowa – Jezusa Chrystusa – w jego konsekrowanym dla Boga – życiu. Życzymy mu także radości z wypełnianej posługi, łaski zdrowia i wzrastania w świętości.

3. We czwartek Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w piątek święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Tego dnia nie ma postu od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w niedzielę.
W sobotę święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, polecajmy w modlitwie Bogu naszego pasterza. Tego dnia na Mszach św. poświęcenie przyniesionego wina.
W przyszłą niedzielę, 28 grudnia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

4. Przez całą Oktawę Bożego Narodzenia celebrować będziemy uroczyste Nieszpory. W dni z niedzielnym układem Mszy o godz. 16:30, a w pozostałe dni o 17:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, tym bardziej, że w Roku Życia Konsekrowanego, można w ten sposób uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.

5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza, swoich członków i sympatyków, w przyszłą niedzielę 28 grudnia, na Mszę św. o godz. 13:00. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe wspólnoty FZŚ w refektarzu klasztornym.

6. Także dziś Wspólnota Oazowa i Harcerki ZHR na placu kościelnym będą rozprowadzać poświęcone sianko na stół wigilijny i własnoręcznie upieczone ciasteczka i ozdoby choinkowe.

 

PLAN SPOWIEDZI PRZED BOŻYM NARODZENIEM

CZWARTEK 18 grudnia
6:00 – 12:00 i 15:00 – 19:00

PIĄTEK 19 grudnia
6:00 – 12:00 i 15:00 – 19:00

SOBOTA 20 grudnia
6:00 – 12:00 i 15:00 – 19:00

NIEDZIELA 21 grudnia
5:45 – 12:00 i 16:00 – 19:00

PONIEDZIAŁEK 22 grudnia
6:00 – 12:00 i 15:00 – 19:00

WTOREK 23 grudnia
6:00 – 12:00 i 15:00 – 19:00

ŚRODA (WIGILIA) 24 grudnia
6:00 – 12:00

 

 

Poprawiono: sobota, 20, grudzień 2014 18:56

Odsłony: 331

Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.

Top Desktop version