• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  11 Niedziela Zwykła - 18.06.2017 r.

  1. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary na zakup koksu. Bóg zapłać!

  2. Ksiądz Proboszcz zaprasza dzisiaj na mszę św. przy krzyżu w Sielcu-Podlasku o godz. 15.00.

  3. W dniach Oktawy Bożego Ciała zapraszamy liczniej na nabożeństwo czerwcowe z procesję z Najświętszym Sakramentem, Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. W czwartek na zakończenie Oktawy - błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków i ziół. Tradycyjnie też jakieś słodkości dla dzieci.

  4. Zapraszamy we wtorek na mszę świętą z rozważaniem o posłudze o Serafina Kaszuby – Apostoła Wschodu, z prośbą o rychłą jego beatyfikację.

  5. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa - to dzień drugorzędnego odpustu w naszej parafii. Msze św. w kościele farnym będą o: 6:30, 8:00, 9:15, 10:30, a po południu o 16:00 i uroczysta msza św. odpustowa o godz.18:00 i po niej procesja. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  6. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

  7. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Umiejmy podziękować Bogu wraz z dziećmi za ten mijający czas pracy szkolnej. Ksiądz proboszcz zaprasza:
  w czwartek: o godz. 10:00 - msza św. na zakończenie dla Sz. Podst. nr 2.
  w piątek: msza św. o godz. 8:00 dla Zespołu Szkół Zawodowych i o godz. 9.15 dla Gimnazjum

  8. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji śp. O. Hieronima Warachima w 6-ą rocznice śmierci. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich, którzy znali Zmarłego, a szczególnie pracowników Służby Zdrowia, z którymi Ojciec Hieronim był blisko związany.

  9. W następną niedzielę Msza święta o godz. 14.00 dla wspólnoty FZŚ oraz spotkanie formacyjne. Zapraszamy także wszystkich sympatyków wspólnoty i duchowości św. Franciszka z Asyżu.

  10. W zakrystii kościoła parafialnego można zapisywać się na 80 pielgrzymkę nauczycieli i innych chętnych na Jasną Górę. Wyjazd 2 lipca o godz. 4:00 z parkingu poniżej kościoła.

  11. Nasza Prowincja Zakonna organizuje Spotkanie Młodych w Wołczynie w terminie 10-14 lipca. Zapraszamy serdecznie młodzież od 15-go roku życia do wzięcia udziału w takim Spotkaniu wypełnionym dobrą muzyką, słuchaniem słowa Bożego, modlitwą i spotkaniem z ciekawymi ludźmi. Szczegóły na stronie internetowej: www.wolczyn.kapucyni.pl oraz u brata Rafała Ogórka, który prowadzi zapisy.

  Jako Bracia Mniejsi Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu. Zapraszamy m.in. na Wakacje z Bogiem w Pyzówce koło Nowego Targu, Franciszkański obóz wędrowny, Tydzień z Dziełem Pomocy Ojca Pio w Krakowie, dni skupienia w pustelni i naszym nowicjackim klasztorze w Sędziszowie Młp. Dla młodzieży męskiej zainteresowanej życiem zakonnym i rozeznającej powołanie organizujemy Dni rozeznania powołania. Więcej informacji na stronie internetowej www.kapszlak.pl. i pod nr telefonu 795 451 233. Zapraszamy.

  12. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na nadchodzący tydzień.

   

   

  INFORMACJE Z KURII DIECEZJI RZESZOWSKIEJ

  1. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza każdego 19 dnia miesiąca do kościoła pw. bł. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Solidarności w Rzeszowie na Mszę św. w intencji budowy kościoła, budowniczych i ofiarodawców oraz na nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się konferencja, poświęcona współczesnym procesom globalnym, problemom i wyzwaniom społecznym, na które przed laty zwracał uwagę bł. męczennik ks. Jerzy Popiełuszko – patron ludzi pracy i parafii. W poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 Mszy św. przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. prof. UKSW dr hab. Janusz Balicki – kierownik Katedry Polityk Publicznych oraz kierownik Międzyinstytutowego Zakładu Badań nad Migracją. Temat konferencji: Współczesne wyzwania przed Kościołem w Polsce w świetle życia i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

  2. Samorząd Województwa Podkarpackiego zaprasza do udziału w konferencji pn. „Miejsca kultu maryjnego na pograniczu polsko-słowackim" w ramach projektu Szlak Maryjny („Światło ze Wschodu"). Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2017 r. w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie k. Przemyśla. Informacje i zapisy do 13 czerwca 2017 r. na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  3. W piątek, 23 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w rzeszowskiej katedrze o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  4. W sobotę, 24 czerwca o godz. 19.30 w kościele Ojców Bernardynów w Rzeszowie odbędzie się rzeszowska prapremiera dzieła Siergieja Rachmaninowa pt. „All-Night Vigil" w wykonaniu artystów z Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej. Utwór jest zaliczany do pereł w muzycznym dorobku kościoła prawosławnego. Koncert jest częścią festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury.

  5. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu, w sobotę, 1 lipca. W programie: godz. 9.00 Eucharystia, godz. 10.00 wykład ks. Jana Kobaka, diecezjalnego duszpasterza rodzin, godz. 11.00 Droga Krzyżowa, godz. 12.30 agapa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy pomniku nienarodzonych.

  6. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie". Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba zachęca do promocji tego kierunku w ramach ogłoszeń parafialnych i wywieszenie plakatu w gablotce przy kościele. Jest to ważne dla naszej diecezji, ze względu na umiejscowienie tych studiów w Instytucie Teologiczno- Pastoralnym.

  7. Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej przekazuje księżom proboszczom i księżom moderatorom parafialnym karty uczestnictwa w wakacyjnej oazie rekolekcyjnej, zarówno animatorów jak i uczestników. Bardzo prosimy o przekazanie ich zainteresowanym.

  8. W poniedziałek, 12 czerwca, zmarł śp. ks. prałat Władysław Janowski, emerytowany proboszcz w Zaczerniu.

  Poprawiono: sobota, 17, czerwiec 2017 19:30

  Odsłony: 63

  Niedziela Uroczystości Trójcy Przenajświętszej - 11.06.2017 r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość kończy czas, w którym czynimy zadość przykazaniu kościelnemu o komunii świętej wielkanocnej.

  2. Dziękujemy o. Zefirynowi z klasztoru OO. Franciszkanów w Rzeszowie, za głoszone słowo Boże dzisiaj na wszystkich mszach świętych oraz w poniedziałek wieczorem i we wtorek na wszystkich mszach świętych.
  Słuchając słowa Bożego chcemy głębiej i owocniej przeżyć odpust w naszej świątyni klasztornej. Zapraszamy szczególnie w dzień odpustu – WE WTOREK NA MSZE ŚWIĘTE NA GODZ.: 7.00; 8.00; 10.00 I SUMA ODPUSTOWA Z PROCESJĄ O 18.30. W tym dniu będzie możliwość nabycia lilii św. Antoniego, które zostaną poświęcone po każdej mszy świętej.
  We wtorek, przez cały dzień zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu oraz modlitwy brewiarzowej z naszą wspólnotą zakonną o godz. 12.00. Przez cały dzień jest także możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

  3. Dzisiaj w parafii Miłosierdzia Bożego o 15:00 Piknik Rodzinny, a w programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

  4. Także dzisiaj kino „Jedność" zaprasza o godz. 15:00 na film pt. „Szare Anioły". Polecamy.

  5. Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego oraz Dowódca Batalionu Obrony Terytorialnej w Dębicy zapraszają na spotkanie otwarte dla kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej. Odbędzie się ono w dniu 12 czerwca o godz. 1700 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim.

  6. W czwartek (15 czerwca) uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 6:00, 7:15; 8:30; 11:30; 17:00. Mszy św. o godz. 10:00 nie będzie. Udajemy się na procesję eucharystyczną ulicami naszego miasta. W tym roku procesja wyruszy z parafii Miłosierdzia Bożego po Mszy o 9:00 i zakończy się Mszą św. w parafii Narodzenia NMP.
  W ciągu oktawy Bożego Ciała w ramach nabożeństwa czerwcowego procesja eucharystyczna, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, osoby dorosłe do niesienia figur i obrazów świętych.

  7. W wieczór Uroczystości Bożego Ciała w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie o godz. 19.00 odbędzie się koncert piosenki religijnej "Jednego Serca, Jednego Ducha". Gorąco zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Z kościoła Miłosierdzia wyrusza autobus, zapisy w tamtejszej parafii.

  8. W piątek (16 czerwca) z okazji 15 rocznicy kanonizacji o. Pio wszystkie Grupy Modlitwy św. o Pio na świecie łączą się w modlitwie o tej samej porze. Przekonani, że modlitwa wyprasza łaski potrzebne do zbawienia nas samych i świata, Grupa Modlitwy przy naszym klasztorze zachęca czcicieli Świętego Stygmatyka do udziału w tym dniu w wieczornym nabożeństwie o godz. 18.00 oraz wspólnym różańcu po mszy świętej.

  9. Ks. proboszcz zaprasza w następną niedzielę o godz. 15:00, na Podlasek na Mszę św. pod Krzyżem Jubileuszowym.

  10. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na zakup koksu na ogrzewanie kościoła i klasztoru w nadchodzącym sezonie grzewczym.

  11. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na nadchodzący tydzień.

   

   

  OGŁOSZENIA Z KURII RZESZOWSKIEJ1

  1. Poniedziałkowe spotkanie formacyjne sióstr zakonnych, 12 czerwca, będzie miało formę pielgrzymki do Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu spod Bazyliki OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 9.00 (należy zgłosić do soboty do s. H. Janickiej lub ks. S. Kamińskiego)> Można także dojechać własnym środkiem lokomocji do kościoła
  w Markowej na godz. 10.00. Zapraszamy.

  2. W niedzielę, 11 czerwca, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.00 Msza św. w kościele OO. Bernardynów, o godz. 13.00 rozpoczęcie Marszu, następnie przejście ulicami Rzeszowa i zakończenie przy Fontannie Multimedialnej. Więcej informacji na stronie: www.marsz.org. Zapraszamy do licznego udziału.

  3. Kino „Zorza" w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 11 czerwca na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły". Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy, nowym zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują
  w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.

  4. Spotkanie Księży Przewodników Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 15.30 w parafii pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.

  5. W Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji.

  6. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie: www.jednegoserca.pl.

  7. W dniach 16 i 17 czerwca odbędzie się 5. finał Festiwalu Wiary. W piątek, 16 czerwca, zapraszamy od godz. 9.00 do hali Podpromie w Rzeszowie. Katechezy wygłosi bp Grzegorz Ryś. (godz. 9.00-13.00 i 15.00 -19.00 katechezy + modlitwa) O godz. 20.00 Eucharystia. W sobotę, 17 czerwca, w kościołach stacyjnych odbędzie się Jutrznia z katechezą, po nich ewangelizacja uliczna do godz. 12.00. O godz. 19.00 na ul. 3 Maja w Rzeszowie – koncert ewangelizacyjny. W sobotę finał Festiwalu Wiary będzie organizowany także w Strzyżowie i Jaśle (w Kolbuszowej tydzień wcześniej). Szczegóły na stronie www: festiwalwiary.pl i na plakacie. Całość wydarzenia koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI Diecezji Rzeszowskiej.

  8. Zapraszamy do słuchania Katolickiego Radia Via, które w najbliższych dniach będzie transmitować: w sobotę, 10 czerwca, o godz. 12.00 – uroczystość dziękczynienia za 25 lat istnienia diecezji, 15 czerwca – w uroczystość Bożego Ciała – Mszę św. o godz. 9.00 i procesję, wieczorem tego dnia o godz. 19.00 koncert Jednego Serca Jednego Ducha, w piątek 16 czerwca o godz. 20.00 – Mszę św. w ramach finału Festiwalu Wiary.

  9. W niedzielę, 18 czerwca, odbędzie się w Gorlicach Dzień Integracji Misyjnej w naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z grup misyjnych oraz inne osoby, którym sprawa misji nie jest obojętna.

  10. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza każdego 19 dnia miesiąca do kościoła pw. bł. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Solidarności w Rzeszowie na Mszę św. w intencji budowy kościoła, budowniczych i ofiarodawców oraz na nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się konferencja, poświęcona współczesnym procesom globalnym, problemom i wyzwaniom społecznym, na które przed laty zwracał uwagę bł. męczennik ks. Jerzy Popiełuszko – patron ludzi pracy i parafii. W poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 Mszy św. przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. prof. UKSW dr hab. Janusz Balicki – kierownik Katedry Polityk Publicznych oraz kierownik Międzyinstytutowego Zakładu Badań nad Migracją. Temat konferencji: Współczesne wyzwania przed Kościołem w Polsce w świetle życia i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

  11. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu, w sobotę, 1 lipca. W programie: godz. 9.00 Eucharystia, godz. 10.00 wykład ks. Jana Kobaka, diecezjalnego duszpasterza rodzin, godz. 11.00 Droga Krzyżowa, godz. 12.30 agapa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy pomniku nienarodzonych.

  12. Samorząd Województwa Podkarpackiego zaprasza do udziału w konferencji pn. „Miejsca kultu maryjnego na pograniczu polsko-słowackim" w ramach projektu Szlak Maryjny („Światło ze Wschodu"). Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2017 r. w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie k. Przemyśla. Informacje i zapisy do 13 czerwca 2017 r. na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  13. Diecezja rzeszowska wraz z archidiecezją przemyską i diecezją zamojsko-lubaczowską zostały poproszona o zorganizowanie przyszłorocznej "94. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę" w dniach 26-27 maja 2018 r. W związku z tym, w ramach duchowego przygotowania do pielgrzymki, w poszczególnych diecezjach dokona się peregrynacja Relikwii i Obrazu: "Szlachetni Polacy w służbie zdrowia". Relikwie i Obraz w pierwszej kolejności (od 18 czerwca do 14 października 2017 r.), będą peregrynować po kaplicach szpitalnych i hospicyjnych. W drugiej turze (od 15 października 2017 r.) nawiedzą kaplice w DPS-ach. Porządek peregrynacji został przekazany kapelanom.

   

   

  Poprawiono: sobota, 10, czerwiec 2017 20:36

  Odsłony: 167

  Niedziela Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego - 28.05.2017 r.

  1. Na każdej mszy świętej oraz podczas nabożeństwa majowego przeżywamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

  2. W liturgii bieżącego tygodnia:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  w środę – święto Nawiedzenia NMP
  w niedzielę - uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dwudniowy odpust w naszym klasztorze. Kazania odpustowe głosił będzie nasz współbrat pracujący na Ukrainie - br. Adam Trochimowicz. Uroczysta suma odpustowa z procesją, w niedzielę o godz. 11:30. Zapraszamy dorosłych do współtworzenia procesji oraz dzieci do sypania kwiatów.
  W drugi dzień odpustu – w Święto NMP Matki Kościoła, msze święte o godz.: 7:00, 8:00, 10.00 i 18:30.

  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca:

  • w czwartek na mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, a także w intencji dzieci z okazji Dnia Dziecka.
  • w piątek od godz. 9.00 nawiedzenie chorych z Najśw. Sakramentem.
  • w sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: rozpocznie się ono nabożeństwem czerwcowym o godz. 18:00, po niej będziemy celebrować Mszę Świętą, a później odprawimy nabożeństwo różańcowe z procesją do figury Matki Bożej w ogrodzie klasztornym. Z racji I soboty miesiąca msza święta wieczorna będzie sprawowana w intencji wspólnoty Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.

  4. W niedzielę, 4 czerwca, w Święto Dziękczynienia, w Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękować za chleb. W tym dniu odbędzie się także zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

  5. Franciszkański Zakon Świeckich serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana w Dukli, która odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Wyjazd z parkingu obok klasztoru o godz. 7:00. Zapisy w zakrystii.

  6. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła zaprasza na rekolekcje w dniu 2-4 czerwca br., w domu rekolekcyjnym w Zaczerniu k. Rzeszowa. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem.

  7. Za ławkami na stoliku udostępnione są obrazki brata Leona Wojnara. Niektórzy starsi pewnie jeszcze go pamiętają. Był świątobliwym i pracowitym, pokornym bratem, który zmarł w opinii świętości w naszym klasztorze dnia 1 czerwca 1966 roku. Z tej okazji w czwartek – w rocznicę jego śmierci przypomnimy sobie jego sylwetkę, a teraz można już ze sobą zabrać pamiątkowy obrazek.

   

   

  OGŁOSZENIA Z KURII RZESZOWSKIEJ

   

  1. Parafia w Tarnowcu zaprasza na uroczystości odpustowe 31 maja br. O godz. 11.00 Suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby, połączona z aktem zawierzenia dzieci pierwszokomunijnych Matce Bożej Tarnowieckiej. Zapraszamy do udziału i zachęcamy do zorganizowania wyjazdu dzieci pierwszokomunijnych na tę uroczystość.

  2. W sobotę, 3 czerwca 2017 r. odbędzie się w Boguchwale dzień skupienia pt. "Dzieło intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa". Poprowadzi go o. Waldemar Sojka CSsR oraz animatorka krajowa Ewa Nosiadek. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Kontakt: 12 412 61 05 i 601 – 746 225. Zapraszamy kapłanów i wszystkich zainteresowanych.

  3. W sobotę, 3 czerwca, o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze odbędą się święcenia prezbiteratu. Zapraszamy do udziału w uroczystości i modlitwy w intencji nowych kapłanów.

  4. W niedzielę, 4 czerwca, w Święto Dziękczynienia, w Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękować za chleb. W tym dniu odbędzie się także zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

  5. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na szkolenie wszystkich księży, którzy będą pełnić funkcję kierownika wypoczynku podczas wakacyjnej posługi duszpasterskiej; odbędzie się ono 5 czerwca o godz. 19.00 w auli DD „Tabor". Obowiązki kierowników przypomni Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego p. Bożena Pasieka.

  6. Parafia pw. św. Jana Pawła II w Rzeszowie, przy ul. św. Kingi 5, zaprasza na Wieczory Modlitwy ze św. Janem Pawłem II – Wielką Nowennę połączoną ze świadectwami oraz modlitwą o uzdrowienie w każdy drugi czwartek miesiąca. Start 8 czerwca b.r. o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie i na stronie www.parafiajp2.rzeszow.pl

  7. Przypominamy, że w sobotę, 10 czerwca przeżywać będziemy w rzeszowskiej katedrze Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. Na godz. 10.00 zapraszamy kapłanów. W programie: konferencja, którą wygłosi ks. prof. Krzysztof Pawlina z Warszawy i adoracja Najśw. Sakramentu. Na godz. 12.00, na Mszę św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, zapraszamy także osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw oraz wiernych świeckich ze wszystkich parafii diecezji. Biskup Rzeszowski skierował zaproszenie do diecezjan na tę uroczystość, prosimy je odczytać w ramach ogłoszeń.

  8. Kino „Zorza" w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 11 czerwca na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły". Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy, nowym zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.

  9. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca 2017 r., od godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie (www.jednegoserca.pl

  10. W niedzielę, 18 czerwca 2017 r. odbędzie się w Gorlicach pierwszy Dzień Integracji Misyjnej w naszej diecezji. Zapraszamy wszystkich chętnych z grup misyjnych oraz innych grup, którym sprawa misji nie jest obojętna. Szczegóły znajdują się na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy.

  11. Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową z Rzeszowa do Mariazell (Austria) w dniach 7-16 lipca 2017 r. Szczegóły na plakacie i na stronie www.klubalpin.pl.

  12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na Wakacje z Bogiem 2017. W tym roku przygotowanych zostało 6 turnusów dla młodzieży, w tym pięć w Desznicy i jeden w Broku na Podlasiu oraz 2 turnusy dla dzieci ze szkół podstawowych w Lipinkach. Podczas wakacji odbędą się również spływy kajakowe, obóz wędrowny i Miasteczko Modlitewne w Zabawie. Szczegóły dotyczące zapisów i turnusów można znaleźć na stronie. www.ksm.rzeszow.pl oraz na plakatach.

  13. W dniach 1-2 lipca 2017 r. (sobota-niedziela) odbędzie się 80. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza św. na Szczycie Jasnogórskim 2 lipca (niedziela) o godz. 12.00. Zapisy na pielgrzymkę prowadzić będą jak co roku dekanalni duszpasterze nauczycieli.

  14. Pani Premier Beata Szydło zwraca się z prośbą o pomoc w przyjęciu repatriantów z Kazachstanu i innych krajów byłego ZSRR. Nowe przepisy weszły w życie 1 maja br. Repatrianci mogą przybywać na zaproszenie gmin, swoich rodzin, zamieszkałych w Polsce, bądź ośrodków adaptacyjnych. Rząd zapewnia pomoc materialną na potrzebny mieszkaniowe i zwraca się z prośbą o pomoc w organizacji miejsc zamieszkania i pracy repatriantów oraz zaangażowanie w ich integrację w społecznościach lokalnych, organizowanie dla nich edukacji historycznej i językowej oraz wsparcie duchowe. Propozycje pomocy należy zgłaszać do Pełnomocnika Rządu ds. Repatriacji p. Sebastiana Chwałka, tel. 22 515 22 80, fax 22 5152281, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

  Poprawiono: sobota, 27, maj 2017 19:36

  Odsłony: 114

  Niedziela Uroczystości Zesłania Ducha Świętego - 04.06.2017 r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jutrzejsze święto NMP Matki Kościoła, w naszym klasztornym kościele są dniami odpustowymi.
  Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź..." można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jutro Msze święte z kazaniem o 7:00, 8:00, 10:00 i 18:30.
  Dziękujemy kaznodziei bratu Adamowi z Użgorodu na Ukrainie za posługę głoszenia słowa Bożego. Bóg zapłać!

  2. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę dobiega końca możliwość przyjęcia przez wiernych komunii świętej wielkanocnej.

  3. Dziś przeżywamy Narodowe Święto Dziękczynienia – przy kościołach w Polsce trwa kwesta na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za ofiary.

  4. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie oraz Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin zapraszają dziś na 16.00 na Wiosenny Piknik Integracyjny, który odbywa się na scenie plenerowej przy Domu Kultury.

  5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  • w czwartek - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  Na mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 będziemy modlić się w intencji brata Wiesława Marca – naszego organisty i prowadzącego scholę dziecięcą, który obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  w sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
  • w niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

  W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Triduum przed Odpustem św. Antoniego z Padwy – patrona naszej świątyni zakonnej. W czasie Triduum kazania będzie głosił o. Zefiryn Mazur, franciszkanin (bernardyn) z Rzeszowa. Uroczystość odpustowa będzie we wtorek (13 czerwca), suma o godz. 18.30.

  6. W najbliższą sobotę, o godz. 12.00 w katedrze rzeszowskiej - uroczyste obchody związane z Jubileuszem 25-lecia istnienia naszej rzeszowskiej diecezji. Ks. Biskup serdecznie zaprasza.

  7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 msza święta dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.

  8. Kino „Jedność" w Sędziszowie Młp. zaprasza w niedzielę 11 czerwca o godz. 15.00 na pokaz filmu „Szare Anioły". Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy – nowym zgromadzeniu zakonnym zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Po filmie spotkanie z panem Maciejem i Tadeuszem Syką – odpowiedzialnymi za film w Europie i w Polsce. Pan Dyrektor Domu Kultury serdecznie zaprasza.

  9. Również w następną niedzielę parafia Miłosierdzia Bożego organizuje przy kościele „Piknik Rodzinny". Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza od godz. 15.00.

  10. Nasza Prowincja Zakonna organizuje Spotkanie Młodych w Wołczynie w terminie 10-14 lipca. Zapraszamy serdecznie młodzież od 15-go roku życia do wzięcia udziału w takim Spotkaniu wypełnionym dobrą muzyką, słuchaniem słowa Bożego, modlitwą i spotkaniem z ciekawymi ludźmi. Szczegóły na stronie internetowej: www.wolczyn.kapucyni.pl oraz u brata Rafała Ogórka, który prowadzi zapisy.

   

   

  OGŁOSZENIA Z KURII DIECEZJALNEJ W RZESZOWIE

  1. W sobotę, 3 czerwca w rzeszowskiej katedrze przyjęło święcenia prezbiteratu siedmiu diakonów naszej diecezji. W niedzielę celebrować będą Msze św. prymicyjne w rodzinnych parafiach. Nowych kapłanów polecamy modlitwie wiernych.
  2. Parafia pw. św. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprasza na Wieczory Modlitwy ze św. Janem Pawłem II – Wielką Nowennę połączoną ze świadectwami oraz modlitwą o uzdrowienie w każdy drugi czwartek miesiąca. Start w czwartek, 8 czerwca, o godz. 18.00. Szczegóły na stronie www.parafiajp2.rzeszow.pl
  3. Przypominamy, że w sobotę, 10 czerwca przeżywać będziemy w rzeszowskiej katedrze Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. Na godz. 10.00 zapraszamy kapłanów. W programie: konferencja, którą wygłosi ks. prof. Krzysztof Pawlina z Warszawy i adoracja Najśw. Sakramentu. Na godz. 12.00, na Mszę św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, zapraszamy także osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw oraz wiernych świeckich ze wszystkich parafii diecezji.
  4. W niedzielę, 11 czerwca, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.00 Msza św. w kościele OO. Bernardynów, o godz. 13.00 rozpoczęcie Marszu, następnie przejście ulicami Rzeszowa i zakończenie przy Fontannie Multimedialnej. Więcej informacji na stronie: www.marsz.org. Zapraszamy do licznego udziału.
  5. W Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji.
  6. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca 2017 r., od godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie: www.jednegoserca.pl.
  7. W niedzielę, 18 czerwca 2017 r. odbędzie się w Gorlicach Dzień Integracji Misyjnej w naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z grup misyjnych oraz innych grup, którym sprawa misji nie jest obojętna.
  8. Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową z Rzeszowa do Mariazell (Austria) w dniach 7-16 lipca 2017 r. Szczegóły na plakacie i na stronie www.klubalpin.pl.
  9. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do studiowania, proponując bogatą ofertę dydaktyczną i nowoczesne metody kształcenia. Rozpoczęła się rekrutacja na takie kierunki, jak: teologia, turystyka religijna, filozofia, prawo kanoniczne, historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, muzyka kościelna, turystyka historyczna, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, nauki o rodzinie oraz praca socjalna.
  10. Wydział Katechetyczny Kurii informuje, że od roku szkolnego 2017/18 w klasie VII szkoły podstawowej należy stosować programy nauczania, podręczniki i inne materiały dydaktyczne do nauczania zatwierdzone dla klasy I gimnazjum (kontynuując w klasie VII podręczniki danego wydawnictwa ze szkoły podstawowej). Numery programów i podręczników są dostępne na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego: www.wk.rzeszow.pl
  11. Informujemy, że w dniach 12-14 czerwca odbędą się w Kielcach największe targi sakralne: XVIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów „Sacroexpo". W dniu 13 czerwca odbędzie się konferencja PER ARTEM AD DEUM, w której udział wezmą: ks. prof. Michał Heller, ks. prof. Tomáš Halík, prof. Leszek Mądzik. Claudia Henzler. Targi i konferencja odbędą się w Centrum Kongresowym Targów w Kielcach, ul. Zakładowa 1. Szczegółowe informacje na stronie: www.sacroexpo.pl. Wstęp bezpłatny na konferencję po rejestracji na: www.perartemaddeum.evenea.pl
  12. W dniach 16 i 17 czerwca odbędzie się 5. finał Festiwalu Wiary. W piątek, 16 czerwca, zapraszamy od godz. 9.00 do hali Podpromie w Rzeszowie. Katechezy wygłosi bp Grzegorz Ryś. (godz. 9.00-13.00 i 15.00 -19.00 katechezy + modlitwa) O godz. 20.00 Eucharystia. W sobotę, 17 czerwca, w kościołach stacyjnych odbędzie się Jutrznia z katechezą, po nich ewangelizacja uliczna do godz. 12.00. O godz. 19.00 na ul. 3 Maja w Rzeszowie koncert ewangelizacyjny. W sobotę finał Festiwalu Wiary będzie organizowany także w Strzyżowie i Jaśle (w Kolbuszowej tydzień wcześniej). Szczegóły na stronie www: festiwalwiary.pl i na plakacie. Całość wydarzenia koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI Diecezji Rzeszowskiej.

   

   

   

  Poprawiono: niedziela, 04, czerwiec 2017 06:52

  Odsłony: 116

  6 Niedziela Wielkanocna - 21.05.2017 r.

  1. Dziś i jutro przeżywamy w naszej parafii wizytację pasterską księdza bpa Edwarda Białogłowskiego. Proboszcz szczególnie zaprasza dzisiaj na godz.15:00 na poświęcenie nowej części Cmentarza i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie wizytacji wraz z udzieleniem sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.00. Zapraszamy.
  Szczegółowy plan wizytacji podany przez księdza proboszcza znajduje się na tablicy ogłoszeń.

  2. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na zakup opału na ogrzewanie klasztoru i kościoła w przyszłym sezonie grzewczym. Bóg zapłać!

  3. W dniu wczorajszym w Krakowie przyjęło święcenia kapłańskie 3 braci. We wtorek o godz. 18.30. odprawią oni w naszym kościele mszę świętą i udzielą błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga za dar tych powołań kapłańskich.

  4. W liturgii tego tygodnia:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy
  we wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu
  w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki, więc zapraszamy na do wspólnej modlitwy za nasze mamy żyjące i zmarłe. W tym też dniu rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  w przyszłą niedzielę - obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  5. Franciszkański Zakon Świeckich serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana w Dukli, która odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Wyjazd z parkingu obok klasztoru o godz. 7:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 35 zł od osoby.

  6. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Pomódlmy się za ks. Bpa Edwarda i polećmy całą naszą parafię - wstawiennictwu Matki Bożej: Pod Twoją Obronę ...

   

   

  OGŁOSZENIA Z KURII RZESZOWSKIEJ

   

  1. W sobotę, 27 maja odbędzie się VII Rzeszowskie Święto Transplantacji. Zapraszamy o godz. 9.00 na VII konferencję „Przeszczep szansą na drugie życie" w auli A0 Centrum Dydaktyczno-Naukowym Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Pigonia 1). Natomiast o godz. 15.00 na rzeszowskim Rynku rozpocznie się koncert z licznymi atrakcjami. Wystąpi Szymon Wydra & Carpe Diem. Będzie można także oddać krew w specjalnym Krwiobusie czy też zarejestrować się jako potencjalny dawca. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału.

  2. Zapraszamy w niedzielę, 28 maja na II Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W programie: 13.30 – przejście pododdziałów; 14.00 – uroczysty apel i wręczenie odznaczeń; 15.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby; 16.15 – strażacka majówka.

  3. Parafia w Tarnowcu zaprasza na uroczystości odpustowe Nawiedzenia NMP w środę, 31 maja br. O godz. 11.00 Suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby, połączona z aktem zawierzenia dzieci pierwszokomunijnych Matce Bożej Tarnowieckiej. Zapraszamy do udziału i zachęcamy do zorganizowania wyjazdu dzieci pierwszokomunijnych na tę uroczystość.

  4. W niedzielę, 4 czerwca, w Święto Dziękczynienia, w Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękować za chleb. W tym dniu odbędzie się także zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

  5. Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na rekolekcje wakacyjne „Wakacje z Bogiem 2017". W tym roku zaplanowano pięć turnusów o różnej specyfice i dla różnych grup wiekowych. Szczegóły dotyczące turnusów i zapisów na stronie www.ramrzeszow.pl oraz w dołączonych materiałach.

  6. Począwszy od poniedziałku, 22 maja br., można dokonywać zapisów na turnusy wakacyjne „Misyjne Wakacje", które odbędą się w Budach Głogowskich – w Ośrodku Caritas w następujących terminach: 16-23.07.2017 r. – dla uczniów szkół podstawowych, 23-30.07.2017 r. – dla uczniów gimnazjów, 6-13.08.2017 r. – dla uczniów szkół podstawowych. Koszt 300zł. Zapisów można dokonywać u ks. Daniela Nowaka: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 603752903.

  7. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do diakonatu oraz diakonów – kandydatów do prezbiteratu oraz o udział w święceniach. Święcenia diakonatu – w sobotę, 27 maja, o godz. 10.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach, natomiast święcenia prezbiteratu – 3 czerwca, o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze.

  8. Przypominamy, że w sobotę, 10 czerwca przeżywać będziemy w rzeszowskiej katedrze Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00, o godz. 12.00 Msza św. Zapraszamy wszystkich kapłanów, a na godz. 12.00 także osoby życia konsekrowanego i świeckich. Konferencję wygłosi ks. prof. Krzysztof Pawlina z Warszawy, a Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.


   

   

   

  Poprawiono: sobota, 20, maj 2017 21:28

  Odsłony: 100

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.